caute robim kamionistu a bike sem tam nosievam zo sebou ale ten moj bike je skladany a nemam potvrdenie, dokaz ze ten bike je naozaj moj a dopocul som sa od inych kierowcov ze pri cestnej kontrole by mohli policajti pytat nejaky blocek potvrdenie ze ci je ten bike moj a ked ho nebudem mat tak ten bike mi mozu zhabat a tak by som sa vas chcel spytak ako si mam toto potvrdenie(blocek) vybavit? nerad by som o bike prisiel vopred dik za info
21.09.2014 - 12:25:12
00
nikto nic?
21.09.2014 - 16:44:27
00
Je to celé blbosť, ale keď chceš, spíš kúpnu zmluvu s kamarátom.

To však nemení nič na tom, že nie si osoba povinná viesť zo zákona účtovníctvo a tým pádom ani archivovať nejaké bločky.
21.09.2014 - 17:39:00
00
skus podla mna opytat v cyklopredajni ci ti nepomozu s nejakym paragonom, alebo co ja viem ci by sa nedalo nejake potvrdenie u notara spisat ze to je tvoje??ja neviem mozno kecam ale viem o com hovoris teda pises..som tiez keroval a kadeco som zazil ze pytali alebo ocul od kolegov ze aj programy v pc kontrolovali colnaci napr. v norsku vraj..ale sam mam taky problem ze bajk skladacka komplet a neviem co by som ukazal jedine dodacie listky s posty :)) kedze vacsinou na bazare som nakupoval :)
21.09.2014 - 19:09:44
00
Podľa mňa je to hlúposť. Potom by si mal so sebou nosiť potvrdenie o kúpe na všetky veci ktoré máš u seba....počnúc oblečením a končiac napr. mobilom alebo rovno kamiónom, veď čo ak si to ukradol ;) .
21.09.2014 - 19:41:18
00
no hovor si co chces...ja ti len hovorim skusenosti, viem napr o pripadoch ked chlapcom znili cdcka, zhabali notebooky s nelagalnym windovs ..a co sa tyka kamionu?? jasne ze musis mat doklad a ten je tp ak nevies :)) a ja som konkretne mal problem v polsku kde ma zadrzala policia..jazdil som pre skandinavksu spolocnost kde je zvykom ze prenajimaju navesy od roznych spolocnosti a takze im nepatria..a preto casto nedavaju original tp k navesom alebo vobec nic ziaden dokla..man tak zastavili v polsku a presetrovali ze preco nema doriginal doklad ..proste nadlho...a spolocnsot pre ktoru som robil nechapala na co to je policii v polsku ze ci im to nestaci ak poslu faxom kopiu a take reci..takze pochop..iny kraj iny mrav..uz som naozaj zazil kadeco takze sa kolegovi necudujem ze ma strach aby nemal nejake opletacky niekde
21.09.2014 - 20:15:46
00
Neviem ako je to s kamiónovou dopravou a so všetkými potrebnými potvrdeniami ktoré potrebuješ, ale v tp je spomenuté aj tvoje meno , resp. meno šoféra ktorý na tom kamióne jazdí ??
21.09.2014 - 20:22:55
00
no jasne..zabudol som doplnit pracovnu zmluvu od zamestnavatela a na toho je ten kamion napisany a ta zmluva je aj v dalsom jazyku , my sme mali v nemcine aj v anglictine prelozenu a tym som sa preukazoval ze pracu jem pre spolocnost ktora vlastni kamion...a napr aj na nase sukromne auto som musel ma napr pri ceste na ukrajinu splnomocnenie...a to bolo take blbe?? ze az...to mna musel a splnomocnit manzelka ze mozem jazdit..lebo auto je na syna a ja som iba drzitel...takze ono kadeco sa musi so sebou nosit jak doklad...
21.09.2014 - 20:26:48
01
a inac ako perlicka...neuveris mozno ale..ked som mal cca 20 rokov som si skladal taky cestacik, a dostal som ramik zo stareho sportoveho favorita od buduceho svokra :) a kedze bol aky bol isiel som si ho nechat prestriekat ku znamemu, tak som si ho zobral normalne na plece a siel som si veselo na druhy koniec mesta v krasny slnecny den..po par krokoch zrazu isla hliadka policie hned sa na mna otocili povyskakovali a ze mam im dat potvrdenie o tom rame..a ja ze som ho dostal a ze ci nevidia ake je to stare a ze kde mam teraz zobrat na take cosi stare doklad a tak podobne..a oni zacali revat na mna ze som zlodej a ze som ukradol a cheli m dat puta..tak samozrejme som vrieskal od nervov aj ja ze ci im sibe a ako sa to spravaju..zavolali dokonca dalsiu hliadku jak na vraha a supli ma do zadrziavacky..a tam som sedel a cakal dokedy neprisli rodina a znamy a zacali tam na nich vrieskat ze ich udaju a podobne...a vidis..stary ram na prvy pohlad ..a sialenci ze mam dat blok...ludia si dlho este o mne rozpravali ze co som to ja urobil..takze co ti mama povedat...?? stava sa kadeco
21.09.2014 - 20:33:16
01
Za dlhé roky jazdenia na jar do Chorvátska len raz na mňa vybehol chorvátsky colník, že čo asi tak stoja tie naše bicykle na streche. A vzápätí, že či máme od nich nejaký papier... To sme išli do Chorvátska! Snažil som sa mu vysvetliť, že ideme najazdiť jarné kilometre do Chorvátska a že keď si vymýšľa niečo, čo sme doteraz nikdy nepotrebovali, tak sa môžeme otočiť a ísť do Talianska, kde sú normálny colníci. Pustil nás.

