Osobne predpokladám, že napríklad používaním výhradne proprietárnych formátov Microsoftu, prípadne Windows-only programov.
Hoci osobne som sa s tým dokázal vyrovnať a ku mojej veľkej spokojnosti používam Ubuntu.
26.02.2009 - 19:32:47
00
tak ale ked sa chce tak sa da vsetko pustit aj pod linuxom
26.02.2009 - 19:44:14
00
NO napríklad, keď máme prezentácie, treba tam robiť v PowerPointe a keď som sa s tým snažila vysporiadať cez VMware a OS mi hodil BSOD tak ma skoro ranilo. A celý BSOD bol kvôli licencii, keďže to funguje tak, že licenčný kľúč je viazaný na počítač a vo virtuálke sa to tvári ako iný počítač. Potom kvôli Borland TurboDelphi, keďže máme školskú licenciu a učiteľka povedala, že nesmieme používať vlastné prostredie(neviem prečo, ale budiš), kvôli Visualku, keďže som si naňho moc zvykla pri C++ a kopec iných vecí, ktoré som musela spúšťať cez VMWare. Ale zmierila som sa s Winom a dá sa to vydržať. Akurát ma zabíjajú časte BSOD a napr minulý víkend som reinštalovala a hneď po reinštale mi to napísalo blue screen of death a to isté aj po ďalšom reinšatale. Ale zatiaľ fungujem :lol:


Naposledy upravil MedGambit dňa 26.02.2009 - 19:49:46, celkovo upravené 1 krát.

26.02.2009 - 19:48:31
00
microcom modemy nejdu.. hlavny dovod preco ubuntu uz nemam :|
26.02.2009 - 19:49:27
00
Ale idú... Len tam treba drobné úpravy. Ale najlepšie je vyhodiť celý Mircrocom do koša(tak som to riešila ja, lebo mi došli nervy) a kúpiť ASUS :twisted:
26.02.2009 - 19:50:40
00
no idu, ale niekde na nete som sa docital ze iste typi nejdu..a bol tam aj moj inak mi ubuntu prisiel lepsi ako win,
26.02.2009 - 19:52:52
00
Neviem, ja som normálne zvládal prezentácie v OpenOffice, samozrejme si bolo treba trošku dať pozor na formátovanie ale dá sa to v pohode zniesť. Borland Delphi 7 mi beží pod Wine, čo na jednej strane nie je najšťastnejšie riešenie (napríklad keď mi to kompiluje do .exe a musím aj vlastné programy spúšťať pod Wine...). S C++ zatiaľ skúsenosti pod Linuxom nemám, hoci ma to budúci školský rok tiež čaká... Inak myslím, že sa dá všetko vyriešiť, keď človek trocha chce (tým samozrejme nechcem Bubu37 niako uraziť :-)).
26.02.2009 - 20:11:07
00
tak ten powerpoin bny sa dal asi vyriesit no a ostatok...urcite aj ked nie asi tak jednoducho :) ...je to bohuzial tak, ze ked chces pouzivat linux tak s tym mas iba starosti...to je cela politika Maosoftu :roll:
26.02.2009 - 20:13:44
00
čo sa týka ekvivalentu k Powerpointu od Oo.o, tak to ma radšej zastrelte ako s tým pracovať :lol: :lol: :lol: Nič v zlom, ale tak katastrofálne vyriešený program som ešte nevidela. A potom s Wine a VMware sú riadne sračky, disk sa točí, ventilátor fučí, procák maká...Chudák počítač. A najlepšie bolo, keď mal triedny robiť s Linuxom, keď sa mi niečo pozeral na kompe...Radšej mi ho otočil, a urob to a to. Takto to každý zvláda, spolužiaci prezentujú aj projekty vo formáte Office 2007 a všetko je fajn. Aj keď niekedy by som sa chcela hrať zas s Linuxom, v podstate na to nebol čas. A už aj tak kašlem na informatiku. Lákajú ma iné veci. Ale programovanie a prax s počítačmi a Linuxom sa určite v budúcnosti zíde :) Ok. Stop Off Topic.
26.02.2009 - 20:17:56
00
Ale idú... Len tam treba drobné úpravy. ...

vidis a prave kvoli tomuto drviva vacsina uzivatelov pc pouziva win. ludia chcu vlozi dvd a naistalovat. nechcu robit ziadne upravy a stracat cas s ladenim systemu (ktoremu aj tak nerozumeju), aby sa im rozbehol povedzme obycajny modem.
26.02.2009 - 21:00:04
00
a koho je to chyba? podla mna to nie je chyba linuxu
26.02.2009 - 21:05:45
00
a koho? je to chyba vsetkych tych priemernych uzivatelov, ze nevedia spravit "drobne" upravy v linuxe? alebo ako si to myslel?
26.02.2009 - 21:08:50
00
je to chyba vyvojarov, ze je vsetko LEN pre win a mozno mac
26.02.2009 - 21:10:28
00
ano podla mna to je chyba linuxu...
26.02.2009 - 21:14:01
00
a koho? je to chyba vsetkych tych priemernych uzivatelov, ze nevedia spravit "drobne" upravy v linuxe? alebo ako si to myslel?


narazal asi najskor na to, ze uz je par dokazanych a odhalenych pripadov, kedy vyrobcovia ovladacov zamerne zamedzili spravnemu pouzivaniu ich produktov na inych systemoch ako windows, napr. za vsetky jeden odkaz: http://ubuntu-virginia.ubuntuforums.org/showthread.php?t=869249

a na temu kto kazdy z nas pouziva linux, tak odpoved je: vsetci! skoro, ale:
- vyhladavate na googli? ten bezi na linuxe
- browsujete po beznych strankach? cez 95% linux

a co sa tyka drobnych uprav v linuxe, tak casto na windowsoch musim zlozito hladat ovladace, vypinat hlupe upozornenia a pod. tym len vravim, ze oba systemy maju svoje muchy a treba nechat ludi nech si kazdy vyberie :) to hovori spokojny uzivatel win xp, ktory presiel k ubuntu a uz tam i zostal :)
26.02.2009 - 21:26:21
00
keyboard_arrow_up