vyzivny.gulas.sme.sk
04.05.2021 - 09:25:18
15
som našiel pekné zhrnutie na FB:

mimochodom, #zhrnul som:
Dôležité sú ohňostoje. Dôležité je, že zase bude niekto proti (pri hlúpych nápadoch to tak zvykne byť), no a ten niekto – zase to vyzerá na Sulíka – bude zase na vine.
Zase sa tu mesiac budeme rozprávať o nejakom nápade človeka, ktorý si o sebe myslí, že nachádza geniálne jednoduché riešenia zložitých problémov. My ostatní si o ňom myslíme niečo iné.
Hlavne však nebudeme hovoriť o Sputniku a o zmluve, ktorá je zrelá na to, aby sa stala materiálom pre orgány činné v trestnom konaní. Nebudeme hovoriť o tom, čo to Igor s tým Sputnikom vlastne upiekol, čo to Marek vlastne podpísal, ako to Edo zahráva do autu, čo to celé znamená a na ktoré paragrafy to sedí.
Pretože to je reálny problém, nie nejaké detské prídavky. Sputnik je vlečúci sa a hnijúci problém, pri ktorom platí, že čím viac o ňom vieme, tým horšie. A Igor Matovič to vie, tak vyťahuje na prvý pohľad zvyšovanie daní a prídavkov.
04.05.2021 - 09:37:17
07
[quote="@1730571"][/quote]
To už je zabudnuté
04.05.2021 - 09:45:33
00
takze vlada nastavi zle pravidla ockovania, a ked ich niekto dodrzi, treba ho odvolat

https://www.aktuality.sk/clanok/887870/koronavirus-sefa-nczi-roberta-suju-odvolali/
04.05.2021 - 11:25:16
00
nie tak celkom, lebo v systéme zasrani predbehli aj skôr zaregistrovaných
04.05.2021 - 11:35:42
00
To,že to poebal zelený politruk je jeho blamáž.Nesúhlasím s tým,že soplani mali byť očkovaní fajzerom.Fajzer mali dostať 60+ ktorých je na čakačke 53 t. Týto nemôžu donekonečna čakať tvoria najviac hosp. a vysokú úmrtnosť oproti 16-18r. ktorých umrelo za rok asi šesť.Neviem kedy si to tá zelená guma uvedomí konečne.On má proste svoje tabuľky a ide bez ohľadu na meniacu sa situáciu na fronte.
04.05.2021 - 13:52:40
00
ale ako donutis 60+ rocneho z Trencina (kde je plno), aby sa siel dat zaockovat do Kosic (kde je prazdno)? Ked Kosicania nemaju ziadneho 60+, tak to daju aj 18-rocnemu. To bol len priklad. Presunut vakciny ide, ale na to treba presunut aj personal a najst dodatocne priestory. Nie ze by to bolo nemozne, ale tu sme na Slovensku. Je jednoduchsie dat vakcinu 18-rocnemu, ako riesit nejaku logistiku.
04.05.2021 - 14:12:40
02
čo je to za logiku?veď tento ebnutý štát má o ľuďoch na čakačke všetky info. takže má tie fajzery poslať do okresov kde tí ľudia žijú a poslať im pozvánky na očkovanie.Toto je úplný rozklad štátu.ďalej sú to 50+ ktorí sa evidentne nechcú očkovať a čakajú kedy fajzer posunú do nižšej kat....Toto je štát proti ľuďom.
04.05.2021 - 14:16:09
01
Nuž ak sa niekto chce tak si cestu nájde a ak nechce tak čaká. Ja som rodičov zaregistroval tam kde boli miesta (ešte ten starý systém) a proste odviezol som ich 130 km na očkovanie a potom o mesiac znovu + ďalších 230 km z domu k rodičom. Vždy som využil fakt, že som kvôli tomu šiel do iného okresu a dobre som si "zakázane" zašportoval :P napr pri druhej dávke som si dal svoj úplne prvý beh 30km 1500+vm. Zrejme som ouca ale proste chceli sme tak sme našli riešenie a ešte som si toho pre seba urobil výhodu
04.05.2021 - 14:18:48
06
Srsen napísal:
nie tak celkom, lebo v systéme zasrani predbehli aj skôr zaregistrovaných


No, nepredbehli. Na tlacovke to sef NCZI aj vysvetlil - "zasrani" dostali termin tam, kde mali viac vakcin, ako bolo prihlasenych 60+ rocnych na ockovanie. 18-59r podla systemu nemaju narok na Pfizer pokial nemaju nejake pridruzene diagnozy.

Takze to, ze 59 rocny v Bratislave si pocka este mesiac na AZ zatial co 16 rocneho zaockuju na druhy den Pfizerom je vizitka ministerstva zdravotnictva a jeho "planu".
04.05.2021 - 14:20:30
00
vakciny mozes poslat kam chces. Ale ak tam nie je nikto, kto ich moze podat, tak su ti tam zbytocne (nie vsetky vakcinacne centra maju na to volnu kapacitu). To by si s vakcinami musel poslat z Kosic do Trencina aj lekarov + najst dalsie priestory. Zaplatit im sluzobky, ubytovanie, cestovne... a vacsina lekar by aj tak nesla. Je preto jednoduchsie pichnut to 18-rocnemu ;-) Ale davat Pfizera teenagerom, ked evidentne nan cakaju 50+ je celkom zhovadilost. Mali by dat moznost vybrat si vakcinu. Mas 40 a chces Pfizera? Pockaj si mesiac. Alebo mozes mat Astru hned. Aj tak si ludia "vyberaju" a kalkuluju. Skratka robi sa to u nas vsetko na kolene a za pochodu A tak to aj vyzera.
04.05.2021 - 14:26:00
00
skorpion napísal:
Ale davat Pfizera teenagerom, ked evidentne nan cakaju 50+ je celkom zhovadilost.


Ale takto nastavilo vakcinacnu strategiu ministerstvo! 50+ nemaju na Pfizer narok. NCZI len implementoval v praxi vyhlasku ministerstva zdravotnictva.

..ale hlavne sef NCZI si dovolil verejne kritizovat Matovicove celoplosne testovania, tak musel byt odideny
04.05.2021 - 14:29:27
01
Všetko sa ukáže čoskoro až nastane stav málo ľudí a veľa vakcín.Tento bordel má jasného pána.
04.05.2021 - 16:20:39
00
Dano5 napísal:
ajajaj,Fico sa zastal Kažimíra:
„Staviam sa za Petra Kažimíra,“ vyhlásil vo videu predseda Smeru Robert Fico. Povedal, že to robí napriek tomu, že Kažimír vraj využil funkcie, ktoré mu Smer dal, a potom zutekal. Fico obvinil orgány činné v trestnom konaní, že vyzývajú spolupracujúcich obvinených, aby „udávali a vymýšľali si“.

Takže Suchoba si nevymýšľa. A to Kažimír vyzeral ako taký neškodný trtko, čo si ani graf nevedel správne otočiť.
04.05.2021 - 23:17:26
00
no som zvedavý,čo z toho bude-v base sme ešte guvernéra národnej banky nemali,a je aj fakt,že Kažimír vo svojich funkciách v službách Smeru prišiel záhadne k majetkom,na ktoré mu jeho oficiálny príjem nestačil :^)
05.05.2021 - 06:16:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up