jerry74 napísal:
Putin stráca vplyv aj na východe... arménsky prezident nepodpísal na záver dokument a Putin nervózne odhodil pero,Lukasenka skoro roztrhlo...
https://echo24.cz/a/SeJuv/zpravy-svet-rusko-ma-problem-v-organizaci-smlouvy-o-kolektivni-bezpecnosti-roste-nespokojenost


Odhodil je sice silne slovo (so zaujmom som si pozrel a ocakaval dlhsi let pera...), ale zjavne ho to riadne rozladilo/nasrdilo
24.11.2022 - 22:34:06
02
Srsen napísal:
A teraz vtipkuješ - neni problém s evidenciou využívania zdravotníckych služieb
asi nechápeš ako "nefuguje" informatika verejnej správy :)


nie verejnej správy ale evidencia využívania zdravotníckych služieb - je 21. storočie, v každej ambulancii, lekárni je počítač, internet, na co je to všetko dobré ? snád je dokonalejšia doba, či ideme späť ? lekárne, počty lôžok majú ubúdať a nie sa to furt viac a viac nabaluje, podla toho sú ludia stále blší a blbší :D


Naposledy upravil ivan dňa 24.11.2022 - 22:41:32, celkovo upravené 1 krát.

24.11.2022 - 22:35:53
00
Nepopieram, ale tento systém tieto fakty nedá dohromady a nikto to nevyhodnotí a nepoužije
24.11.2022 - 22:40:17
00
Ivan ale nie vsetci zamestnanci tej ambulancie ziju v 21.storoci,kedze niektori este pamataju Mariu Tereziu
24.11.2022 - 22:41:35
02
Za pár posledných rokov máme v nemocnici už tretí nemocničný informačný systém.....
No,ivan skús uhádnuť či informácie z predchádzajúcich informačných systémov sú aj v tom poslednom....😉
24.11.2022 - 22:41:41
05
nickovw08 napísal:
Ivan ale nie vsetci zamestnanci tej ambulancie ziju v 21.storoci,kedze niektori este pamataju Mariu Tereziu


ale ved majú aj starí doktori počítače, vyberajú poctivo všelijaké poplatky, aj to evidujú, ...
24.11.2022 - 22:44:30
00
Áno ale to je evidencia pre tú konkrétnu zdravotnú poisťovňu, nie štát
24.11.2022 - 22:46:24
00
bladerunner napísal:
Za pár posledných rokov máme v nemocnici už tretí nemocničný informačný systém.....
No,ivan skús uhádnuť či informácie z predchádzajúcich informačných systémov sú aj v tom poslednom....😉


ved vravím - ludia tak všetko zdokonalujú až sú z toho furt blbší a blbší, chorejší a chorejší, viac a viac vyplakávajú že treba na zdravotníctvo furt viac a viac penazí lebo je furt viac a viac chorých namiesto toho aby to vo furt dokonalejšej a dokonalejšej dobe bolo opačne, nové poznatky slúžia na zisťovanie nových ochorení a výrobu väčšieho množstva návštevníkov zdravotníckych zariadení, regále v pribúdajúcich lekárňach sa furt viac a viac rozrastajú o furt širšiu ponuku zdravotníckej potravy :D


Naposledy upravil ivan dňa 24.11.2022 - 22:57:15, celkovo upravené 1 krát.

24.11.2022 - 22:53:10
00
V našich končinách to znamená - dá sa nakradnúť viac.
24.11.2022 - 22:55:21
00
no, a v tom je najväčší problém zdravotníctva - šak keby bolo furt menej a menej chorých tak doktori by boli furt chudobnejší a chudobnejší až by nakoniec možno úplne vyhynuli lebo by už boli ludia takí múdri že by nikto neochorel, neurazil sa úrazom :D
24.11.2022 - 23:02:04
00
Osobne si myslím, že byť normálnej vlády, tak by sa dohodli. Vytýčil by sa nejaký plán postupného "ozdravovania". Na druhej strane je pravda, že ak aj robili nejaké akcie, tak to veľmi nebolo vidieť a na poplach sa malo biť oveľa razantnejšie už dávno. Treba sa ale pozrieť na to reálne. Kľudne mohli niekde na západe zvyšovať napr. platy a pod, ale Slovensko je na chvoste hospodarskej a ekonomickej výkonnosti. Čaká nás na prelome rokov možno 20 percentná inflácia...

