chalani, mám problém !!!
pozrite si obrázok, snáď to pochopíte ...
jednoducho ak dám osku az nadoraz k ramu (zadne koleso) tak ide celé koleso šikmo a naráža bočnými výstupkami do rámu! ! koleso nemá osmičku !!! ak ale dám osku kúsok nižšie, tak je všetko OK ... čím to je?!
ak dám osku kúsok nižšie (vid. obrázok) tak sa bojím, že mi pri prudšom náraze môže "odletieť" zadné koleso , a to nemusí byť v lese pri rýchlosti 40km/h vôbec príjemne a bezpečné....
please, poradte mi, čo mám robiť ... resp.: čo je zlé? (resp. čo treba vymeniť, alebo len zbytocne robim "vela kriku pre nič" ?)

za rady vopred ďakujem

Prílohy:

problem.JPG
problem.JPG 21.6 KiB thumb_up0thumb_down

09.05.2006 - 20:43:59
00
no to je jednoduche :) na jednej strane mas hak od prehadzovacky a ten ti ten zarez na kostre zmensuje, takze ak das osku na obidvoch stranach na doraz, tak mas nakrivo koleso :)
09.05.2006 - 20:46:38
00
Tak mas asi krivu vidlu. Doteraz ti to nerobilo? Ale asi bude mat pravdu bobo.
09.05.2006 - 20:47:02
00
no, modlim sa, aby to nebola ta vidla .... ja mam starsie Alivio, a tam este nebol ten hak ... pozrite obrazky .... na jednej strane je to ok, ale na druhej to je cca o 4-5mm posunute dole .... nieje to nebezpecne?!

ak si vsimnete miesto pri rychloupinaku, tak to strieborná nieje podlozka, ale miesto, kde by to malo byť ! .... bolo to aj predtým, ale koleso bolo len jemne naklonené, vôbec sa s rámom nestretalo ... ale dnes som behol do takej dost brutalnej jamy (nevidel som ju, bola v tráve) .... predne koleso nic , tam to vidla utlmila .... ale zadne mi zacalo sem-tam narazat o ram (mala, podotykam mala osmicka) ... ale vsimol som si, ze je cele dost nakrivo....

Prílohy:

problem1.JPG
problem1.JPG 95.46 KiB thumb_up0thumb_down

problem2.JPG
problem2.JPG 84.52 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil FLASHBANG dňa 09.05.2006 - 21:09:31, celkovo upravené 1 krát.

09.05.2006 - 21:03:17
00
zmeraj ju. Ak koleso dobre upevnis a narovnas ho, tak by to nemusel byt problem.
09.05.2006 - 21:07:04
00
hmm, no co ja viem....mne ked naposledy takto suchalo koleso, tak som mal zlomenu osku :) ...ved nemoze byt taky problem to opticky skontrolovat, ci mas krivy ram.....vyber koleso a daj tam nieco dlhe a tenke a uvidis...
09.05.2006 - 21:07:26
00
ram vyzera byt ok (teda, aspon dufam) ... aj oska je cela.... len neviem, ci nemoze byt "zohnuta" (to som nevsimal, a teraz vecer sa s tym nejdem paprat) ....
ak to nechám v takomto stave, ako je to teraz, je to pre mňa nebezpečné? nemôže vyletieť koleso?
09.05.2006 - 21:12:51
00
ako ti vyleti, ked je oska cela a mas ho poriadne upnute? keby si mal krivu osku, tak potocenim kolesa v rame by sa ti menilo aj jeho vykrivenie. Osku ohnes len tazko, to sa skor zlomi.
09.05.2006 - 21:19:05
00
ok, to som chcel pocut (vidiet) :D.....
som myslel tak, ze ked neni cela plocha rychloupinaku v rame zahryznuta, ci to nemoze byt problem.... (priklad.: ked je rychloupinak "normalne", tak stycna plocha je 1cm2, ked je posunuty, tak sa stycna plocha zmensi na 0.5cm2 (cisla som si vymyslel, len pre orientaciu))
09.05.2006 - 21:23:58
00
ok, to som chcel pocut (vidiet) :D.....
som myslel tak, ze ked neni cela plocha rychloupinaku v rame zahryznuta, ci to nemoze byt problem.... (priklad.: ked je rychloupinak "normalne", tak stycna plocha je 1cm2, ked je posunuty, tak sa stycna plocha zmensi na 0.5cm2 (cisla som si vymyslel, len pre orientaciu))


Z praktického hľadiska si myslím, že drvavá väčšina síl, ktoré by mohli spôsobiť posunutie kolesa v ráme pôsobí tým smerom, že by ho zatlačili viac do pätky a neviem si predstaviť, aký faktor by počas bežného jazdenia mohol prispieť k tomu, aby koleso vyletelo von.
09.05.2006 - 21:42:06
00
Podľa mňa máš ohnutú osku,pri lacnejších sadách Shimano je to úplne bežné.Dokonca môžeš mať uvolnenú aj oceľovú misku ktorá je len nalisovaná v Al tele náboja.To je tá časť v ktorej sú guličky a kónus.Rozober náboj a uvidíš.Potom napíš čo to bolo
09.05.2006 - 22:12:24
00
hmmm, vyskusam to rozobrat, ale myslím si, ze keby bola uvolnená miska, tak by to trochu viac "hrkotalo" a lietalo do strany....
10.05.2006 - 09:05:08
00
no, dnes som sa s tym hral .... vytiahol som z naboja rychloupinak a hla: uhnutá oska .... ale ako !!! ... som bol prekvapeny, ze to vobec este ide....
ehm, kolko stoji v servise vymena, premazanie, vycistenie (vsetky loziska: naboje, stred, hlavove) a nova oska? hmm? alebo popripade aj novy naboj (zadny, nie na kotuc) + vypletenie...
11.05.2006 - 20:36:07
00
keyboard_arrow_up