Dano ty si myslíš,že takýchto Molnárov nie je viac?Nič sa nezmenilo.V tejto krajine sa musí človek len narodiť.V ČR žije 350 tisíc slovákov a to asi nebudú tí najsprostejší,ale skôr naopak.
05.07.2022 - 19:50:59
00
iron.hide napísal:
Ruská armáda se v druhé etapě války na Ukrajině, kdy se invazní nápor zaměřil na Donbas, v podstatě vyčerpala a bez mobilizace se v příštích měsících dostane do krize. Takový názor projevil bývalý ministr obrany separatistické Doněcké lidové republiky a důstojník ruské tajné služby FSB Igor Girkin, vystupující pod jménem Strelkov.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-ukrajina-valka-na-ukrajine-luhanska-oblast-bachmut.A220705_095808_zahranicni_ihav

Ja som už bohužiaľ čo sa týka týchto pozitívnych správ skeptický. Novinári reinkarnujú články z roku 2014 ako je Putin opuchnutý, chorý, ide zomrieť a stále nič. Trvá to 8 rokov.
Začiatkom vojny boli prognózy ako Rusi vydržia týždeň, dva týždne, už sa to ťahá takmer pol roka a nevyzerá to na kapituláciu.
Btw neviem ako to dopadlo s Litvou. Rusi vyprskli že odplata za blokovanie dopravy bude tvrdá, Nemci sa vyplašili a chceli opäť kolaborovať, ale je okolo toho nejako ticho.
05.07.2022 - 23:12:32
03
Ja tiež stále viac nadobúdam dojem že cieľom je nevyprovokovať jadrovú vojnu a teda udržiavať dostatočne dlho tento stav ( dojem úspechu Buzov na Ukrajine ) až do vtedy kým rozdiel vo výkonnosti ( navigácia, presnosť, zachytiteľnosť ,....) jadrových striel z Buzka nebude podstatne horšia tj. ( 3-5 rokov ? ).
Dostatok času si podľa mňa vyžaduje aj nevyhnutná zmena myslenia ludí v EU ale aj na celom svete.
06.07.2022 - 05:46:47
01
USA uz davno povedali, ze ich strategiou je vycerpat rusko. To sa nespravi tak, ze ho za tyzden porazia. Naopak, je zrejme snahou natahovat tuto vojnu tak dlho, az rusku dojdu ludia a technika. Ods3ru si to bohuzial Ukrajinci. Preto neocakavam rychly koniec vojny.

Uvaha: USA pred par rokmi oznamili "Pivot to Asia", co ohrozuje Cinu. Ruskom vyprovokovana vojna posunula focus znova na Europu. Je mozne, ze je v zaujme Ciny, aby vojna pokracovala co najdlhise a USA dali Azii "pokoj".
06.07.2022 - 07:36:34
02
Joe70 napísal:
Ja som už bohužiaľ čo sa týka týchto pozitívnych správ skeptický. Novinári reinkarnujú články z roku 2014 ako je Putin opuchnutý, chorý, ide zomrieť a stále nič. Trvá to 8 rokov.
Začiatkom vojny boli prognózy ako Rusi vydržia týždeň, dva týždne, už sa to ťahá takmer pol roka a nevyzerá to na kapituláciu.
Btw neviem ako to dopadlo s Litvou. Rusi vyprskli že odplata za blokovanie dopravy bude tvrdá, Nemci sa vyplašili a chceli opäť kolaborovať, ale je okolo toho nejako ticho.


Určite to nebolo, že Rusi vydržia týždeň, ale Ukrajinci. Proste prejavom vojny aj aj informačný bordel, takže sa nedá hocičomu veriť. Napr. Roman Pataj na dennikn robí pekné zhrnutia:
https://dennikn.sk/2920750/vyvoj-bojov-130-den-kym-rusi-obsadzuju-donbas-ukrajinci-im-systematicky-nicia-sklady/?ref=list
06.07.2022 - 07:55:38
01
Ja by so v tomto rad veril Arestovicovi ,ze Lysicansk bol posledny operativny uspech okupantov v tejto vojne. V podstate uz nejaky cas nepostupuju ziadne nove posily z ruzkeho uzemia a okupanti len preskupuju vojska ,pricom stovky kilometrov od seba vzdialenych bojisk.No uvidime za par dni,ci si trufnu na nejake dalsie vacsie mesto...UA zda sa nabera sebavedomie suvisiace s dodavkami tazkych zbrani zo zapadu.
06.07.2022 - 08:05:02
01
uz len kvoli tym lietajucim municakom je nadej na mierny optimizmus. ak rusi musia vozit zaloznu municiu z bieloruska je dobry naznak samo o sebe.
06.07.2022 - 08:33:18
00
Joe70 napísal:
Ja som už bohužiaľ čo sa týka týchto pozitívnych správ skeptický. ...
Začiatkom vojny boli prognózy ako Rusi vydržia týždeň, dva týždne, už sa to ťahá takmer pol roka a nevyzerá to na kapituláciu.