Tam sme celú dobu špekulovali, že či sa niečo zmenilo v chorvátskych predpisoch a či nám náhodou nebudú robiť nejaké ofuky na spiatočnej ceste. Všetci, čo boli s nami, sa smiali, že si robíme zbytočné problémy, oni také problémy nemali. Majiteľ penziónu dokonca volal do Zahrebu, či sú na hraniciach nejaké problémy s bicyklami. Dozvedel sa, že sa nič nezmenilo.A na spiatočnej ceste sme prešli cez hranice bez problémov. Proste, iniciatívny blbec... Asi sa v noci nudil.

Ale keď tak rozmýšľam, chladnička, TV, mikrovlnka môže byť bežná výbava kamionistu. Ale taký bicykel? To môže byť každému iniciatívnemu blbcovi podozrivé...Mám licenciu SZC(ha-ha - funkcionársku), takže asi by som ju nosil so sebou a presviedčal ho, že som pretekár-veterán a počas prestávok, čakania na nakládku-vykládku, resp. státia na parkovisku cez víkend, trénujem.
21.09.2014 - 21:52:16
00
vidis vidis...dobre si tu napisal...ano..ide o to ze sa najde iniciativny blbec..a po dalsie..nas stale maju na zapade za vychodnych a preto casto si nas zamienaju ze sme zlodeji a podobne..a preto casto maju averziu aj voci nam..a tak sa moze stat ze ta zacne nejaky blbec obracat a kedze ty budes kdesi v cudzej krajine a tak sa mozes pripravit na kopec zbytocnych problemov a vysvetlovanie..a hlavne...u tirakov ide o cas a kolega vie o com hovorim.. a ked ta tak kraaasne niekto zdrzi a tebe utecie cas a ptom neviem ako vysvetlis spediterovi ze to kvoli nejakemu bicyklu atd..to si ani neves predstavit ten kolotoc moznych problemov :)) ale..nemalujme to na cierno celkom...skus zohnat nejake potvrdenie napr od ejakeho znameho z obchodu alebo nejaku tu kupnu zmluvu a basta
21.09.2014 - 22:23:24
00
keyboard_arrow_up