20% zvýšenie platu v poradenskej firme? :D tak urciteeeee. Jedine keď si sám vypytas alebo začneš strašiť, že pôjdeš ku konkurencii.
16.07.2021 - 18:29:44
00
Šéfe, pridaj mi 300e lebo roztrúbim, že si mi pridal 500
16.07.2021 - 18:35:17
014
user_id napísal:
Volodja Tak sporenie by celkom isto nemalo zacinat v 24r. ale uz pri narodeni. Najprv by rodicia odkladali potomkovi urcitu ciastku v ramci moznosti, potom ho vychovavat k ekonomickej zodpovednosti, viest k snahe o privyrobenie si prostrednictvom brigad, na VS praca popri studiu a pod.

Uznavam vsak, ze nemoze existovat univerzalne riesenie pre vsetkych. :-)



hehe toto je síce pekná predstava ale realita je úplne iná.... ja som od rodičov nedostal nič (keďže akosi pozabudli platiť moje poistenie tak to sa zrušilo a teda žiadne našetrené peniaze) dokonca na za svadbe som dostal 300€...

keby nemám popri práci ešte aj živnosť tak v živote nenašetrím toľko koľko som našetril... a to pritom máme fakt príjemné platy ja aj manželka... nájom v TT 630€ ... leasing na auto 260€.....

aj keby šetrím ako divý, a nechodili by sme fakt že nikam.... aj tak nenašetrím dosť... navyše ako som už spomínal v najbližšom roku-dvoch chcú banky ešte pritvrdiť a dávať už len 60% hypo..... takže ak by si aj nejakým zázrakom za 10 rokov našetril tých 20% čo potrebuješ keš ku hypo je ti to na nič lebo ti medzitým znížia hypo len na 60% -_-

nemať tak super svokrovcov ako mám tak by sme nemali ani na kúpu bytu, nieto ešte domu... našťastie budeme môcť založiť ich 12 árovú záhradu (ďalších 13 árov aj s domom zakladať pochopiteľne nechcú) takže ak všetko pôjde tak ako má tak vďaka založeniu kupovanej nehnutelnosti s pozemkom + pozemku svokrovcov dostaneme vlastne 100% ceny ktorú potrebujeme dostať...

ale toto je zase ec ktorú väčšina mladých proste ako možnosť nemá.... a navyše má väčšina mladých o hodne nižšie platy ako my dvaja... a to je potom proste nereálne si niečo kúpiť...

a to sa vôbec nebavím o kupovaní nehnuteľnosti v BA a okolí... ale už sme sa aj s kolegom dostali až do okolia Galanty a Nitry... -_-

gratulujem každému kto toto nemusí riešiť a zdedil aspoň byt a tím pádom už má niečo vlastné...lebo posledný rok a pol bol fakt že peklo... už som si miestami vlasy vytrhával.. :tmi:
16.07.2021 - 20:55:05
00
misoR napísal:
20% zvýšenie platu v poradenskej firme? :D tak urciteeeee. Jedine keď si sám vypytas alebo začneš strašiť, že pôjdeš ku konkurencii.

Vo velkej stvorke je to kazdorocny standard, minimalne prvych 4-5 rokov.
16.07.2021 - 20:57:49
00
scarinko napísal:
Oni su taki neschopni ze aj toto dobabru 😁

No umenie by to bolo nepobabrať, keď Slovensko má najvyšší podiel antivaxerov a konšpirátorov minimálne v EU. LOL
16.07.2021 - 22:39:23
00
Zipsik napísal:
nemať tak super svokrovcov ako mám tak by sme nemali ani na kúpu bytu, nieto ešte domu... našťastie budeme môcť založiť ich 12 árovú záhradu (ďalších 13 árov aj s domom zakladať pochopiteľne nechcú) takže ak všetko pôjde tak ako má tak vďaka založeniu kupovanej nehnutelnosti s pozemkom + pozemku svokrovcov dostaneme vlastne 100% ceny ktorú potrebujeme dostať...

Noo tak tu zenu si straz. Lebo ak sa naserie, budes bezdomovec, ktory navyse splaca dom v ktorom nebyva :D
16.07.2021 - 23:03:33
04
Volodja napísal:
Vo velkej stvorke je to kazdorocny standard, minimalne prvych 4-5 rokov.

