som si narýchlo prebehol izvestiju...strašné k.k.tiny tam píšu, kto sa chce nasrať, tak odporúčam...napr. o hokeji:
"IIHF zároveň pozastavila účasť ruského mužského tímu na MS 2022 vo Fínsku. Je potrebné poznamenať, že ženský tím ROC sa nezúčastní majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji žien v roku 2022.

"Rozhodnutie odložiť podujatie bolo prijaté predovšetkým z obavy o zdravie a pohodu všetkých zúčastnených hráčov, funkcionárov a fanúšikov," uviedla IIHF."

alebo
" Situácia na Donbase eskalovala 17. februára 2022. V Doneckej a Luganskej ľudovej republike bolo hlásené silné ostreľovanie ukrajinskými bezpečnostnými silami , a to aj z ťažkých zbraní. Republiky vyhlásili všeobecnú mobilizáciu a evakuáciu civilného obyvateľstva do Ruska."
28.02.2022 - 21:59:03
02
Ramon1 napísal:
Takze o Tinkoffovych “suchotach “ som mal pravdu 😂 … jemu to vyjadrenie “ nesúhlasu “ s vodcom akosi nebaštím .

Ruskí miliardári Oleg Tinkov, Oleg Deripaska a Michail Fridman nepodporujú Putinovo rozhodnutie bojovať proti Ukrajine. Zakladateľ Tinkoff Bank, na ktorú USA aj Únia uvalili tvrdé sankcie, Oleg Tinkov poukázal na to, že smrť ľudí je neprijateľná.

Napísal to na Instagrame.

„Teraz na Ukrajine každý deň zomierajú nevinní ľudia, to je nemysliteľné a neprijateľné! Štáty by mali míňať peniaze na liečbu ľudí, na výskum boja proti rakovine, a nie na vojnu. Sme proti tejto vojne!“ píše.

Už skôr sa podobne vyjadrili miliardári Fridman (Alfa Group) aj Deripaska (Rusal), ktorý má blízko k Putinovi.

Zároveň nikto z nich nenazval Putina vrahom a agresorom a ani nepovedal, koho armáda a rakety zabíjajú Ukrajincov. (unian, guardian)

Toto ma serie na tychto mužikoch. Ci uz su to sportovci, alebo tito šmejdovi miliardari. Maximalne tak povedia, ze si praju mier a su proti vojne (logicky, ked ide aj o ich zarobky), ale nikto z nich nema gule na to aby Putina pomenoval. Maju radi svoju pohodicku a co oko nevidi srdce neboli. A ako bonus si k tomu poplacu, ze aki su k nim ludia zli, len zato ze su rusi.
Mozno niekomu krivdim, ale v ramci znamych sportovcov mali gule na toto iba Gary Kasparov a Artemi Panarin.
28.02.2022 - 22:01:10
02
Reakcia Slovenska na ruskú agresiu mala doteraz priam svetovú úroveň, ale to neznamená, že Slovensko zo dňa na deň dospelo. Rozdiel medzi takou Kanadou a Slovenskom bol vidieť napríklad v otázke zapojenia sa domácich občanov do ukrajinskej cudzineckej armády.

Kanadská ministerka zahraničia vyhlásila, že chápe ľudí, ktorí chcú podporiť Ukrajincov, takže im v tom nebude brániť. Slovenský generálny prokurátor Maroš Žilinka bezdôvodne zavesil na svoj facebook varovanie, že služba v cudzej armáde je trestná.

Žilinkov status bol len pripomenutím toho, že zlo sa po ruskom útoku neprepadlo do pekla, kam patrí. Pár dní bolo ticho z toho šoku, no už sa aj stihlo spamätať.

Samozrejme, najviac je to vidieť na sociálnych sieťach a v politickom boji. Prúd, ktorý je najviac prokremeľský – či už pre peniaze, z presvedčenia alebo len z hlúposti –, naplno reprodukuje Putinov slovník, podľa ktorého je potrebné vyhnať nacistov z Ukrajiny a možno aj zo Slovenska. Ich reprezentantom je Štefan Harabin.

