Jaroh napísal:
To nie je pravda, znenie paragrafu 363 TP sa zmenilo v roku 2015 (s platnosťou od 1.1.2016), keď sa z neho vyhodila veta "Porušením zákona sa rozumie podstatné pochybenie, ktoré mohlo ovplyvniť rozhodnutie vo veci", čo význam celého paragrafu dosť podstatne mení.


Ok, dakujem za upozornenie, opravu a ospravedlnujem sa ak to vyznelo ako nejake zavadzanie, nemal som v umysle klamat ako tu pise niekto vo svojom prispevku, vychadzal som len z toho co som viackrat davnejsie cital na nete, a pocul v tv, kde sa k tomu vyjadrovali rozni pravnici, ktori by mali mat asi lepsi prehlad a chapanie veci ako ja co nie som pravnik, napr. tu v r. 2021:

https://plus.noviny.sk/628559-kauza-363-paragraf-sa-zaviedol-za-ministrovania-lipsica-vyuzil-ho-aj-ciznar

v podstate som chcel povedat ze na SK nieje dovod aby existoval takyto paragraf pretoze aj ked nieje vo svojej podstate zly, u nas sa bude vzdy len zneuzivat, lebo u nas sa delia ludia na kategorie "rovni a rovnejsi" a je tu az privelmi prepletena politika s pravom, a pritom by to mali byt dve nezavisle veci. Okrem toho je na SK cca 5milionov politikov a trenerov co rozumeju vsetkemu najlepsie.
26.01.2023 - 09:05:30
00
Zase sa raz potvrdzuje, ze:
"Kdo byl debil za kovidu, bude debil i za války"
Djokovicovci🤮
26.01.2023 - 09:38:46
019
K Zilinkovi: tento clanok z 2010 dozrel ako mlieko :)
https://domov.sme.sk/c/5463784/lipsicovou-dvojkou-bude-prokurator-zilinka.html
26.01.2023 - 10:23:14
14
foobar
https://twitter.com/NOELreports/status/1618540494153449473
To su tie Polske Mig29 co si spominal?
26.01.2023 - 12:31:51
00
Tanky Leopard prídu Kyjevu koncom marca, začiatkom apríla. Výcvik ukrajinských vojakov pre tanky a bojové vozidlá pechoty Marder sa začne v priebehu niekoľkých dní. Oznámil to nemecký minister obrany Pistorius.

Presne tak ako sa spomínalo, je nutné nielen dodať tanky ale aj vojakov zacvičiť. Lenže nie je to dlhá doba pre Ukrajincov, čo dovtedy?
26.01.2023 - 12:37:14
00
mb270aj ja sa ospravedlnujem, nevedel som, ze ta nespravna informácia je neumyselne šírenie nepravdy (z clanku, v ktorom okrem tejto 1 faktickej chyby su minimalne 2 gramaticke...ach jaj, ti sucasni novinari)

Velmi zjednodušene povedané, zakony su na to, aby bolo jasne, co sa môže a co nie. V slusnej spolocnosti ich nepotrebujes (ano, prehnany idealizmus). Akurat dodatocnym 'spodrobňovaním', formalizovanim, nabalovanim textu a pod sa v snahe o odstranenie nejednoznacnosti (zabudajuc na 'duch', vyznam) umoznuju rozne vyklady, klucky a (aj) protipravnosti.

Stare zname, parafrazovane: 1 zakon, 2 pravnici, 3 pravne nazory

Volodja vdaka, takuto kombinaciu osob, pozadie ani historiu riesenych pripadov som si nepamatal...vskutku pozoruhodne
26.01.2023 - 12:47:26
00
Cykloturista napísal:
Tanky Leopard prídu Kyjevu koncom marca, začiatkom apríla. Výcvik ukrajinských vojakov pre tanky a bojové vozidlá pechoty Marder sa začne v priebehu niekoľkých dní. Oznámil to nemecký minister obrany Pistorius.

Presne tak ako sa spomínalo, je nutné nielen dodať tanky ale aj vojakov zacvičiť. Lenže nie je to dlhá doba pre Ukrajincov, čo dovtedy?


