Kiska, Matovič, Pelle...
Kto ešte neporazil Fica, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu.
31.05.2020 - 18:38:27
05
pan minister / apostol sa opat opustil...
https://www.facebook.com/588051581545591/posts/1162328467451230/
31.05.2020 - 23:02:53
01
Celkom sila nazory na ministra vsetkych obyvatelov tejto krajiny.
01.06.2020 - 08:03:00
02
ty infidel! na hranicu s tebou! ...ale najskor si daj rusko

Inak u tejto fararky som bol pred 20timi rokmi niekomu z rodiny na nejakom svatom prijimani (alebo co to bolo), a napriek tomu ze som ateista, pamatam si ze voci jej prihovoru som nemal ziadne vyhrady, a v duchu som si pomyslel preco nemozu byt takito umierneni a tolerantni vsetci predstavitelia cirkvy.

https://www.aktuality.sk/clanok/794946/evanjelicka-fararka-kuffa-je-bohoruhac-nase-cirkvi-deformuju-kristov-odkaz-podcast/
01.06.2020 - 08:27:44
00
No pocuvam uz treti krat dnesnu matovicovu tlacovku a stale nechapem. Som slovak v CR uz viac mesiacov. Ked pridem na 48h na slovensko a hned sa chcem vratit nazad do ciech, musim mat teda karantenu?
01.06.2020 - 21:59:12
00
Nemusis, ale iba ak budes mat potvrdenie o prechodnom pobyte v CR.

A od stredy takto:
Hranice pre CZ a HU - okrem občianskeho preukazu a prechodného pobytu bude umožnený režim 48-hodinového pobytu aj po preukázaní sa 2 inými dokladmi preukazujúcimi život v krajine
01.06.2020 - 22:08:19
00
Prave prechodny nemam. Ale mam tie 2 doklady co spominal. Ale tie budem potrebovat na navrat. Stale mi to pride divne. Sused, cech moze prist na otocku na SK ako turista na vylet a ja slovak nemozem prist domov vybavit veci, co potrebujem
01.06.2020 - 22:31:44
00
Lebo Matovic ta považuje za špekulanta žijúceho a prichádzajúceho z Bergama, ktorý sa chce vrátiť na Slovensko a vyhnúť sa karanténe, tak sa tvári že ide z Česka na max. 48 hodín.
Ak mu pri vstupe ukážes faktúru za elektrinu či telefón vraj mu dokážeš ze v Česku naozaj bývaš.
Už to s tými podmienkami akosi preháňa, zachutila mu moc. Vírusová paranoja. :fubar:
Vlastne to nie on, to konzilium odborníkov. On je ten dobrý.
02.06.2020 - 06:15:40
02
stanos4 napísal:
Keby som nevedel ze aj vzdelani ludia takto rozmyslaju tak poviem ze tvoje zmyslanie, prejavy vychadzaju z nevzdelanosti, ale bohuzial, vo vseobecnosti, fakt nerozumiem z coho vychadzaju. To len tak vazne plieskas sprostosti co ta napadnu, trolujes alebo jak?

Davat kridla dochodcom po tom co ich zoberie jednak aj dochodcom ale aj celemu narodu, a nie len kridla zobere, casto aj vsetky koncatiny.... To tebe fakt nedopina? To sa tak lahko nechas kupit suchym rozkom doslova hned po tom co ti zoberie kralovsky obed?