Umiernenejší prúd na to ide premyslenejšie – rýchlo a z povinnosti odsúdi ruskú agresiu, potom ju však zľahčuje a relativizuje, napríklad poukazovaním na to, čo robili USA vo Vietname. Najnebezpečnejším posolstvom tohto prúdu je, aby Slovensko stálo mimo konfliktu, teda aby neposielalo Ukrajine zbrane.

Ľudia, ktorí to hovoria – Fico, Blaha, Uhrík či Kotleba –, by s týmto svojím prístupom mohli počas Slovenského národného povstania udávať polohu partizánskych jednotiek nacistom – len aby uchovali Slovensko mimo konfliktu silných krajín.

Ruská invázia týchto ľudí nezmenila, zmenila však Slovensko. Odvšadiaľ dnes počuť hlasy, že nastal čas zabrániť klamárom a vojnovým štváčom, ako sú Fico, Blaha či Harabin, šíriť nebezpečné klamstvá a štvavé reči.

Niektorí žiadajú prokuratúru – neúspešne –, aby proti nim využívala existujúce paragrafy, ďalší chcú pre to prepisovať zákony. Hádam sa aspoň niečo z toho ujme.

Ak sa potvrdí, že sa verejná mienka po ruskej invázii priklonila na stranu Západu, tak bude Fico počítať politické straty. Lenže dúfať, podobne ako premiér Heger, že ľudia už raz a navždy pochopili Ficovu ruskú lož, by bolo príliš optimistické.
28.02.2022 - 22:05:38
02
Panarin kritizoval Putina a oni mu na oplátku chceli našiť, že kedysi zmlátil dievčinu
https://www.theguardian.com/sport/2021/feb/22/artemi-panarin-new-york-rangers-leave-putin-navalny-nhl
28.02.2022 - 22:07:21
00
triki napísal:
celkom by ma zaujímalo či bežní rusáci vôbec vedia čo sa deje keď stoja hodiny pre bankomatmi a odtial furt nič neleze von.

Vedia a nevedia. A samozrejme zalezi ako kto. Ale vseobecne Rusi maju dobry cit, ked nieco nejde ako ma. Co ja som hovoril s niektorymi, co tam ziju, uz cca 10 dni naspat vedeli, ze nieco je uplne zle. Napriklad, ze Lavrov sa v zivote nespraval tak, ako ho videli. Proste to na politikoch. co su cely zivot v telke vidis, rovnako ako my vidime na Ficovi, ked je nervozny a ked je suverenny. Tj od zaciatku tusili, ze sa nieco zomelie a rovnako vedia teraz ,ze nieco nejde ako ma. Ale oni v podstate na politiku rezignovali, a ked teraz aj dostanu nejake informacie z ineho kanala, tazko im dokazu uverit, je to pre nich prilis neuveritelne. Ono chvilu potrva, kym im to mozog spracuje. A samozrejme je tam velky strach a to, ze nevies, komu mozes verit. Tm padom sa fakt informacie medzi ludmi siria podstatne pomalsie.
28.02.2022 - 22:07:56
05
Putin nas pomenoval v jeho poziadavkach. Je to aj nasa vojna. A kto to zlahcuje, pracuje pre neho.

Rusi uz neziju v zemljankach. Vedia velmi dobre co sa stalo. A protestuju. Len nastupuje doba teroru bude to stat zivoty.
28.02.2022 - 22:11:05
01
Ten GeneralSVR znel celkom realisticky,uvidime, ci naozaj P pouzije nejaku takticku JZ na mori,ale hlavne ta cast, ze pracuju na sposoboch,ako ho odstranit.

Viaceri ste to youtube spomenuli, predch 3-4 strany.

Scarinko, sice vdaka, ale daj prosim aspon kratky text, co zac. Mne stacilo precitat len ukr. text, video som pozrel 'jednym okom' ale uplne umyselne bez zvuku.

