Nepozna niekto dobru trasu po ktorej sa da vyjst na Skalisko alebo Volovec z juznej strany (od Krasnej Horky alebo Roznavy) na biku? Najlepsie bez tlacenia. Raz sme tam sli cez Pacu ale bolo tam dost tlacenia aj na hreben aj po hrebeni. Dakujem za tipy?
20.12.2005 - 16:04:33
00
v smere od Roznavy asi 1 km pred Cucmou je odbocka do prava- je tam aj smerovnik. Odtial ide asi 10 km asfaltka ( inac modra turisticka ) az k byvalemu stredisku Gulyapalag. Tusim sa to vola Roznavska dolina. Odtial po lesnej ceste. Dalej si to pozri podla mapy. Ceste je siroka je celkom v poho, ale posledny usek je uzsia lesna cesticka.
21.01.2006 - 20:55:28
00
Od tych Gulapalag to vyzera este dost huste - ak mozes popis to prosim podrobnejsie. Podla mapy by som typoval lepsiu cestu od Betliara do sedla Volovec - ale nie som si isty
24.01.2006 - 22:18:07
00
Najlepsie je to z pacanskeho sedla ( cesta z Krasnej Horky do Uhornej) po červenej značke cez Biele skaly na Skalisko (hrebenovka). Da sa to zvladnut aj zo severnej strany cez ramzovu zo starovodskej doliny
28.02.2006 - 21:43:29
00
Siel som to niekedy v polovici minuleho storocia peso to bolo fajn. Ake je to bikom? Je to cele zjazdne alebo obcas si hore ty a obcas bike? :D
01.03.2006 - 08:06:31
00
Je to normalna turisticka cesta, niekedy treba zo sedla, ale da sa to. Z gyulapalagu je to lepsie po pravej zvaznici. dostanes sa na modru turisticku znacku nad durov laz a potom po bocnom hrebeni na hlavny hreben sa spojis s cervenou znackou a potom na skalisko. Krasna hrebenovka je zo sedla podsulovej cez Balochovu holu. Super.
01.03.2006 - 08:29:04
00
Pozeram do mapy popisujes cestu z Roznavskej doliny. Ja som sa ale pytal na cestu po cervenej z Pacianskeho sedla. BTW Ten tip z Roznavskej doliny si ale tiez zapamatam.
01.03.2006 - 09:31:27
00
Z Pacanskeho sedla vedie červena turisticka znacka cez Biele skaly na Skalisko. Hrebenovka. Je zjazdnaa j pre biky, miestami treba dole zo sedla.Ale nic moc.
01.03.2006 - 11:03:12
00
Z Rožňavy na Čučmu a Rožňavskou dolinou na Gujypalag = cca 12 km, potom cca 3 km zvážnicami a lesným chodníkom na Chatu pod Volovcom. Cca 1130 m nad morom. Odtiaľ treba vytlačiť na Volovec. (je to strmé ako strecha)
Ak prakticky nechceš zliezť zo sedla je dobré ísť z Rv do Gem. Polomy, tam odbočiť doprava smerom na Spišskú n Ves. Tesne pod vrcholom Súľovej cca 200-300m je odbočka doprava na lesnú zvážnicu. Tou sa dá tesne pod hrebeňom prísť až na Skalisko. Tlačíš tuším 2x tak po 100metroch. Nie je dobré ísť po červenej ako hrebeňovkou, pretože tá je robená ako turistichý chodník, ktorý iba občas využíva aj zvážnice.
Čau


Naposledy upravil GéTé dňa 01.05.2006 - 08:53:10, celkovo upravené 1 krát.

07.03.2006 - 17:26:53
00
išiel som to 3.9. minuleho roku začinali sme na Dobšinskom kopci po červenej.....tesne pred Skaliskom sme odbočili mierne dole vpravo od hrebeňa na žltu, na chatu 1000ka ...a to bola asi "chyba", naštastie nie moja......mali totiž LEN rum a pivo :-))....čo sa velmi neosvedčilo jednemu spolujazdcovi :-((...z 1000-ky sme šli skoro "kolmo" hore na Skalisko, bajky na pleciach, a potom pohodlne po červenej, skoro stále dole kopcom až na Pačanské sedlo a dalej po asfalte do Uhornej atď.....
mam ja foto dokumentáciu...nejakú....velmi velmi pekná bajkovačka
03.04.2006 - 12:45:51
00
Rozmyslam nad tym, ze by som v lete absolvoval na biku cast cervenej znacky: usek sedlo Besnik (Telgart) - Kysak, takze tato diskusia mi prisla celkom vhod :D
Teoreticky mi to vychadza, ze by sa to malo dat v pohode stihnut za 2 dni.
Isiel by som "jednodnovky" nalahko a vyuzil dopravu vlakom.
Prva cast sedlo Besnik - Pacanske sedlo, druha cast Pacanske sedlo - Kosice/resp. Kysak.
Ubytovanie 2-3 noci zrejme v niektorej dedine pri zeleznicnej trati Margecany - Cervena Skala.

