Ja sa stale divim tym betonovym plotom. Nechapem co je pekneho na tom ze sa clovek diva z okna domu na betonovy mur. Pri malych pozemkoch to je podla mna uplna katastrofa. Pri velkych pozemkoch ma ten plot clovek aspon daleko od domu.... Ja som kupil pozemok v lokalite kde je taka nepisana dohoda ze sa pozemky nebudu oplocovat vobec. Zozaciatku som z toho nebol nadseny ale teraz si to ani inak neviem predstavit. Proste ten priestor medzi domami/pozemkami je uplne o inom. Dokonca aj ked mame kazdy inu architekturu/zahradky tak to proste vyzera lepsie ale hlavne sa tam clovek citi omnoho lepsie ako medzi nejakymi murmi....
27.08.2021 - 23:41:24
016
Ja som mal živý plot. Ale radšej ako čumieť na susedov, bral by som múr.
27.08.2021 - 23:45:32
02
halopici napísal:
Ja sa stale divim tym betonovym plotom. Nechapem co je pekneho na tom ze sa clovek diva z okna domu na betonovy mur. Pri malych pozemkoch to je podla mna uplna katastrofa. Pri velkych pozemkoch ma ten plot clovek aspon daleko od domu.... Ja som kupil pozemok v lokalite kde je taka nepisana dohoda ze sa pozemky nebudu oplocovat vobec. Zozaciatku som z toho nebol nadseny ale teraz si to ani inak neviem predstavit. Proste ten priestor medzi domami/pozemkami je uplne o inom. Dokonca aj ked mame kazdy inu architekturu/zahradky tak to proste vyzera lepsie ale hlavne sa tam clovek citi omnoho lepsie ako medzi nejakymi murmi....

No asi mas stastie na susedov. Ja osobne som za neprieladny plot, kludne aj betonovy. Da sa pred plot zasadit vselico a za chvilku je to pekne zelene. Tiez nemusim vidiet stale susedov, stale sa zdravit. Ja mam rad svoj klud a nie aby ma stale niekto ocumoval.
27.08.2021 - 23:53:56
05
halopici napísal:
Ja som kupil pozemok v lokalite kde je taka nepisana dohoda ze sa pozemky nebudu oplocovat vobec.

Nikto nemá psa?
27.08.2021 - 23:53:57
02
Ja si myslim ze svoj klud viem mat aj bez betonoveho plota. Neberte ma tak ze nemam rad ploty, ja nemam rad tieto prefabrikovane betonove ploty :) Stastie na susedov v istom zmysle mam. Lenze susedske vztahy velakrat niesu o stasti. A ako si taky vztah s niekym vybudujem cez betonovy plot? Asi nijak. A to tam mame uplne vsehochut. Dochodcov, male vrestiace deti, bohacov, zerowaste domacnosti atd. Keby tam boli ploty (alebo teda skor betonove mury) tak sa urcite taketo susedske vztahy nevybuduju.... A ano, ja mam dvoch psov a susedia dalsich. Moji vedia kde mozu ist a toho sa drzia. Akurat minuly tyzden sa mi vystala susedova fena na travnik (kto to pozna vie ze trava skape tak v 30cm kruhu) . Hned ako som jej to tak normalne povedal co sa stalo mi kupila zaplaty na travnik (super vec!) a prepokladam ze cez vikend ma caka nejaky kolacik od nej.
28.08.2021 - 00:17:19
04
to je taka slovenska natura... vysoke ploty, zaclony a zavesy, garaze, branka pred domom (bez volneho pristupu k vchodovym dveram)... proste vsetko skryte, vyarendovane... ked v tom vyrastas, neskor pozadujes to iste... nemame uctu k cudziemu majetku, co nie je ohranicene, je "nikoho"... predpokladam pozostatok sociku...
(vrchol su mreze na chodbach pred vchodovymi dverami v panelakoch... uplny svetovy unikat)
28.08.2021 - 02:08:49
09
My sme krajina hradov od raného stredoveku. Keďže dnes už to je nemoderné a všetky kopce obstavané alebo zalesnené, tak aspoň dajme tie 2,5 metra vysoké betónové ploty. A keď na staré kolená na záhrade odpadneš, ani sused Ti nepomôže
28.08.2021 - 09:09:45
00
Dudo napísal:
to je taka slovenska natura... vysoke ploty, zaclony a zavesy, garaze, branka pred domom (bez volneho pristupu k vchodovym dveram)... proste vsetko skryte, vyarendovane... ked v tom vyrastas, neskor pozadujes to iste... nemame uctu k cudziemu majetku, co nie je ohranicene, je "nikoho"... predpokladam pozostatok sociku...
(vrchol su mreze na chodbach pred vchodovymi dverami v panelakoch... uplny svetovy unikat)