Rovnako funguje školstvo. Funkčne aj platovo. Sám som toho súčasťou. Na druhej strane v školstve zarábame smeti. Učiteľ s 10 ročnou praxou má tabuľkovo v čistom tesne cez 800 eur. Aki pomocník na stavbe zarobím viac. To je skutočne motivujúce, aby tu robili kvalitní ľudia. V Bratislave to musí byť sveta žiť...
24.11.2022 - 23:26:50
04
som len zvedavý čo spraví vekslák borko keď sa nedohodnú.On povedal,že končí.tak na to som zvedavý.Za matelka umrelo na kovid 25 tisíc ľudí.Stále má tento psychopat pocit,že tu musí zostať až do konca.Stále sa spolieha na to,že asi všetkých okolo fica pozatvárajú.No,nestane sa tak a tá pomsta po volbách ako to vidím bude dosť krvavá.
24.11.2022 - 23:46:31
01
S ním to už vyjasnil ZPH
blogger.googleusercontent.com
24.11.2022 - 23:57:46
04
Ani ryba ani rak. To je žiaľ súčasný stav ICT v zdravotníctve. Niečo na papieroch niečo žiaľ len v lokálnych databázach.

Pokiaľ CT snímok po operácii ktorý urobili v štátnej nemocnici si na základe povolenia od pacienta nebude môcť zobraziť súkromný rehabilitačný lekár kdekoľvek v republike alebo aj za hranicami bude nastávať plytvanie verejných ale aj súkromných zdrojov a samozrejme plytvanie času lekárom .
Pokiaľ chceme zachovať konkurenciu v zdravotníctve tak by mali existovať akési zdravotnícke databázovo clearingové centrá kde by mali riadený prístup všetci účastníci zdravotných procesov od pacientov po lekárov, zdravotné poisťovne , min. zdravotníctva, daňové úrady, polícia....

Ja sa žiaľ už asi nedožijem ani len toho aby Internistka 20 minút neprepisovala údaje z krvných a iných vyšetrení do svojho počítača ( žiaľ nie do centrálnej databázy ) a preto na samotné vyšetrenie jej zostáva len 10 min.
Už len z tohoto sa mi zdá že by nám stačilo menej lekárov a boli by menej prepracovaný .

Ako to funguje vo vyspelých krajinách ?
25.11.2022 - 05:31:05
00
Ja napríklad nepochopím, ako je možné, že človek vstáva o štvrtej ráno, aby stihol autobus niekde z hornej dolnej, aby sa natlačil na vyšetrenie, aby si vytlačil lístok o siedmej...

A potom si prečíta na dverách, že doktor má dovolenku.

Absolútne nedôstojne pre kohokoľvek, či je to zamestnaný človek, živnostnik, či babka z lazov čo ledva chodí (keďže som bol toho svedkom, píšem toto, bolo mi jej veľmi ľúto, staci si uvedomiť, že sa pre spoje autobusu dostala domov okolo obeda a na taxi jednoducho nemá)

V 21.storočí v Eu... A nevieme vymyslieť spôsob, aby si pacient vedel skontrolovať, či v daný deň lekár pracuje... Keď už nič iné, aspoň nech lekári majú FB účet povinne v zmysle tejto problematiky...

Alebo iný prípad. Môj. Máme krásne zdravé dvojičky - veľká vďaka lekárom vo FN Trenčín. Som im do smrti vďačný.

Ale ako je možné, že ideme na kontrolu v ramci nejakých bežných vecí. Dostaneme termín. Týždeň pred vyšetrením nám dôjde SMS, že som obdržal mail od FN tn.

Žiaden mail neprišiel. Tak mailujeme do ordinácie, žiadna odpoveď. Voláme, ale bud je obsadene, alebo nikto nedvíha. Týždeň.

Samozrejme, v daný deň doktorka má dovolenku.

A toto sa nám stalo 2x za sebou.
Aspoň ten druhy krát som si deň pred tým bol skontrolovať predmetné dvere vo FN TN.
Lebo veď ako inak?

A ako čerešnička - dieťa čo malo absolvovať kontrolu v júli bolo kontrolované v októbri, vďaka dvom posunutým kontrolám zo strany doktorky.

A toto všetko nám príde normálne. Ale ok, beriem, je to len taká spicka ľadovca. Ale vypovedá o princípe na akom je to tu založené.
25.11.2022 - 06:23:15
010

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up