cize ti mimo politiky, su ti najcestnejsi, ten cestny pospolity lud - napriklad vsetci ti zamestnanci na uradoch, ktori sa na tych vydrzaniach podielali..ci?
23.12.2018 - 18:40:23
00
Aby som plynulo nadviazal na tvoju domnienku/otázku, tak k nej ešte priložím ,že či je za vzniknutú situáciu zodpovedný iba nečestný úradník, alebo aj osoba ktorá týmto nečestným/nezákonným spôsobom získala prospech?Ale keď už si sa pýtal, tak aby som ti to upresnil: V spoločnosti sa nachádza určité % nazvime ich šmejdov.Týto šmejdi sú cca proporčne rozdelení a v spoločnosti celkovo je ich napríklad 5% (čistý tip z mojej strany).No a keď sleduješ našu politiku tak máš pocit ,že ich tam je aj 100% (priamo šmejdov + ich prisluhovačov).
23.12.2018 - 19:32:51
00
Vláda je v podstate sekundárny problém. Primárny problém sú voliči.

Prílohy:

Corrupt politicians.png
Corrupt politicians.png 2.66 MiB thumb_up1thumb_down

23.12.2018 - 19:40:39
04
Kdesi v biblii sa pise o tom, ze ma hodit kamenom ten co je bez viny. Ak sa postavis pred prilezitost netusis ako sa zachovas. Takze asi by som sa zameral aj na rozmery tej chyby. Neobhajujem Kisku, nemam sposob ako si overit situaciu, ale mnohi z tych co si do neho s chutou kopu maju na rovasi radovo nesrovnatelne veci a su nadseni, ze mozu odvadzat pozornost. Tu sa kradlo a kradne v nesrovnatelnych rozmeroch v porovnani s niekolkymi pozemkami ziskanymi pravnymi kluckami.
23.12.2018 - 19:42:29
02
subaroSti Neviem, ci do politiky pocitas aj komunal, ale aj keby nie, tak rozhodne nemam pocit, ze ich je tam 100% smejdov. To skor mam taky pocit z ebikerov. :D Ale vazne - ten podiel smejdov bude medzi politkmi zrejme vacsi ako medzi ebikermi (snad!), ale myslim si, ze keby sa viac ludi o politiku a spravu veci verejnych zaujimalo a angazovalo, bolo by to pre tuto krajinu lepsie. Koniec koncov, je to praca ako vela inych, ale pre chod statu naozaj dolezita. Smejdi sa snazia o pravy opak - aby tato praca zostala pre ich vlastnu fajtu.
23.12.2018 - 19:51:41
01
Problem je, aspoň z môjho uhlu pohľadu ,že Kiska je médiami "chránený".Jeho kauzám nieje venovaný taký priestor ako by si podľa mňa zaslúžili.Tak ako sa média venujú poctivo kauzám Smeráckej mafie mali by sa poctivo venovať aj kauzám p.prezidenta.Potom má strach ,že ak sa na Slovensku v ďalších voľbách podarí konečne odstaviť od válova Smer tak sa k moci dostanú ľudia okolo p.Kisku a pod. a médiá nebudú dostatočne kritický voči ich prešlapom ,a v snahe o mediálnu masáž národa budú zakrývať ich prešľapy...
23.12.2018 - 19:55:04
01
MageZ S ebajkermi veľa skúseností nemám ,takže neviem potvrdiť :-) ...Chcem veriť s tebou ,že v tej politike je to lepšie ako si momentálne myslím, ale to nám ukáže až čas a dúfam ,že už niekedy po nasledujúcich parlamentných voľbách.Súhlasím ,že občianska angažovanosť je pre zmenu politickej kultúry na SVK rozhodujúci faktor
23.12.2018 - 20:00:41
00
subaroSti napísal:
Problem je, aspoň z môjho uhlu pohľadu ,že Kiska je médiami "chránený".Jeho kauzám nieje venovaný taký priestor ako by si podľa mňa zaslúžili.Tak ako sa média venujú poctivo kauzám Smeráckej mafie mali by sa poctivo venovať aj kauzám p.prezidenta.Potom má strach ,že ak sa na Slovensku v ďalších voľbách podarí konečne odstaviť od válova Smer tak sa k moci dostanú ľudia okolo p.Kisku a pod. a médiá nebudú dostatočne kritický voči ich prešlapom ,a v snahe o mediálnu masáž národa budú zakrývať ich prešľapy...


Cely statny aparat je zneuzivany na to aby nieco silou mocou nasili na vsetkych v opozicii a na prezidenta a ty mas pocit ze niekto je chraneny mediami. Vid Matovicove uctovnictvo, ktore je uz kolko rokov na policii a vysledok stale ziadny.

