Konečne som našiel ten oficiálny dokument z Dopravoprojektu z roku 1970. ;)

Prílohy:

rozvoj_ba_1970.jpg
rozvoj_ba_1970.jpg 174.56 KiB thumb_up1thumb_down

03.05.2019 - 16:08:09
00
Cely cas sa len stazujes na to, ze navrhovane riesenie je zle a teraz to zaklincujes nejakym obrazkom z roku 1970. :) Tak uz aspon viem, ze este stale zijes v minulosti a odmietas prijat fakt, ze ten obrazok realita nie je, tak skoro ani nebude (ak vobec niekedy bude) a ze ani nahodou toto nemoze vyriesit mesto. Ale nevadi, proste budes patrit do skupiny tych, ktori budu po spusteni parkovacej politiky nespokojni. Mas na to plne pravo a mozes v krcme a na internete s podobne zmyslajucimi nadavat okrem vlady uz aj na ten zly magistrat, ktory si dovolil planovat nieco bez Tvojho odobrenia a v rozpore s Tvojou predstavou. Ja sa tesim, ze sa konecne crta zaciatok riesenia dlhodobeho problemu a ze ked sa to raz nastartuje, tak casom (rokmi), sa to tu zmeni k lepsiemu. Takze uzivaj si kolony a nadavaj dalej, ze sa ich niekto snazi eliminovat. :)
03.05.2019 - 17:05:04
00
Čítaš, čo píšem? Správne si mi mal zaželať trmácanie sa v nedostatočných spojoch MHD, čo bohužiaľ praktizujem už teraz veľmi často, isto častejšie, ako jazdu do Bratislavy autom. Podľa toho totiž viem, že vlakové a MHD spojenie, do ktorého sa magistrát snaží vyhnať parkovným automobilistov, je nedostatočné a je tou prvou vecou, ktorá si zaslúži zmenu. Na rozdiel od tých, čo sa ešte stále snažia dostať do mesta autom, mňa do verejnej dopravy vyhnali už pred časom neznesiteľné kolóny, ktoré sa zhoršili po uzávierkách viacerých ulíc.

Keď minister Érsek vyzval pred uzavretím ciest ľudí, aby presadli do vlakov, tak som uvedomelo poslúchol. A čím nás privítali železnice? Výlukou medzi Novým mestom a Hlavnou. Riešenie? O 20 minút sa predĺžila doba jazdy, keďže sme si užívali vyhliadkovú trasu cez Raču. Gratulujem k vzorovej koordinácii.

Nehovorím, že všetko vyrieši magistrát, toto je na spoluprácu s vládou. Vzhľadom na to, že som už do MHD prešiel a mám s tým bohaté skúsenosti (príď napr. nastúpiť do Regiojetu na Novom meste medzi 15. a 19. hodinou), reči o tom, ako by chceli dalšie tisíce ľudí vyhnať z áut parkovacou politikou, mi vyčaria ironický úsmev na tvári.
03.05.2019 - 17:38:53
00
PS: Ten obrázok z roku 1970 si treba preštudovať. Až prorocky tam nakreslili obchvat, čo sa buduje teraz. Hrubé čiary sú koľajové spojenia, z ktorých niektoré boli už v tom čase v územnom pláne. Trúfam si predvídať, že tento obrázok v nejakej obmene ešte uvidíme. Niekto zvolá heureka a zistí, že jediným reálnym riešením bude koľajová doprava zo všetkých satelitov v okolí. ;)
03.05.2019 - 17:44:20
00
.


Naposledy upravil maros15 dňa 03.05.2019 - 18:57:46, celkovo upravené 2 krát.

03.05.2019 - 18:39:30
00
Hosť napísal:


To je len k tomu co som pisal par stran dozadu.v preklade to znamena:zaplat a parkuj si kde chces😉
03.05.2019 - 18:49:14
00
To davas akoze reakciu na planovanu parkovaciu politiku sucasneho vedenia mesta? Spravu z 3. januara 2014?
03.05.2019 - 18:54:44
00
Kde vidis 2014?

