presnejšie nadpolovičnú väčšinu odovzdaných platných hlasov,oprávnených voličov bude viac,keďže volieb sa zúčastní odhadom len cca 60% oprávnených voličov:
Ak v prvom kole volieb prezidenta nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, druhé kolo sa uskutoční o dva týždne, teda v sobotu 30. marca. Voliť sa bude dať v 5 940 volebných okrskoch, respektíve miestnostiach
28.02.2019 - 17:55:26
01
Tak som to myslel ale zle napisal, jelito |(
28.02.2019 - 18:13:15
00
Strach zločineckej skupiny Smer je obrovský......
Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny, sa chcela na dnešných oslavách dostať k Ficovi. Neumožnili jej to.
článok:
https://www.aktuality.sk/clanok/671486/zlaticu-kusnirovu-nepustili-na-smeracke-oslavy-mdz-v-presove/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1
28.02.2019 - 18:20:29
00
Dano5 napísal:
presnejšie nadpolovičnú väčšinu odovzdaných platných hlasov,oprávnených voličov bude viac,keďže volieb sa zúčastní odhadom len cca 60% oprávnených voličov:
Ak v prvom kole volieb prezidenta nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov, druhé kolo sa uskutoční o dva týždne, teda v sobotu 30. marca. Voliť sa bude dať v 5 940 volebných okrskoch, respektíve miestnostiach


aby bolo jasne, v 1. kole je zvoleny kandidat, ktory ziska nadpolovicnu vacsinu platnych hlasov opravnenych volicov ...
co znamena ze ak je opravnenych volicov 4 000 000, tak na zvolenie v 1. kole potrebuje kandidat minimalne 2 000 001 platnych odovzdanych hlasov, pretoze nadpolovicna vacsina platnych hlasov sa rata z celkoveho poctu opravnenych volicov

az v 2. kole staci vacsina platnych hlasov zo zucastnenych volicov:
"V druhom kole volieb je za prezidenta zvolený ten kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov zúčastnených voličov."
28.02.2019 - 19:18:25
01
Kam dospeje tato krajina,ked podla prieskumu preferencii vyhrava smer a druhi su kotlebovci???Toto snad ani nemoze byt pravda.... :x
28.02.2019 - 19:51:44
02
vlastoch napísal:
aby bolo jasne, v 1. kole je zvoleny kandidat, ktory ziska nadpolovicnu vacsinu platnych hlasov opravnenych volicov ...
co znamena ze ak je opravnenych volicov 4 000 000, tak na zvolenie v 1. kole potrebuje kandidat minimalne 2 000 001 platnych odovzdanych hlasov, pretoze nadpolovicna vacsina platnych hlasov sa rata z celkoveho poctu opravnenych volicov

az v 2. kole staci vacsina platnych hlasov zo zucastnenych volicov:
"V druhom kole volieb je za prezidenta zvolený ten kandidát, ktorý získal najväčší počet platných hlasov zúčastnených voličov."


určite ? nejdem sa hádať,ale podla môjho skromného názoru by hlasy tých,ktorým sa nechce stratiť pár minút zo soboty,aby vyjadrili svoj názor,nemali mať na výsledok dosah-inak to vyzerá dobre,posledný prieskum tu:
https://www.aktuality.sk/clanok/671508/prvy-prieskum-bez-mistrika-caputova-ma-2-krat-viac-ako-sefcovic/?utm_source=pokec.azet.sk&utm_medium=box-magaziny-aktuality&utm_content=clanok1
28.02.2019 - 20:12:56
00
Kaprak - veru, ten graf vyzera dost zle :/ ale moze za to aj triestenie hlasov medzi SaS, PS a OLANO, mali by spolu 29,1%.

btw, aktualne Caputova >44%. To je zda sa prehnane, ale kazdopadne treba ist volit a na nic sa nespoliehat, nech to neskonci ako minule s Kukanom
28.02.2019 - 20:15:34
04
Dano5 v prvom kole je to nadpolovicnou vacsinou opravnenych... pozostatok strachu z meciara... ergo ak su dvaja silni kandidati - co su vzdy - je extremne nepravdepodobne aby nebolo druhe kolo.
28.02.2019 - 23:32:13
00
Tieto posledné tzv. ,,prieskumy´´ sú vážne zábavné :) Kotleba druhý v prieskume strán a Čaputka 45%. Skôr ide o to presvedčiť voličov ĽSNS že Kotleba má reálnu šancu na prezidenta a odobrať tak hlasy Harabinovi s oveľa väčšou podporou.
Čaputovej reálne percentá môžu byť max. okolo 15-20%, ale masáž beží do moratória na plné obrátky. Možno ešte stihnú prieskum kde bude mať 90% :)
Tieto prieskumy neslúžia na zistenie verejnej mienky, ale jej ovplyvňovanie. Výsledky volieb vs. prieskumy to potvrdzujú.
01.03.2019 - 00:42:58
01
MageZ napísal:
Cize ak ma osoba odlisny vlastny nazor, tak ma hovorit to, co chce urcita skupina obyvatelstva pocut a nie to co si mysli a tym uprime vybuduje stat?

Vies mi nejako viac vysvetlit, ako si prisiel k tej rovnici?


