Aktualne zase raz riesim PZP na jedno auto a pri porovnani zakladnych poistiek som natrafil na Wustenrot. V ramci online ponuknutej ceny je vyrazne lacnejsi ako konkurencia.

Cena Wustenrot: 93 €
Druha najnizsia ponuka (Kooperativa): 119 €
Priemerna cena vsetkych ostatnych ponuk (vratane Kooperativy): 134 €

Takze davam do pozornosti - porovnajte si to pre vase auto: https://www.wuestenrot.sk/povinne-zmluvne-poistenie/

Pripadne napiste skusenosti s akymkolvek PZP ak mate, urcite to niekomu pomoze.
08.02.2019 - 09:25:48
00
Moja skúsenosť s tou akože lacnou poisťovňou. V apríli malo jedno z mojich áut škodovú udalosť ako vinník. Nahlásil som podľa pokynov na ich www. Nasledovala obhliadka, kde som obhliadačovi dal kópiu hlásenia. Potom nastalo ticho, ja som si už na udalosť ani nespomenul, keď v decembri so dostal oznámenie, že poškodenému vyplatili 2.500,-€. O týždeň som mal v schránke ďalší list obyčajnou poštou, kde ma vyzývajú uhradiť 2.500,-€ do 14 dní, pretože som nesplnil zákonnú povinnosť nahlásiť PÍSOMNE udalosť v zákonnej lehote, a ak to neuhradím v lehote, postupujú vec na vymáhanie...
08.02.2019 - 09:47:32
00
Neviem do akej miery su tie ceny realne v tych porovnavacoch. V Allianz som mal skusenost, ze osobne na pobocke mi vedeli dat vzdy lepsiu cenu, ako som si vyklikal cez net. Zial tento rok som premeskal tu ficozlodejsku lehotu, takze som si nestihl znizit zvysenu sadzbu. :/
08.02.2019 - 09:55:32
00
66peter: A dopadlo to uz nejak? Odvolal si sa? Btw. nekomunikoval si s nikym z poistovne a neoveril si si co od Teba potrebuju? To si fakt len dal podklady k poistnej udalosti do ruky nejakej osobe co pre nich robi obhliadky a dalej si sa nestaral? To ja by som pokojne nespal, cize toto mi nehrozi. Ja vzdy doriesujem vec s tym subjektom, s ktorym som zmluvu uzavrel a nespolieham sa, ze ked dam nejakemu chlapikovi papier do ruky a ani nedostanem potvrdenie, tak ze je vsetko vyriesene.


MageZ: Urcite Ti vedia pracovnici poistovne / obchodni zastupcovia dat zlavu, ale priznam sa, ze nemienim behat po pobockach jednotlivych poistovni, ani stravit desiatky minut telefonickym zistovanim na ich call centrach. Cize toto porovnanie je objektivne ak chces uzatvorit PZP online. Je to ofiko online ponuka z tychto webov:

Allianz
Axa
Generali
Komunalna
Kooperativa
Union
Uniqa
Wustenrot
08.02.2019 - 10:01:24
00
chapem, v Allianze som za Fabiu platil <100eur, teraz mi to dvihli na <110eur (kebyze nepremeskam tu lehotu, tak mam zrejme stale pod 100eur) - ale urcite sa daju najst aj lacnejsie ponuky