Ukáž mi,alebo len vypočítaj, akú miliardu ti zobral kto. Kedy by si zarobil miliardu. Alebo len milión. Dôchodcovia dostali? Jasné, že to niekto zaplatil. Ale koľko to stálo teba? Alebo mňa? Cent? Dva? Desať? Milardu? Bilión? TV mi ale neleje do gebule každý večer o 19 bludy, tak asi som neni s vami na jednej vlne.
02.06.2020 - 07:14:28
00
corsair O tom by sa dala napisat cela kniha, ale nema zmysel sa tym zapodieviat, pretoze kto ma oci a necaka len s natrcenou rukou, sam uz davno vie kde a ako sa to dialo a deje. Ak by sa splnila co i len polovica slubov (nie predvolebnych, ale takych, ktore uz boli realne schvalene v zakonnom zneni, len sa nestacili uplatnit alebo sa "zabudli" zrusit a predlzili sa) a planov politikov tak uz davno platime na daniach mesacne desiatky eur menej. Tak si to vypocitaj sam, ze kolko.
Realita je ale taka, ze tu pribudaju dalsie a dalsie absurdne poplatky (len ich nenazyvaju danou), A pritom ti isti politici a ich prisluhovaci casto sami disponuju narastom majetku ktore pri svojom oficialnom prijme nemali sancu legalne ziskat. Odkial?
Standardny scenar ak chces od ludi vytiahnut 10 eur je najst si obetneho baranka ktory ohlasi zvysenie nejakych dani./poplatkov o 30 eur. Zdvihne sa vlna verejnej nevole a vtedy prichadza on "cely v bilem", spasitel, ktory ohlasi, ze takto tyrat svoj lud nedovoli a preto zvysenie nebude 30 ale len zanedbatelnych 10 eur. A ma vybavene. (s)prosty narod sa mu za to este aj podakuje a dobre ze ho nevyhlasi za svetca. Kolko krat sa to za poslednych 10 rokov stalo? Urcite si spomenies aj sam minimalne na 3 priklady.
Politici mysliaci este v slovenskych korunach safaria rovnako s eurami. Milion sem, milion tam. Len nie je milion korun ako milion eur.
02.06.2020 - 09:41:13
00
Dobrý blog: https://kollega.blog.sme.sk/c/537372/kult-maleho-fica-alebo-slovensko-skace-treti-krat-do-rovnakej-rieky.html?ref=najcit3dni
02.06.2020 - 10:43:07
00
corsair napísal:
Ukáž mi,alebo len vypočítaj, akú miliardu ti zobral kto. Kedy by si zarobil miliardu. Alebo len milión. Dôchodcovia dostali? Jasné, že to niekto zaplatil. Ale koľko to stálo teba? Alebo mňa? Cent? Dva? Desať? Milardu? Bilión? TV mi ale neleje do gebule každý večer o 19 bludy, tak asi som neni s vami na jednej vlne.


no blud si ty...

1) kde som napisal ze mne osobne zobral 1 milion, miliardu alebo bilion? (kontrolna otazka, vies vobec kolko nul sa za pise za jednotkou, pred desatinnou ciarkou v tychto cislach?)

2) kolko to stalo teba/mna, alebo lepsie povedane obyvatelov Slovenska:
priklad: 100 milionov eur / 5 milionov obyvatelov = 20 EUR. Cize kazdych 100 milionov ukradnutych/preflakanych a neefektivne vyuzitych eur "stoji" priemerne ~20EUR kazdeho jedneho obcana SVK. Napriklad mytny tender vyhral Skytoll s ponukou o 333 milionov eur drahsou ako najlacnejsia ponuka. Nechce sa mi uz hladat ci mu bolo vyplatenych len tych 333m. EUR viac, alebo este viacej, ale tot konkretne Slovaci ci uz priamo zaplatia na mytnych poplatkoch, alebo nepriamo chybajucimi inymi sluzbami, v priemere sumou ~66EUR na osobu. Cize na taku beznu 3-4 clennu rodinku je to ~200-260EUR. A to je len jedna ukazka.

tebe to mozno nechyba, mnohym ludom ale ano, takze odporucam, kazdemu co sa ti ozve, posli za kazdych 100 milionov nehospodarne minutych penazi cca 20eur. A ver tomu ze par miliard ti nazbieram ani nebudes vediet ako. Ale hlavne ze nemas bludy v tej svojej gebuli, ze?
02.06.2020 - 11:00:12
01
Este mozno inak povedane s mytom, z kazdej dialnicnej znamky co si si kupil od kedy je skytoll stat videl tusim nejakych len 45% sumy. Zvysok siel niekomu na "sukromny dochodok" za system ktory stat zrejme znova bude musiet od nova zaplatit. Cize nieco co malo priniest viac penazi statu oproti nalepkam mu minimalne "zo zaciatku" prinasalo vyrzne menej v ABSOLUTNYCH cislach, oproti dialnicnym nalepkam....
02.06.2020 - 11:14:50
00
Howg
02.06.2020 - 13:23:55
00
konecne
02.06.2020 - 13:32:23
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up