Prílohy:

20190503_190218.jpg
20190503_190218.jpg 286.61 KiB thumb_up1thumb_down

03.05.2019 - 19:00:54
00
http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/zmena-centre-bratislavy-starom-meste-zrusili-vyhradene-parkovanie.html
a tu napr. konstatuju ze v roku 2018 boli udelene v starom meste iba 3 parkovacie miesta, coz nahrava tomu ze to bolo zrusene uz nejaku dobu pred tym a vyhradene sa davaju iba v speci pripadoch https://www.zrks.sk/media/tlacove-spravy/kolko-stoji-vyhradene-parkovanie-v-bratislave/
ale asi najrozumnejsi zdroj je: https://www.staremesto.sk/data/MediaLibrary/18/18219/MZ_20131029_21_PravidlaParkovania.pdf
03.05.2019 - 19:23:15
00
3 parkovacie miesta udelili ako nove a dalsich X pokracovalo
03.05.2019 - 19:27:38
00
do temy ktora je venovana/v ktorej sa diskutuje o parkovacej politike zavadzanej pod aktualnym vedenim mesta si hodil spravu z konspiracneho portalu hlavne spravy, ktora je o udalosti starej 5 rokov TY. Zo zaznamu zastupitelstva stareho mesta, ktore som ti vyssie prilozil vyberam:
2. ZRUŠENIE VYHRADENÝCH PARKOVACÍCH MIEST
V záujme zlepšenia podmienok parkovania rezidentov v Starom Meste sa zrušia vyhradené
parkovacie miesta na miestnych komunikáciách III. a IV. triedy a na pozemkoch v jej vlastníctve,
ktoré povoľuje mestská časť podľa Čl. 74 písm. a) Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky
Bratislavy.
Zrušením vyhradených parkovacích miest sa chápe zrušenie konkrétnych parkovacích miest
vyhradených pre fyzickú alebo právnickú osobu. Tieto zrušené parkovacie miesta sa vrátia ako
rezidentské parkovacie miesta. Zachované zostanú vyhradené parkovacie miesta pre zdravotne
ťažko postihnutých na evidenčné číslo vozidla a parkovacie miesta pre organizácie
v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti (základné, materské školy, a pod.).
Fyzickým alebo právnickým osobám vydá mestská časť povolenie s tzv. abonentskou
parkovacou kartou, ktorá bude oprávňovať držiteľa parkovať na rezidentských parkovacích
miestach.
Krok č. 2:
Nepovoľovať konkrétne vyhradené parkovacie miesta pre fyzické alebo právnické osoby. Pre
fyzické alebo právnické osoby vydávať povolenie s tzv. abonentskou parkovacou kartou, ktorá
bude držiteľa oprávňovať parkovať rezidentských parkovacích miestach.


Konec hlášení.
03.05.2019 - 19:33:23
01
maros15Byvas v Starom Meste? Lebo kazda mestska cast si urci, v ktorych zonach a ako bude platit mestska parkovacia politika. To tu uz bolo omielane X krat.

Kazdopadne si myslim, ze tieto rezervacie miest na SPZ budu na ustupe.
03.05.2019 - 19:36:28
00
Vadi mi na tom systeme to,ze zaplatim za to,co vlastne ani nedostanem.Aby som to vysvetlil:
Kludne zaplatim viac ale chcem mat svoje miesto
Platim za parkovisko X rokov X €.Cenu pozemku ,na ktorom parkujem som preplatil minimalne 2-3x(bavime sa o trhovej cene).Za tie peniaze mesto mohlo zaobstarat v mieste mojho bydliska minimalne 1parkovacie miesto a kedze nie som sam,ktory plati parkovanie,mohlo to byt napr. cele parkovisko,alebo 2,ktore by uz nieco riesilo.Takze podla mojho nazoru mesto svojim sposobom uz teraz svojim obcanom dlzi,kedze peniaze uz dostali a nic sa s parkovanim neriesilo.V prvom rade by mali vyriesit KAM so VSETKYMI autami rezidentov(pretoze kazdy zaplati) a az potom riesit zony a poplatky.
Proste rezidentskych aut je viac ako rezidentskych parkovacich miest(aspon tam kde byvam).
03.05.2019 - 22:32:27
00
preco by malo mesto nieco zaobstaravat pre teba? mohol si si parkovisko alebo garaz kupit namiesto prenajimania a mal by si svoje miesto :)

Ale vsak daj navrh KAM so VSETKYMI autami rezidentov. Postavit poschodove garaze pri tvojom vchode? Ak je tam nejaky travnik, tak napriklad na nom.
03.05.2019 - 23:36:00
01
Pre mna?ja si platim minimalne 10rokov.Ale z tych penazi mohli zaobstarat pre inych😉
03.05.2019 - 23:52:19
00
keyboard_arrow_up