Ak by mi banka nepredvídane spôsobila takýto problém, určite by som u nej nezostal. Zvlášť u takto drahej banky. Už dlhšiu dobu som maximálne spokojným zákazníkom inej, ktorá vlastne ani neexistuje v kamennej podobe. PayPal používam bez problémov.Ročne na rôznych poplatkoch usporím zaujímavú čiastku, ktorú využijem na iné účely a všetko vybavím cez IB.
01.01.2012 - 16:02:05
00
Nieco info k pripadu je aj tu: http://financie.etrend.sk/banky/sporitelna-zamieta-platby-cez-paypal-a-v-app-store.html
Podla tych info ide o to, ze unikli cisla kariet, ktori tankovali na zahranicnych OMV /Avanti pumpach (podla mna radovo stovky az tisice).
Trochu mi nejde do hlavy ta reakcia banky a potom nasledne stiahnutie akcie. Mam pocit, ze to moze byt vacsi unik ako len par stoviek kariet alebo to potom niekto v banke dost sprasil ked si neuvedomil ze takto odreze PayPal...

Vraj o ide celkovo o statisice kariet (a samozrejme nielen kariet SLSP). Priblizne plati co je uvedene v eTrend-e:

"... hromadný únik dát o platobných kartách, ku ktorému malo dôjsť začiatkom decembra na zahraničných, ale aj českých čerpacích staniciach OMV/Avanti. V ohrození boli všetky karty, ktorými ich majitelia od júla tohto roka platili na čerpacích staniciach tejto spoločnosti. Karty klientov sledovali pre prípad zneužitia, prípadne aj vymieňali aj najväčšie banky na Slovensku."

Inak povedane, ostatne banky asi skor takticky mlcia a akceptuju zvysene riziko zneuzitia par kariet a naslednych reklamacii, len nech nevyvolaju hromadnu paniku a nemusia bezplatne prevydat vsetkym dotknutym zakaznikom nove platobne karty (naklady na prevydanie kariet by predstavovali pre väcsie banky statisice eur vzhladom k poctu ohrozenych kariet).

P.S. eTrend tvrdi, ze problem je len ak ste platili na cerpackach OMV/Avanti v zahranici a len od jula 2011, ale vzhladom na info co mam sa mi to zda nepravdepodobne. Koniec koncov eTrend ani neuvadza zdroj tej informacie, takze to redaktor mozno trosku odlahcil/priklaslil, alebo ani sam nedostal presne info. Ja to skor vidim tak, ze sa jedna o kohokolvek s uctom vedenym na Slovensku, kto platil na cerpackach OMV/Avanti na Slovensku (a mozno aj v zahranici). A ci su ohrozeni len ti, co platili od jula 2011 alebo aj ti spred tohto datumu, na to by som sa tiez prilis nespoliehal (firmy casto nedodrzuju nariadenia o mazani zaznamov starsich ako je povolene/stanovene na archivaciu).
01.01.2012 - 16:47:43
00
aj chorvátsko je zahraničie? lebo tam som na omv tankoval :)
02.01.2012 - 08:16:15
00
Tazko jednoznacne povedat koho vsetkeho sa to tyka. Chcelo by to presne info, teda u koho nastal unik informacii o kartach a ktore vsetky transakcie cez neho sli (ci len transakcie OMV/Avanti na Slovensku, alebo len transakcie v zahranici, alebo vsetky). Dovtedy to bude len tipovanie...
02.01.2012 - 12:15:20
00
Dalsi kusok do skladacky (stale ale velmi odlahcene info a ziadne detaily): http://www.dsl.sk/article.php?article=11923&title=
02.01.2012 - 20:26:46
00
až po prečítani tohoto som si uvedomil že ja mám od leta už novú kartu :) takže aj keby som bol medzi potencionálne postihnutými tak je to už skartované :) ale mi spadol kameň zo srdca :)
03.01.2012 - 07:42:04
00
neviete nahodou preco my z PAY PAL uctu nechce poslat peniaze na SK ucet vo VUB z CRC my vratli peniaze no polku mi poslali na kartu a polka mi ostala na paypal ucte chcel som to poslat klasickym sposobom cez WITHDRAW spat na SK ucet no dnes mi prisli peniaze spat z technickych dovodov nemozu byt peniaze dorucene stalo sa to uz niekomu? v com moze byt problem?
04.01.2012 - 10:39:43
00
Ak si napísal príkaz na prevod tak, ako si napísal svoj príspevok, tak sa vôbec nečuduj...
04.01.2012 - 20:38:16
00
JoKo, v Paypal-e sa nič nepíše ;)
04.01.2012 - 20:45:08
00
Joko ked mas na mysli diakritiku tak prepac ale v zahranici sa notebook-y nepredavaju s SK klavesnicou a ako spomenul Katko nic sa tam nevypisuje a ked nemas co povedat k teme tak neodpovedaj vobec.
04.01.2012 - 20:55:49
00
Vcera mal asi PayPal nejaky technicky problem, lebo som sa na neho nemohol dostat skoro cely den az vecer sa mi to podarilo.
05.01.2012 - 08:27:14
00
ja som platil okolo 5-tej večer a úplne bez problémov...
05.01.2012 - 08:34:33
00
platil som o 00.05 a bez problemov
05.01.2012 - 09:11:00
00
tiez som vcera platil bez problemov...
05.01.2012 - 20:31:23
00
no ja som dnes platil a status na paypal je stale pending...a na eshope mi vypisalo error...da sa nejak zrusit pendujuci prikaz na paypal?
11.01.2012 - 12:47:45
00
keyboard_arrow_up