Chytáš ma za slovíčka, aj keď verím že si to pochopil. Bolo to myslené tak, že taký človek by to nepovedal, pretože si to ani nemyslí.

K tej rovnici. Inštitút rodiny je základ kultúry a národa, fungujúca spoločnosť nie je bez rodiny možná. Otec učí syna chrániť rodinu, cti k ženám. Matky učia dcéry starostlivosti o deti, rodinnej súdržnosti, zodpovednosti za rodinu. Štát potrebuje, aby sa jeho populácia množila. Neviem či máš svoju rodinu keď sa pýtaš na vysvetlenie jednoduchého faktu.
01.03.2019 - 01:00:06
01
Prazdne taraniny a podla predpokladu odpoved k veci ziadna - to som pochopil.

V rovnici si mal stat a teraz vypisujes o narode a kulture. Ale skusme inak - pozrime si koleraciu medzi funkcnostou statu a vplyvom rodu (v zmysle klanu/sirsej rodiny) na zivot jednotlivca a spoluzitie v komunitach. Vyzera to tak, ze o co menej funkcny stat o to vacsi vplyv ma rod. Dobre to vidiet napr. na statoch Blizkeho vychodu, ci v Azii, ci aj na Balkane (napr. Albansko).

Kazdy clovek ma nejakych biologickych rodicov. Zivych ci mrtvych. Neviem si predstavit ako sa daju mnozit deti bez toho, aby mali rodicov. Pravda je, ze nie kazde dieta ma rodinu (co je presne povazovane za rodinu je asi na diskusiu), co na jeho vyvoj a nasledny prinos spolocnosti nezvykne mat pozitivny vplyv. No este horsi vplyv mava casto nefungujuca rodina - ci uz z dovodu roznych zavislosti (alkohol ci ine skodlive drogy) ci z dovodov nezaujmu rodicov ako takeho o dieta, alebo mnozstva inych. Populacia sa mnozi aj bez statu, ale ci je to v kazdom pripade v zaujme statu by bolo tiez na diskusiu. Fungujuci stat by mal mat zaujem o FUN-GU-JU-CE rodiny, cize rodiny starajuce sa o svoje deti, respektive o zabezpecenie adektvatej ochrany a starostlivosti detom, o ktore sa rodiny nechcu/nemozu/nevedia postarat. Fungujca rodina moze byt aj bez otca alebo aj bez matky. Su fungujuce rodiny, kde vlastne nie je ani matka ani otec. Su rodiny kde otec nauci svojich potomkov len slopat do nemoty a mlatit zenu a deti - to sa uspesne prenasa z generacie na generaciu. Rovnako su rodiny, kde matky naucia potomkov intrigovat a rozvratit co sa da. Preto to, co si napisal, vyznieva ako prazdna taranina a take jednoduche ako sa to snazis podsuvat to zrejme nebude...
01.03.2019 - 01:48:24
06
Alexej1220 napísal:
Tieto posledné tzv. ,,prieskumy´´ sú vážne zábavné :) Kotleba druhý v prieskume strán a Čaputka 45%. Skôr ide o to presvedčiť voličov ĽSNS že Kotleba má reálnu šancu na prezidenta a odobrať tak hlasy Harabinovi s oveľa väčšou podporou.
Čaputovej reálne percentá môžu byť max. okolo 15-20%, ale masáž beží do moratória na plné obrátky. Možno ešte stihnú prieskum kde bude mať 90% :)
Tieto prieskumy neslúžia na zistenie verejnej mienky, ale jej ovplyvňovanie. Výsledky volieb vs. prieskumy to potvrdzujú.


tak určite,renomovaná agentúra Focus bude manipulovať z výskedkom prieskumu :shake: -ten výsledok Čaputovej je jasný dôkaz toho,že ludia majú už po krk skorumpovanej partičky SMER-SD na čele z jeho skrachovaným precedom,ktorý klame nonstop,klame v priamom prenose,prípadne vymýšla rôzne konšpiračné teórie-tak zúfalo sa potrebuje udržať pri moci,že urobí čokolovek,veď Kočner zo susedného bytu už v base je,čoskoro nastúpi do basy Bašternák-majitel bytu,kde Fico býva ...
inak je zaujímavé,že Bašternák stihol všetky svoje nehnutelnosti ešte pred súdom prepísať na svoju ženu-všetky,okrem jedného bytu-áno ide o byt,ktorý má prenajatý preceda Fico-to je ale náhodička,že ?
tak kto vysvetlí,prečo neprepísal na ženu aj tento byt ? hmmm ...
01.03.2019 - 07:20:24
01
lebo skutočný majiteľ je RF :)
01.03.2019 - 07:33:24
00
nie je,veď Fico stále tvrdí,že má ten byt len prenajatý :D
ja mám takú súkromnú konšpiračnú teóriu,že ten byt Bašternák nechal na seba,aby v prípade,že prokurátor bude žiadať zhabanie majetku,nech Fico poťahá za nitky,aby mal kde bývať
01.03.2019 - 07:42:40
00
Myslim,ze Ficko by si z nakradnuteho mohol kupit celu stvrt a neni odkazany na jeden bytik.
Mozno to ma ako vsimne za sluzbicku nejaku,len to neprepisali,aby to nebolo podozrive.
01.03.2019 - 08:03:14
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up