Pozri sa neviem akych si mal/mas susedov, ale ja kebyze nemam plot, tak by si sadili u mna, sliepky by mi behali po dvore. A este by mali susedia blbe reci, keby sa mi to nepacilo. A to este brat musel volat geodeta na jeho pozemok, lebo si privlastnili 3m zahrady na jeho pozemku a ani bohovi nehceli ustupit. Policajtov volali, ked tam zacali chlapi robit...

S takymi susedmi nie je ziadna rec, je to tupa jednoducha luza, ktora by mi pomoc nezavolala, ani kebyze padnem dva metre pred nimi.
Nastatie nie su taki vsetci, ale bohuzial vacsina.
28.08.2021 - 09:43:07
01
halopici naozaj žiaden typ plotu? Nechcel by som :tmi: Mne sa páčia také tie po pás nebetónové ktoré navodia pocit svojho ale sú pekné vzdušné ako keby neboli. Mne sa páčia ulice kde sú také domy (v podstate som aj tak vždy vyrastal alebo v rodine to tak máme). No a keď niekto postaví 2m betónovú rárohu, tak to je ako päť na oko. A to vravím ako človek, introvert, ktorý stále nevyhľadáva kontakt s ľudmi…
28.08.2021 - 10:32:38
02
Na jednom rakuskom drevenom moste som videl tabulku s citatom uz neviem koho:
"Ploty ludi rozdeluju, mosty spajaju".
28.08.2021 - 11:38:35
02
Tak plot sme nestavali my ten uz bol postaveny :) ja betonove ploty nemam rad, casom to zakryjeme tujami :)

8arov je na zapadnom slovensku vcelku luxus v dnesnej dobe :) pri tych cenach vacsina domov stoji na 2,5-4,5 arovych mikro pozemkoch 🙈

Svokrovci maju tiez 26 arov ale to by sme sa dnes nedoplatili keby kupujeme nieco tak velke :tmi:
28.08.2021 - 12:05:57
00
Na zapade su pozemky take drahe, ze namiesto jednotiek ar/hektar staci pouzivat metre stvorcove :-D.
28.08.2021 - 12:26:39
03
Ohladne susedov sme to vyhrali obaja su super :) plot stavala este firma :) ako posledny dom na nepriechodnej ulici si casom dame branu ked budeme riesit psa :) ale zatial nemam potrebu uzatvarat ten pozemok ani nic :) mame uzavretu ulicu kedze na zaciatku ulice mame branu a to zatial staci :)

A absolutny klud :)
28.08.2021 - 12:53:52
00
U nás by bezplotovy variant nefungoval. Z jednej strany cane corso, z druhej ob suseda kangal a my máme malého yorka a maltezaka :tmi: A kým sme so susedom postavili plot medzi nami a za nami (z tých drôtených plotovych panelov na fotke) tak mu daniele chodili obzierat zeleninu do záhrady ;)
Cane corso sused už mal postavený betónový keď sme prišli, s tým nič nenarobím, tak som na to dal aspoň tie plotové panely a nechám to zarast ruzami a paviničom.

Prílohy:

SAVE_20210828_131024.jpg
SAVE_20210828_131024.jpg 284.25 KiB thumb_up2thumb_down

IMG_20210828_131820.jpg
IMG_20210828_131820.jpg 825.61 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2021 - 13:21:09
04
Sak ja rozumiem ze je vela pripadov ked plot musi byt. Mozno kludne aj ten betonovy. Okolo BA sa to mnozi vystavbou v podstate celych novych ulic/casti v poliach. A pride mi ze tie betonove ploty su prva vec co ludia robia uplne bez rozmyslu. Tak ako tu bolo spomenute su to vacsinou mikro parcely a plot je tak dva metre od okien.... To uz z panelaku je lepsi pohlad...
28.08.2021 - 16:09:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up