Uz len ked si precitam ten clanok v pravde tak cele to stoji na tom ci si pamata prezident v akych novinach bol inzerat a ze sa vraj bol pozret na pozemok skor ako bol odcudzeny lebo uzavrel nejaku inu zmluvu skor. Uprimne nevidim tam nic ocividne neeticke zo strany prezidenta, na rozdiel od tych statnych uradnikov ktori to cele posvetili. Zaujimave ze o nich sa v clanku nikto nezmienuje, a pritom to su ti kriminalnici v tomto pripade. Ten rozdiel v kvalite zurnalistickej prace napriklad oproti takemu Denniku N je bohuzial priepastny.
23.12.2018 - 21:05:57
03
Zemo presne toto je problém...nekritický pohľad potencionálneho voliča voči svojmu obľúbenému politikovi.Ale pomenoval si to správne...celý štátny aparát hľadá na prezidenta špinu a aj ju našiel.Lebo tá špina tam je.A nebudeme naivný, každý kto má tú možnosť využije prostriedky na to aby tú špinu na oponenta našiel.Prečo túto špinu ale nenašiel "priepastne kvalitatívne lepší" Denník N?Hľadá snáď Denník N špinu iba na určitých politikov?To mi pripomína denník Slovenská Republika,ktorý svojho času slúžil HZDS. Je predsa fakt a nie dohad ,že prezident získal vydržané pozemky od bieleho koňa (on síce tvrdí ,že v dobrej viere ,ale to je už právna kľučka).Ak ale na tom nevidíš nič neetické zo strany prezidenta ,že v 99 roku ako vplyvný Popradský podnikateľ získal pochybne pozemky a teraz sa tvári ,že on o ničom nevedel tak mi prepáč,ale myslím si ,že si naivný...
23.12.2018 - 21:26:25
03
Nko malo k tomu pomerne kriticky a podstatne rozsiahlejsi a hlbsi clanok (cca 9 normostran) ako KaliPravda - https://dennikn.sk/1304968/kiska-urobil-pri-pozemku-v-tatrach-politicku-chybu-aj-ked-pravo-moze-byt-na-jeho-strane/?ref=list

V clanku sa napr. vyskytuje veta: "Bol prezident tiež len obeťou pozemkovej mafie, alebo s ňou vedome spolupracoval?"
23.12.2018 - 22:31:23
00
Ten článok je "povinná jazda"...pani Tódová vie byť voči politikom podstatne ostrejšia a to stačí aj podozrenie.Len si skús predstaviť ,že by nebol aktérom Kiska ale napríklad Kaliňák...myslím toho istého príbehu.A skús si úprimne odpovedať ako by ten článok vyzeral?Ja si myslím ,že to by bolo šťavnaté čítanie a po zásluhe by neostala na Kalim ani nitka suchá...
24.12.2018 - 06:56:54
01
To vazne chces porovnavat Kalinakovu zbierku pruserov s Kiskovymi? Po usilovnom patrani za pomoci SIS a kontaktov v podsveti nasli na Kisku lokalny pozemkovy pruser. Alebo vies nieco co nevieme? Je ten pruser naozaj pruserom alebo len nafuknuty incident? Vtedy Kiska nekonal z pozicie moci, videl sancu a vyuzil. Ja neviem posudit ci ano, ale poklada sa to za nefer pouzitie prilezitosti. Toto porovnavas s biznisom s mafiou, unosom vietnamca, krytim "nasich'" ludi ... to vsetko je zneuzitie moci, to su akcie ministra vnutra a podpredsedu Smeru a nie nejakeho podnikatela z Popradu.
Ale nehodlam kratit svoje dni takouto debatou. Asi uz nemam co pridat. Vid Matus 7, 6.

Prílohy:

Matus76.jpg
Matus76.jpg 68.19 KiB thumb_up0thumb_down

24.12.2018 - 09:24:04
06
Ok môj názor je ,že médiá Kisku šetria (asi zámerne).Tvoj názor je ,že je to OK veď iba využil príležitosť a má toho na rováši oveľa menej ako taký Smeráci (s tým že toho má asi menej súhlasím).Ostáva len dodať ,že musí to byť radosť p.Kisku mať tak nekritických voličov :-) Týmto debatu aj ja končím...
24.12.2018 - 10:11:23
05
Akych nekritickych volicov? Kiska ma najkritickejsich volicov, akych tu mame (slovensky pravicovy volic)... Keby mal smer/sns/kotleba len trosicku kritickejsich volicov, tak o nich uz 10 rokov nie je pocut ani prd!
24.12.2018 - 10:37:21
011
Skôr by sa dalo povedať, že najväčším problémom súčasnej opozície je fakt, že jej volič akosi márne očakáva, že by mohol dať hlas iba nejakej bájnej dokonalej bytosti:

Príloha:
Unicorn.jpg
Unicorn.jpg 117.73 KiB thumb_up0thumb_down



Aj v tejto diskusii sa občas prejavuje smerácky naratív, že "všetci kradnú" a preto je OK dávať hlasy zmrdom ako sú ZDER-SD, SNS, či Kotlebovi. Ak totiž človek čo len trochu rozlišuje, tak potom pochopí, že pri moci máme skutočnú kriminálnu organizáciu a všetci tí "sklamaní pravicoví voliči, ktorí nemajú koho voliť", sú nepriami udržiavači tohoto režimu.
24.12.2018 - 11:12:12
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up