Osobne si myslim, ze tie Migy tam skoncia. To, ze to oficialne nepotvrdi do medii je jedna vec, ako sa dohodli za oponou druha. Ak by oficialne potvrdil, ze migy idu na Ukrajinu, tak ich "technici"na Sliaci uzemnia, ze uz nevzlietnu vobec. Tolko konspiracia z mojej strany.
01.03.2022 - 10:09:04
01
a mame tolko Migov? Ja som bol v tom, ze sme mali 2 a z toho nam jeden pred par rokmi spadol kvoli nedostatku paliva.
01.03.2022 - 10:13:57
00
skorpion napísal:
a mame tolko Migov? Ja som bol v tom, ze sme mali 2 a z toho nam jeden pred par rokmi spadol kvoli nedostatku paliva.


no asi im ich kupia :) tiez som nikde nenasiel, ze mame 12 bojaschopnych MIGov
01.03.2022 - 10:15:54
00
K tomu palivu - povedal by som, ze to je palivo do tretieho bloku, co bolo naplanovane doviezt v najblizsich tyzdnoch.

Nevidim sposob, ako v priebehu jedneho pracovneho dna a vikendu pripravit palivo, zabalit ho, vybavit povolenia a zorganizovat let.

Skor to iba urychlili, keby sa to vyvinulo este horsie. Mozno uz bolo aj zaplatene.
01.03.2022 - 10:18:21
01
1 schopny, 11 na nahradne diely :)
01.03.2022 - 10:18:34
00
Pospajal som si clanky, co ste sem popostovali za posoedne dni.

Cize Putin je zrejme vazne chory, je cely spuchnuty, tak sa zrejme na nieco lieci. Je frustrovany z neschopnosti Ruskej armady a jej velitelov. Je frustrovany z toho, ze nedokazu naplnit svoje ciele, ze ho Ukrajinci nenavidia, ze sa proti nemu behom par dni spojil cely svet, vratane spojencov, na ktorych sa spoliehal (Cina). Je paranodiny, zaliezol niekde do krytu za Ural, pri rokovaniach sedi od kazdeho 5 metrov. Ma potrebu sa zapisat do dejin ako obnovitel Ruskeho imperia, ale nevychadza mu to. Krajina je v medzinarodnej izolacii, ekonomika uplne na kolenach. Jedine, co mu zostava, je vyhrazat sa atomovkami. V plane ma dokonca zautocit na zakladne NATO s tym, ze ak odpovedia podobne, tak proste cele ludstco vykape. On, chory, zatrpknuty a nahnevany na cely svet, uz zomiera, tak pojdu vsetci s nim.

Znie to otrepany scenar k US katastrofickemu filmu, kde nas nejaky klon Bruca Willisa zachrani pred atomovou vojnou a vyhladenim ludstva...len skoda, ze realita funguje trochu inak. Nuz co, letne tretry asi kupovat nemusim :)
01.03.2022 - 10:24:04
01
Hosť napísal:
Už pár dní mi nejde twitter. Predtým bez problémov. 🤷‍♂️ Má niekto rovnaký problém?

Twitter normalne bezi. Sledujem https://twitter.com/UA_BotTwitte a https://twitter.com/KyivIndependent
01.03.2022 - 10:24:16
00
Viem, že ide, ale mne stále vypisuje túto chybu. Skúšal som aj cez apku, ale nejde. Neviem sa prihlásiť, ani registrovať. Nemám nejakú ruskú IP? 🙈
01.03.2022 - 10:34:23
00
matt napísal:
Toto nevymyslis…( bol som v tom že aktuálne je na akekolvek “ruské” lety v EU ban )

8:27 Dnes nad ránom pristálo na bratislavskom letisku lietadlo IL76 spoločnosti Volga Dnepr Airlines, ktoré k nám z Ruskej federácie dopravilo jadrové palivo.

Rezort hospodárstva uviedol, že palivo budú môcť využiť Slovenské elektrárne .

„Po plyne a rope má slovenské hospodárstvo poistený ďalší energonosič. Som rád, že sme to logisticky zvládli a ďakujem aj ministerstvám zahraničia a dopravy za skvelú koordináciu pri riešení povolení,“ uviedol minister hospodárstva Richard Sulík.

na twittri bol z toho celkom shitstorm
01.03.2022 - 10:35:32
00
triki napísal:
lenže rezervy majú 630mld.V 2014 po krádeži krymu mali 300mld.tretina rezerv tvorí zlato.

btw: na ukrajinu posielame 12 migov.
bulhari 16 migov29 ,14 su25
pol.28 mig29

myslis tych 630mld z ktorych vacsinu maju ulozene a zmrazene v USA? Zhruba tretina je v cine a to maju k dispozicii...
01.03.2022 - 10:40:02
02
Stax, ved preto som ten prvotny prispevok tak nestastne naformuloval, lebo presne aj tam som si to vsimol. K tej oficialnej sprave si mohli dat tu namahu a pridat aspon zopar viet ( preco, zaco, naco ) a trosku to objasnit aj sirsiej verejnosti
01.03.2022 - 10:40:59
00
z devizovych rezerv Ruska je 22% denominovanych v USD a teda zmrazenych
01.03.2022 - 10:43:35
01
will napísal:
K tomu palivu - povedal by som, ze to je palivo do tretieho bloku, co bolo naplanovane doviezt v najblizsich tyzdnoch.

Nevidim sposob, ako v priebehu jedneho pracovneho dna a vikendu pripravit palivo, zabalit ho, vybavit povolenia a zorganizovat let.

Skor to iba urychlili, keby sa to vyvinulo este horsie. Mozno uz bolo aj zaplatene.


V Mochovciach je na 1.bloku v apríli odstávka a čiatočne sa mení aj palivo.
01.03.2022 - 10:43:43
10
Ale viac ma pobavil krok Bratislavy.
"Staré Mesto pristupuje k opatreniam voči ruskej ambasáde: V hre je premenovanie Godrovej ulice na Ulicu Borisa Nemcova" Tych ruskych muzikov na ambasade asi iebne s takou oficialnou adresou... :lol:

https://www.bratislavskenoviny.sk/samosprava/70609-stare-mesto-pristupuje-k-opatreniam-voci-ruskej-ambasade-v-hre-je-premenovanie-godrovej-ulice-ci-zrusenie-parkovacich-miest
01.03.2022 - 10:46:20
09
To, že Slovensko neuzatvorilo náš vzdušný priestor pre ruské lietadlá bolo práve kvôli tej dodávke paliva do reaktorov. Akurát sa čakalo, že priletí skôr. Nestihli to, tak to lietadlo dokonca dostalo výnimku na prelet cez Poľsko k nám.


Naposledy upravil pajo16 dňa 01.03.2022 - 10:49:30, celkovo upravené 1 krát.

01.03.2022 - 10:47:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up