Ukážkový príklad dezinformovania.

Neboli prognózy, že Rusi vydržia týždeň, dva týždne. Naopak, prognózy boli, že Rusi za týždeň dva zvíťazia, obsadia Kyjev a dosadia bábkovú vládu.
Kapituláciu Ruska nikto nečaka a žiadny politický líder to nikde nehovoril. Západ jednoznačne deklaruje, že cestou je Rusko vyčerpať (preto sankcie, preto dodávky vojenského materiálu Ukrajine) a potom ho poraziť diplomaticky.
06.07.2022 - 09:05:34
18
Jaroh napísal:
Ukážkový príklad dezinformovania.

Neboli prognózy, že Rusi vydržia týždeň, dva týždne. Naopak, prognózy boli, že Rusi za týždeň dva zvíťazia, obsadia Kyjev a dosadia bábkovú vládu.
Kapituláciu Ruska nikto nečaka a žiadny politický líder to nikde nehovoril. Západ jednoznačne deklaruje, že cestou je Rusko vyčerpať (preto sankcie, preto dodávky vojenského materiálu Ukrajine) a potom ho poraziť diplomaticky.

Presne tak. Bohužiaľ obyčajní ľudia si mysleli práve to čo písal Joe70. Že sa Rusi zosypú po sankciách za pár týždňov. Pritom je to beh na dlhú trať. Nie na mesiace, ale na roky. Podobne aj to, že celá vojna bude gradovať práve v najbližších mesiacoch aj s potrebou EÚ zásobiť sa plynom na zimu.
06.07.2022 - 09:40:15
00
Na druhej strane treba povedať, že sankcie prinášajú ovocie. Rusi nedokážu vyrábať svoj prvý automobil, ktorý ako tak spĺňa západné štandardy - Lada Vesta. Obnovili len výrobu technologicky 30 ročnej granty, postavenej ešte na starých žigulíkoch. Pracovníkov závodu presmerovali ako inak do výroby zbraní.
06.07.2022 - 09:45:15
00
btw, Dráčik pekne rozširuje zbierku:
https://www.dracik.sk/vsetky-clanky/
06.07.2022 - 11:40:06
10
Odporúčam sledovať skvelú Natáliu Zubarevič, operuje s oficiálnymi ruskými štatistikami a ukazuje nám, na čo sa oplatí lepšie pozrieť.

thumb_up0thumb_down

Ešte k tým rečiam, že "Rusko skolabuje do týždňa", vôbec si nespomínam, že by ktokoľvek relevantný hovoril čokoľvek čo i len približne v tom duchu. Naopak, aj renomovaní odborníci sa hneď na začiatku vyjadrovali, že Ukrajina do pár dní vojensky skolabuje, po týždni povedali, že Ukrajina sa drží hrdinsky, ale márne a musí prehrať do pár týždňov. Ale neskôr sa ukázalo, že medveď si na tom tvrdom oriešku vylámal zuby a dnes už väčšina hovorí, že vojnu má šancu vyhrať skôr Ukrajina.

Len s niekoľkými Himarsami dokázali za 7 dní zlikvidovať 9 veľkých muničných skladov, čo bude, až dorazí skotočne väčšina tých zbraní, na ktorých sa ukrajinskí vojaci už cvičia, to si vieme zatiaľ až ťažko predstaviť.
06.07.2022 - 11:47:27
02
Srsen napísal:
btw, Dráčik pekne rozširuje zbierku:
https://www.dracik.sk/vsetky-clanky/


Čo? To sú tam čo za výlevy?
06.07.2022 - 12:40:06
01
Dobrá správa …

🔓 : https://e.dennikn.sk/2922571/preco-sa-neobavam-o-energie-az-tak-ako-od-ruska-menej-zavisle-nemecko-lebo-my-mame-atomove-elektrarne-veri-si-sulik/?cst=2ec4e6f91e76db19f46203d5e3192d3f4da02bc4
06.07.2022 - 13:39:37
10
Pjbný ruZ je ako vírus SarsCov2 … bol najsilnejší na začiatku , s pribúdajúcim časom mu ubúda sil a po takych 3-5 rokoch úplne zoslabne alebo vykape .
06.07.2022 - 13:42:38
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up