Dovtedy budu pouzivat to, co maju. A budovat logistiku, sposoby nasadenia, cvicit a pripravovat sa. A odrazat russke utoky.
Ony tanky su skor utocna zbran a UA utoci po dokladnej priprave, takze par mesiacov nehra rolu. V idealnom pripade russ zautoci prvy, nabije si hubu a zosype sa este prv, ako budu musiet zautocit UA. Horsie bude, ak by sme tie zapadne tanky videli v ostrom nasadeni uz teraz. To by znamenalo, ze UA musi nasadzovat hned vsetko co dostane, ergo uz nemaju zalohy. To by bol pruser. Ale naopak nejake PR "uniky fotiek a videi" predpokladam hned ako ich dostanu, lebo treba russov trochu posteklit a rozpalit do ruda ;)
26.01.2023 - 12:59:25
00
Použitie tankov v UA budú musieť dobre naplánovať. V UA je dosť veľa močarín a podmočenej pôdy (hlavne po zime), kde tanky nemajú šancu - rýchlo zapadnú a sú ľahkým cieľom. V takých podmienkach pomáha mráz. Podklad je pevnejší a stabilnejší. V apríli to už môže byť problém. Preto držím palce UA plánovačom. A ruSSa nech nakopú ...
26.01.2023 - 13:09:39
01
tieto tanky mali byť slúbené v novembri a dodané febr.ukr.armáda mala vtedy hybnosť teraz ju stratila a je zase v ťažkej defenzíve na donbase kde rusi tlačia všade okrem kreminy.
budú to teraz najťažšie týždne a vojna sa začne lámať.osobne príliš nečakám,žiadnu ukr.ofenzívu o ktorej sa hovorí od dec. a čakalo sa len na zamrznutie pôdy.
26.01.2023 - 16:11:46
00
som velmi zvedavý,kolko času bude potrebovať ÚS na rozhodnutie :^)

26. januára 2023 15:38
Prezidentka napadla znenie paragrafu 363 na Ústavnom súde

Prezidentka napadla na Ústavnom súde paragraf 363 Trestného poriadku, tvrdí, že neprimerane zasahuje do nezávislosti súdnej moci. Takéto oslabenie súdov generálnym prokurátorom má podľa Zuzany Čaputovej „nezanedbateľný vplyv“ na kvalitu právneho štátu a ochranu práv občanov.

Podľa prezidentky je to o to závažnejšie, že rozhodnutie generálneho prokurátora podľa paragrafu 363 nie je preskúmateľné a toto ustanovenie „neprimerane a nedôvodne preferuje nepreskúmateľný právny názor jednej osoby v reťazci oprávnených orgánov, teda súdov“.

„Nezávislosť súdnej moci je potrebné strážiť. O to viac v mladej demokracii, akou je Slovensko. Zákonné dôvody relativizácie rozhodovacej činnosti súdov preto musia byť reštriktívne, jasné a vyvážené. V prípade terajšieho znenia paragrafu 363 takáto proporcionalita chýba,“ uviedla prezidentka.
26.01.2023 - 16:30:43
07
https://komentare.sme.sk/c/23119725/panska-republika-prokuratora-zilinku-pise-michal-havran.html
26.01.2023 - 16:51:02
00
triki napísal:
dzurinda si myslí,že už raz použité a zahodené sa dá znovu použiť.No nedá sa.spoločná politická budúcnsť s gorilou.


On určite taký sprostý nie je a za premrhanie hlasov demokratických voličov bude veeeľmi dobre odmenený.
26.01.2023 - 18:21:49
00
Dano5 napísal:

Pani prezidentka tuším stále váha s tým podaním na ústavný súd určite len preto že Maťko 363ku miluje. :headbang:
.............................
Tak pardon podľa novej Info ho neposlúchla a musím jej poďakovať. :clap:
U mňa získala len druhý kladný ale veeeeľmi významný bod.
26.01.2023 - 18:38:00
00
S tým Dzurindom je to tak,že po tom co tu predviedla súčasná prepytujem " vlada" tak by som to hodil aj Bélovi,aj keď je Maďar...
26.01.2023 - 19:51:45
00
Bela je harakter...vie kde sa oplatí kúpiť pozemok aby mohol pred výstavbou diaľnice draho predať.
26.01.2023 - 19:57:28
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up