Bol by som rad, ak by ste mohli este upresnit nasledujuce.
2 LL: Pokial som to pochopil spravne, tak si takmer cely usek Dobsinsky kopec - Pacanske sedlo (okrem tej zltej odbocky pred Skaliskom) isiel po cervenej a nemal si s tym probem? Neboli tam tazsie prechodne(= zarastene) useky?

2 GeTe: Co konkretne sa ti nepaci na useku cervenej znacky Sulova - Skalisko?

Ako to vyzera pre bike dalej po cervenej smerom ponad Stos na Kosice, Kysak?

Privitam pripadne pripomienky, odporucania, typy na ubytko. Dakujem.
08.04.2006 - 23:19:07
00
Paca - Pipitka - Osadnik - Stoske sedlo som siel pred rokmi peso. Pokial tam medzitym nebesneli lesnici alebo ina kalamita, tak by to nemalo byt neriesitelne. Ak sa da tak noclah by som dal do kupelov Stos aby si nemusel dole z hrebena - maju web. UTFG (use the fucking google). Dalej by to mohlo byt podobne po sedlo Jedlovec a tam konci sranda. Okolo Zbojnickej skaly doporucujem mat zo sebou vak na bike (taky do lietadla) zbalit donho bike aby sa lahsie nosil :-) a dalej na vychod su potom tie mile uzke a hlboke chodniky, ktore su naprosto nezjazdne. Od Kojsovej hole zacina uz parada - kusok pod hornou stanicou vleku su este zbytky kalamity, ale to je len 100-150m a uz je to zjazdne az po Kysak. Inak cesty su tvrde lesne bez asfaltu - okolo Kosic obcas zuria motorky a stvorkolky. Skus sa spojit s lesakmi - mozno ti podhodia tipy na dobre zvaznice, ktore ani nie su na mape. Z takych dovodov som si zadovazil uz do tejto sezony GPS. Bez zaruky by som ti tak do mesiaca vedel dodat GPS trasy od Kojsovej po Kysak (zalezi od pocasia ak nie je prilis dobre tak radsej sa motam v mensich vzdialenostiach).
PS Bolo by fajn ak by si potom mohol zverejnit ako bolo.
09.04.2006 - 08:53:39
00
to PaloTT:
Ak by si mal záujem a uvedieš svoj email môžem ti poslať nejaké 2-3 screenshoty s prejdenou cesou na Volovec. Nedám to ako prílohu na net, lebo to má 1,7mega, po zbalení 1,6 a tam je povolených iba 512 kilo. To ako tam popisuje wibramy nie je celkom správne.
Alebo ti môžem poslať aj súbory PLT pre GPS

No a čo sa týka cesty z Úhornianskeho sedla smerom na Štós, tak neviem. Skúsil som tam ísť 28.4.2001, ale bolo to absolutne nezjazdné. Samé stromy cez cestu a naokolo husto. Nedalo sa to ani obísť. Musel som prenášať bike. Stále som čakal, že to skončí, však je to najväčšia hrebeňovka "Cesta hrdinov SNP" v republike. No nakoniec som niekde zliezol vďaka GPS a došiel domov, ale bolo to o hubu.
A ešte niečo. Z druhej strany (severnej) bol niekde ešte 28. apr sneh. T.r. to musí byť do konca mája.
09.04.2006 - 16:46:51
00
ja som siel aj z roznavy a aj z hnilcika cez helcmanovce,z Roznavy to bolo krajsie len par metrov treba nosit bajk inac perfektna tura,vyhlad jak svina a potom v pohode zjazd smerom na uhornianske sedlo.alebo do helcmanoviec by bol lepsi zjazd.smerom na uhornianske sedlo som trochu bludil ale nakoniec so to nasiel to znacenie je dost onicom,prvykrat by som tam isiel z dakym kto to tam uz pozna a teraz tam bude este sneh
09.04.2006 - 18:29:20
00
to PaloTT:
Ak by si mal záujem a uvedieš svoj email môžem ti poslať nejaké 2-3 screenshoty s prejdenou cesou na Volovec. Nedám to ako prílohu na net, lebo to má 1,7mega, po zbalení 1,6 a tam je povolených iba 512 kilo. To ako tam popisuje wibramy nie je celkom správne.
Alebo ti môžem poslať aj súbory PLT pre GPS

Ak mozes posli tie subory aj mne stefan.klein@tuke.sk . Inak tury v tych koncinach by som nechal na jesen. Je stalejsie pocasie.
09.04.2006 - 18:56:25
00
keyboard_arrow_up