No a este bude dalsia prospesna vec - od januara sa zalohuju PET flase a plechovice, jedna za 15 centov. Bude ich treba nosit do obchodu, a to vsetky NEPOKRCENE, aby ich automat prijal.
Ak ich tam nezanesiete, tak pridete o 15 centov za kus, a aj tak ich homelessi vsetky povyberaju z kontajnerov a zanesu ich oni :)
Takze vyzera ze casom budeme mat snad aj cistejsie potoky a brehy :)
02.12.2021 - 15:00:32
01
Škoda len, že to neplatí aj pre súčasné fľaše a plechovice, ale až pre tie označené od 01.01.2022. Dúfal som, že vyzbierajú aj tie, čo sa vonku povaľujú teraz. Inak za mňa dobrá vec. Chorváti to majú roky a funguje to. Keď sa turistom nechcelo ich vracať a vyhadzovali ich, tak boli domáci ich zbierali do vriec a zvážali do obchodov.
02.12.2021 - 15:12:21
02
tak to som nevedel volodaj :( skoda, tak potom to s tymi cistymi potokmi asi moc neplati :/
02.12.2021 - 15:23:24
00
Bude ma zaujimat porovnanie po nejakom case. Uvidime ci to prinesie taky rozdiel ako sa caka.
02.12.2021 - 15:27:33
00
inac tie napriklad papierove slamky nase dvojicky obcas maju v napoji a po par minutach sa im splasnu a neda sa z nich pit :D musia ich stlacat po kazdom napiti aby sa dali ako tak do stavu ze cez ne prejde napoj. misky, tanieriky a pribor nam problem zatial nerobil, ci uz z lisovaneho papiera alebo z dreva a pod. ale teda moc ekologicke to nie na vyrobu nie je, skor ide asi o tu vyhodu ze sa to o hodne rychlejsie rozlozi ako plast.
02.12.2021 - 15:34:43
00
tak logicky, ked si za sucasnu PET flasu nezaplatil zalohu, nemaju ti aku vratit :-)
02.12.2021 - 15:39:05
00
a pritom separácia PETiek bola zrovna na celkom dobrej úrovni si myslím.. horšie to je s ďalšími plastovými obalmi a taškami, ktoré aj oveľa lepšie a ďalej lietajú vo vetre..
02.12.2021 - 18:01:08
01
a budu musiet mat aj uzavery tie flase alebo bez? lebo tie sa pokial viem stale zbieraju pre nejakych vozickarov ci take daco
02.12.2021 - 18:07:07
00
CraObs napísal:
a pritom separácia PETiek bola zrovna na celkom dobrej úrovni si myslím.. horšie to je s ďalšími plastovými obalmi a taškami, ktoré aj oveľa lepšie a ďalej lietajú vo vetre..

Pre zodpovedných to vlastne bude komplikácia. Do teraz to predsa jednoducho fungovalo, kto chcel nemal problém, kto je raz blbec, tomu žiaden zákon nepomôže.
02.12.2021 - 18:13:01
04
iron.hide napísal:
No a este bude dalsia prospesna vec - od januara sa zalohuju PET flase a plechovice, jedna za 15 centov. Bude ich treba nosit do obchodu, a to vsetky NEPOKRCENE, aby ich automat prijal.
Ak ich tam nezanesiete, tak pridete o 15 centov za kus, a aj tak ich homelessi vsetky povyberaju z kontajnerov a zanesu ich oni :) Takze vyzera ze casom budeme mat snad aj cistejsie potoky a brehy :)

Obavam sa opaku. Vela ludi bude lenivych skladovat a nosit nepokrcenu flasu do automatu a tak ju pokrcenu zahodi hocikam. Celkom by ma zaujmalo, ci to nepokrcenie je len kvoli tym automatom a vracaniu penazi a tie automaty ich budu lisovat, alebo sa naozaj bude dopravovat vzduch. Vyzera to byt cele navrhnute s primarnym zamerom vytiahnut dalsie peniaze od ludi/spotrebitelov. Vsak ani pri reklamacii nepotrebujes povodny obal.
02.12.2021 - 18:28:43
00
poslite niekto scarinkovi ten clanok/fb post o tych blbych vrchnakoch pls. neviem to najst.
02.12.2021 - 18:30:56
01
tiez ma to zaujima; raz som sa na to pytal nejakej random tety v diskusii, a z jej vysvetlenia som bol prekvapeny; myslel som, ze to je fakt zbytocny bullshit, ale vraj to takto odseparovane ma na odpad slusnu hodnotu... skusim to najst
02.12.2021 - 18:32:52
00
O co tam slo?
02.12.2021 - 18:33:08
00
Dalsia vec je, ze PETky su na recyklaciu fajn a funguje. Preco neriesi radsej tetrapaky, co je problematickejsia sracka z papieru, plastu a hliniku.
02.12.2021 - 18:34:16
01
Palo TT napísal:
Obavam sa opaku. Vela ludi bude lenivych skladovat a nosit nepokrcenu flasu do automatu a tak ju pokrcenu zahodi hocikam. Celkom by ma zaujmalo, ci to nepokrcenie je len kvoli tym automatom a vracaniu penazi a tie automaty ich budu lisovat, alebo sa naozaj bude dopravovat vzduch. Vyzera to byt cele navrhnute s primarnym zamerom vytiahnut dalsie peniaze od ludi/spotrebitelov. Vsak ani pri reklamacii nepotrebujes povodny obal.

bol si v chorvatsku? videl si tam niekde pohadzané petky? všetko je vyzbierané ,lebo tam už nejaký čas zalohuju...
vobec mi to nevadí, lebo ich je všade vela pohádzaných, ludia su hovada.
tato tie paky by mali uplne zrušiť, to je uplna hovadina, snažím sa to vobec nekupovať
viac využívať sklo..
aj pivo ak sa dá kupim radšej v skle :D a potom hrkocem s plnou taškou do automatu :D.
02.12.2021 - 18:41:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up