bike v pohode, ale ten fotak a pisaci :D
09.05.2013 - 14:37:53
00
dartmoor, tak teda isiel som bikom v buse: najprv som sa vodica opytal, ci mozem ist s bicyklom dnu. Povedal, ze ano, ale ked nastupi mamicka s kociarom, ze mam vystupit(aj ked nechapem preco, kedze ja si za bike stiknem listok :), ale tak svina nebudem, aj ked bolo miesta v buse este aj na kociar). Pred kazdou zastavkou som si len prial, aby tam nebola ziadna matka s kociarom :D pomohlo :) Takze mam take zmiesane pocity z toho...aj tak som sa doviezol z Vlcieho len po autobusku, lebo som uz na hlavnu nestihol trolej, takze som sa previezol po meste :) tot vse.
09.05.2013 - 22:01:37
00
misorR všetko je v poriadku až nato že preprava biku je bezplatná :D
09.05.2013 - 22:05:20
00
len cez víkendy a sviatky, aj to v určenom čase
09.05.2013 - 22:15:47
00
zdroj prosím
09.05.2013 - 22:23:47
00
tvoja istota ma zneistela, tak aspoň doplním, že minulý rok to tak bolo
ale hľadám...

//okay, beriem späť, pravdu máš
ale pamätám si, že to tak nebývalo
http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/sk/9089/Preprava-bicyklov-v-prostriedkoch-MHD.html
mea culpa
09.05.2013 - 22:24:55
00
minule sa mi roztrhla retaz ako som isiel z koliby smer mlada garda okolo ahoju..a nemal som naradie atd tak som obvolal asi 5 taxi sluzieb a vsade mi povedali ze bajk sa nezmesti do auta a nepomohli mi.. tak som odtlacil bajk ku istropolisu (cca 15-20minut peso) ze odtial zbehnem autobusom smer zochova a domov..bolo jedenast a isiel posledny spoj (najblizsi za 2hodiny cca a elina uz nesla). Autobus myslim cislo 39 to bol (ten najdlhsi)...bolo tam 10ludi max vpredu ..cize prazdny skoro..najprv som sa ukazal aby ma sofer videl (mal som osvetlenie, helmu vsetko atd..a potom som isiel uplne dozadu a bajk som dal tak aby nezavadzal nikomu..(nikto primne nebol).. cvakol som si listok a zrazu sofer krici zpredu aby som okamzite vypadol lebo ze nebude pokracovat... nato ja jemu slusne kricim ze som obvolal vsetky taxiky a niekolko hodin som bol v dazdi v lese a roztrhol som retaz na garde.. (to uz asi 5minut stale stál na tej zastavke a nesiel..potom dosiel kumne a zacal namna kricat pred ludmi ktorí zpredu pozerali co sa deje a nadaval mi nech vypadnem z autobusu ze tam nemam co robit s bajkom. Ja som vytiahol 20 eurovu bankovku a podal som mu ju ze nech je taky dobry nech mi pomoze lebo budem musiet pol hodinu tlacit v dazdi a uz tak som vycerpany..on ze nie a ze mam zmiznut lebo nebude pokracovat v jazde...tak som odisiel a podakoval mu... a odtlacil som to domov.... to len reakcia ze sa tu bavite o mhd.. ja 15 rokov nejazdim mhd a ked som to potreboval tak som takto dopadol... ani som to nenahlasil na dopravny inspektorat alebo neviem co vsetko som mohol robit..tak ale je mi smutno z toho ze akí su ludia zlí...mohol ma zobrat v tej situacii aj keby to bolo proti predpisom (co si myslim ze nebolo).
09.05.2013 - 22:43:54
00
to je svinstvo, ale dobre vediet ze sa nemame spoliehat na mhd.
radsej mat so sebou nitovacku, nez zazit toto. no ale mal by si to aspon na magistrat napisat, ci dpb.
09.05.2013 - 22:50:29
00
Ja som pred dvoma tyzdnami prvykrat takto vyuzil MHD. Siel som s kamaratom z Kalnice vlakom a pod stanicou sme nastupili na trolejbus. Ako dosiel na zastavku sme mu zamavali, on nas videl a nastupili sme obidvaja dozadu. Bez problemov nas odviezol. Takze to skorej bude o tom akeho sofera chytite.
09.05.2013 - 22:58:09
00
to musel byt riadny chrapun. este 10min by som ho ponatahoval nech ma sklz pako...
09.05.2013 - 23:00:47
00
Matvej jemu je to jedno či má sklz, keď má sklz odnesú si to obyčajní ľudia...
09.05.2013 - 23:01:24
00
misorR všetko je v poriadku až nato že preprava biku je bezplatná :D

Nie tak celkom...
post699139.html#p699139
To, ze je v prepravnom poriadku pri Cl. 8 poznamka, ze je to zmenene k 1.8.2012, neznamena, ze Cl. 7 je neplatny...pri inom clanku je zas zmena od 1.3.2013, takze to bude asi aktualny prepravny poriadok. Skor verim verzii dpb ako imhd.
09.05.2013 - 23:15:21
00
presne tak iron.. nechal som ju doma..alebo nosim aj nahradnu retaz ked mam prazdny ruksak a vždy dve duše+naradie+prvu pomoc a vela ineho ale pred jazdou som to dal prec lebo som bral vela vody a jedlo na dlhsi cas a ze aj tak som to uz pol roka nemusel pouzit a urcite sa zasa nic nestane (pád,defekt,retaz atd) ved mam kvalitny bajk...(AM/EN trial bajk
a špičková retaz KMC X10SL jazdena 4mesiace (cakal som aspon sezonu cca 7-8mesiacov ze bude dobra) a mala 1200km nabehane v lesnom clenitom kopcovitom terene).. cize tak..a nepraskla na tazkom terene ale ked som isiel po asfaltovej rovine cca 25km/h cize uz musela byt nahlodaná predtym nejak..mam 85kg a bajk ma do 12kg.. alebo neviem asi čínska výroba :) ..predtym som mal na inom bajku retaz za 20euro nejaku shimano a ta vydrzala podobnu jazdu dve sezony az potom som ju vymenil...
09.05.2013 - 23:26:34
00
v prvom rade treba na vodiča mávnuť "či možeš" až potom nastúpiť.. keď to bolo také arogantné hovado mal si to riešiť na DI cez číslo autobusu..
ale ak to bola posledná linka tak sklz by teda mal aj on :P čím neskor odparkuje bus tým neskor ide domov či nie? :D

inak taká úvaha: s bikom ma vziať može a nemusí.. ak si zhodím dole kolesá a vezmem ho tam "rozobratý" nie je to len nadrozmerná batožina? :P
10.05.2013 - 06:38:53
00
inak taká úvaha: s bikom ma vziať može a nemusí.. ak si zhodím dole kolesá a vezmem ho tam "rozobratý" nie je to len nadrozmerná batožina? :P

Ak je bajk cisty, tak cisto teoreticky je to batozina. Ak cvaknes listok za batozinu nemal by sa ohradit.
10.05.2013 - 06:42:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up