druha vec, ze nikdy som dopodrobna neskumal rozdiely v zmluvach PZP medzi jednotlivymi poistovnami, je mozne ze niektora ma toho v cene "viac"
08.02.2019 - 10:06:42
00
Jasne, v zavislosti od produktu moze PZP obsahovat aj viac. Ale porovnaval som primarne zakladne PZP baliky a tam ponuka nieco viac v podstate len Kooperativa a Komunalna (spadaju pod jednu matku). A teda konkretne Kooperativa je zaujimavejsia a ta uz v tej cene zakladnej verzie PZP za 119 € ponuka aj poistenie zivelnej pohromy, stretu so zverou, cestujucich a batoziny. Z tohto pohladu je to mozno aj zaujimavejsie ako lacnejsie PZP bez tychto doplnkov, ale to zas uz treba nastudovat poistne podmienky, vyluky a sumy, do akych tie doplnkove poistky platia (ci to ma zmysel).
08.02.2019 - 10:14:06
00
skus pozriet onlia.sk, je to e-verzia unionu. Mam tam havarijku a pzp, v dobe uzavretia poistky to bola naj ponuka, hlavne po 25% zlave za beskodovy priebeh.
08.02.2019 - 10:33:35
00
Tak onlia.sk drahsia ako materska Union. :D Union ponukol zakladne PZP za 133, onlia.sk za 159. Ale keby som dolozil doklad o bezskodovom priebehu, tak zrovnaju na cenu od Union, cize je to asi to iste, akurat v Unione ho netreba dokladat, co je podstatna vyhoda.
08.02.2019 - 10:41:30
00
Stret zvery do 2000e za cely rok max, 10% a min. 200e spoluucast, pri zivelnej pohrome 10% spoluucast, max. suma 5000e za vsetky udalosti za rok. Tych dokumentov je tam na mraky (nemyslim vsetky, ale tie prisluby) .. https://www.koop.sk/poistne-podmienky .. pre stare auto ale asi pouzitelne. Ale pozor .. je to formou verejneho prislubu a po rokoch 2017,18 presli na kvartalny system. Takze momentalne ich prislub plati len do 31.3.2019 .. potom to kludne mozu prestat slubovat :D
08.02.2019 - 11:00:40
01
ja som predvcerom dal kooperativu

VW POLO 1.2TSi 89€
08.02.2019 - 11:18:54
00
ja zasadne poistovnu , ktora zacina na K , nechcem ani vidiet , sice maju cenu nizsiu , ale je tam vzdy hacik . teraz mam na aute generali , ale idem davat vypoved a davam allianz , ako som mal na predoslom aute . ale kolko ludi tolko chuti
08.02.2019 - 11:21:58
01
lto napísal:
Ale pozor .. je to formou verejneho prislubu a po rokoch 2017,18 presli na kvartalny system. Takze momentalne ich prislub plati len do 31.3.2019 .. potom to kludne mozu prestat slubovat :D

Spravny postreh. :y: Som si to pozrel a fakt je vlastne garancia tych doplnkovych poisteni len do 31. 3. 2019. Cize PZP plati technicky rok, ale toto len do 31. 3. 2019. :lol: Takze asi tolko k tomu, ze preco Kooperativa a Komunalna su jedine dve poistovne, ktore niektore doplnkove pripoistenia maju zahrnute v cene zakladnej poistky - nemas ziadnu istotu, ze budu platit v case poistnej udalosti.
08.02.2019 - 11:32:25
00
Nikto vam nemoze dat to, co vam mozeme my slubit :D
08.02.2019 - 12:19:47
02
ale vsak ten prislub obnovuju uz 3tim rokom ,co sa tu zavzdusnujete?


Naposledy upravil canopus dňa 08.02.2019 - 12:24:32, celkovo upravené 1 krát.

08.02.2019 - 12:24:20
00
V zozname nemas onlinovku generali - genertel.sk

Kedze PZP je urcene na krytie skod sposobenych inym, pozeraj aj limity plnenia.
Pri tych minimalnych cenach to asi bude vzdy to minimum definovane zakonom.
https://www.poistenie.sk/lexikon/poistne-plnenie-pzp
Ja by som pri posudzovani pozeral najma tie limity (pripadne zvazil doplatok za vyssi), ako to, ci vramci PZP ponukaju zdarma aj nejake pripoistenia typicke pre havarijne poistenie.
08.02.2019 - 12:24:23
00
keyboard_arrow_up