Nie, štandard to určite nie je. Možno keď z toho urobíš priemer za tých 5 rokov a porovnas si mzdu počas prvého a piateho roka.
17.07.2021 - 00:37:10
00
Sesulak tak zase na druhú stranu ja mám ten potrebný keš :D je to 50/50 :D ale bez toho pozemku by to vychádzalo len veľmi ťažko no, pri dnešných cenách to fakt nieje sranda... a to máme obaja šťastie že máme platy oficiálne v plnej výške.... lebo máme známych, ktorí to majú omnoho komplikovanejšie (baba zubárka ale ako zamestnanec. A zamestnávateľ funguje slovenskou klasikou... minimálka na papieri a zbytok do obálky :tmi: ) a rieš teraz hypo :D :/
17.07.2021 - 07:17:55
00
user_id napísal:
Vediet najst rovnovahu medzi pracovnym a sukromnym zivotom je najdolezitejsi skill :-D

Ja som si to počítal, 1/3 mesiaca som nonstop v práci a zvyšok tak klasicky :lol:

Našťastie sa mi podarilo vyriešiť lacno prerobený byt na super mieste a so susedmi o ktorých ani neviem že sú (a ani nevedia oni o mne)... Teraz každý mesiac dávam max na mimoriadne splátky istiny hypotéky, nech sa jej zbavím čím skôr keď môžem.

A zamestnávateľ funguje slovenskou klasikou... minimálka na papieri a zbytok do obálky

Toto je na Slovensku svinstvo, teraz máš nejaké peniaze ale od štátu v budúcnosti máš nárok tiež len na minimálne služby...
17.07.2021 - 16:45:44
00
milos21 napísal:
Toto je na Slovensku svinstvo, teraz máš nejaké peniaze ale od štátu v budúcnosti máš nárok tiež len na minimálne služby...

Ved toto, hlavne nedomyslia odvody na starobny dochodok, lebo ved to je ďaleko.
17.07.2021 - 16:49:04
00
svinstvo je na výplatnej páske, sa pozri kolko z ceny práce(celkové náklady na tvoj plat) zhltne štát a kolko ti ostane na ruke.... tak potom neplačme, že malo zarobíme....
17.07.2021 - 16:50:18
05
milos21 napísal:
Teraz každý mesiac dávam max na mimoriadne splátky istiny hypotéky, nech sa jej zbavím čím skôr keď môžem.

ked mas nizke uroky na hypoteke tak sa viac oplati tie volne peniaze niekam investovat ako sa zbavovat lacnej hypoteky
17.07.2021 - 16:52:56
010
jj, do kryptomien, alebo objavit nejake zahadne zabudnute dedičstvo v nigérii
17.07.2021 - 16:58:02
10
zihadlo 5 Veď to nepopieram, štát si vždy svoje € nejako vyberie...

marecej veď preto to robím aby som ešte viac mohol hádzať do fondov (kde ide teraz zvyšok čo ostane). Začal som to robiť teraz ako mám navyše za nové služby. Tak či tak každý mesiac je max hranica mimoriadnej splátky stále nižšia a nižšia... Hypotéku som mal nízku (1 byt v BA sa rovnali 4 byty na Orave (len Námestovo v mojom okolí bolo nejaké drahé ))
17.07.2021 - 16:58:43
00
Gusto0 napísal:
vitaj v slovenskej realite :lol: a uzi si tu komunikaciu s ludmi :lol:
som zvedavy ako na tuto situaciu zareaguju mladi ludia - lebo nasetrene na zaciatok bude mat malokto, cez hypo to nepokryje a navyse uz tusim niesu ochotny brat na seba take zavazky a cely zivot riesit len byvanie. ci nam tu zacnu rast stvrte mobilnych domov alebo nejakych chatrc s nizkym standardom alebo ine alternativne byvania alebo kam sa toto poberie.

Ak to globálne otepľovanie naberie rýchly spád, tak by som sa nečudoval keby tu začali vznikať "mobilné mestečká" ako huby po daždi. Aj keď to možno nie je ani tak o klíme ako o slovenskej náture vlastniť dom/byt. Po novom už asi 2-3 domy/byty lebo večer je pekne vidieť ako minimálne sú tie bytovky obývané. Alebo sú majitelia dlhodobo v čavese...Ale všetci?? Mi to príde, že čím viac pribúda majiteľov nehnuteľností, tým sú tie byty a domy menej obývané. Nie je to paradox?
17.07.2021 - 17:37:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up