Davanie fotiek/komentarov do google maps vyzera sikovny sposob informovania dovnutra. Ziju v paralelnom svete. Ked miestna cenzura nebude stihat, vypnu to sami...
28.02.2022 - 22:14:50
01
Odcitujem sám seba
Srsen napísal:
Slovenský generálny prokurátor Maroš Žilinka bezdôvodne zavesil na svoj facebook varovanie, že služba v cudzej armáde je trestná.

Viem že to trestné, a viem že to je trestné aj v čechách, a viem že to priťahuje kadejaké násilné individuá, ktoré takto chodia realizovať svoje sny,
tu je článok o jednom z nich - doma za to dostal 20 rokov...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pavel-botka-kavkaz-donbas-rusko-ukrajina-invaze.A220228_115018_zahranicni_aha

ale čo doprdele je do toho žilinku ako GP !!!


Naposledy upravil Srsen dňa 28.02.2022 - 22:18:51, celkovo upravené 1 krát.

28.02.2022 - 22:18:21
00
Nové dopravné značky.

Prílohy:

Screenshot_2022-02-28-22-06-09-438_com.instagram.android.jpg
Screenshot_2022-02-28-22-06-09-438_com.instagram.android.jpg 117.66 KiB thumb_up0thumb_down

28.02.2022 - 22:18:22
02
Marli nemam k tomu viac. Dostal som to od znamych co maju s UA kontakty. Malo by tam ist o to ze otec so synom sli v aute niekam a zacali po nich strielat z nejakeho gulometu, otcovi odstrelili jednu nohu, syn ho potom odtiahol za auto. Aspon ja som to z toho tak pochopil a z komentov okolo.
28.02.2022 - 22:21:34
00
dotm napísal:
Panarin kritizoval Putina a oni mu na oplátku chceli našiť, že kedysi zmlátil dievčinu
https://www.theguardian.com/sport/2021/feb/22/artemi-panarin-new-york-rangers-leave-putin-navalny-nhl

Ano. Myslim, ze ten trener Nazarov dokonca neskor pomerne arogantne priznal, ze to vymyslel kvoli tomu, ze si Panarin otieral hubu o Putina. Kasparov si aj par dni v base posedel. Obaja ale mali smolu, ze sa iba uplne zanedbatelne minimum Rusov za nich postavilo, hoci boli v prave, resp islo o vymyslene obvinenie. Ale pokial verejne znami rusu nebudu masovo pomenuvat zlo svojim menom a priezviskom, tak je to smola pre vsetkych.
28.02.2022 - 22:31:55
02
tento v tom ma jasno
https://twitter.com/VonVeksi/status/1497943835137220615
28.02.2022 - 22:35:45
01
moskovský hitler každý deň účtuje za predaj uhlovodíkov 700mil dol. z eu.Z tohoto financuje vojnu.Tieto produktovody treba okamžite odstaviť.Žiadna čína ich nezachráni.

TweetZobraziť nové TweetyKonverzáciaВерховна Рада України@verkhovna_rada+70 літаків для української армії!

Наші партнери передають нам Міг-29 та Су-25!

Болгарія (Міг-29) - 16 шт
Болгарія (Су-25) - 14 шт
Польща (Міг-29) - 28 шт
Словаччина (Міг-29) - 12 шт

🔞Новини Збройних сил 🇺🇦


Naposledy upravil triki dňa 28.02.2022 - 22:42:02, celkovo upravené 1 krát.

28.02.2022 - 22:37:03
01
Ak ho stoji kazdy den vojny 20 mld tak 700 mil je prd a nie financovanie.
28.02.2022 - 22:40:38
00
lenže rezervy majú 630mld.V 2014 po krádeži krymu mali 300mld.tretina rezerv tvorí zlato.

btw: na ukrajinu posielame 12 migov.
bulhari 16 migov29 ,14 su25
pol.28 mig29


Naposledy upravil triki dňa 28.02.2022 - 22:50:36, celkovo upravené 1 krát.

28.02.2022 - 22:44:28
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up