v takom prípade musí stačiť mp4tools, ffmpeg a podobné prkotiny, problém ale nastane, ak jedno video má iné nastavenie kódovania ako druhé - ono by to podmienečne aj šlo ošuliť editáciou hlavičky tak, aby vyhovovala obom spájaným kusom, ale ako to urobiť je už asi beyond your scope
alebo to skús spojiť MKVtoolNixom do .mkv kontajnera, ten by si s tým mohol poradiť, ale bacha, je neotvoriteľný pre 99 % editorov z enterprise sféry (prehratie MPC-HCčkom, VLCčkom a pod. nema problema)

petrik Premiere je totálny kanón na vrabce a navyše komerčnejšiu možnosť ako PRENAJÍMANÝ soft ani nepoznám (a furt sa Adobe len hrá na to, že by snáď mali hi-end editor, to je na tom to najviac funny)

Scary, ja teraz dosť fičím na https://www.blackmagicdesign.com/products/davinciresolve/
je to dosť high-end soft, ale je zadara (vo verzii bez compositoru, v rečii adobákov AfterEffects - to nie je nič čo by si potreboval)... svojím spôsobom tiež kanón na vrabce, ale za tú cenu... :P
lenže v ňom, ako aj v Premiere, ako aj whatever ide finálny render vždy cez rekompresiu
ak chceš spojiť bez rekompresie tak tie mp4tools a pod.
05.11.2018 - 12:11:09
00
Predpokladam ze nastavenia su rovnake lebo to delenie na mensie subory robi len kamera neviem koli comu. Mozno koli formatovaniu na karte robi max 4gb subory.
05.11.2018 - 12:25:02
00
jo, asi kvôli filesystemu
tak potom netuším, kde je problém, to by mali zvládať základné commandline tools, ale čo som začil, v podobnom prípade nemenovaného japonského producenta foto a videotechniky pri podobnom delení a následnom spájaní sa často rozsynchronizoval zvuk (Panasonic Lumix Gniečo, obľúbená poor man cinema camera)

čo sa týka 10 GB/45 min, to je úplne OK :D pri HD nečakaj zľutovanie, ak dobre počítam, je to asi 30 Mbit/s a to je teda ešte dosť málo, ja mám H.264 4:2:2 Full HD footage minimálne 100 Mbit/s... :P 30 Mbit/s je ešte 25 % pod maximálnou bitrate pre Bluray normu... :P

rekomprimovať to samozrejme ide, ale to by som nechával ako separátnu otázku po zostrihu resp. spojení (ale orientačne naznačím keywords: x264, x265, VP9, NVENC, QuickSync, HandBrake alebo StaxRip)

a ak by si to spracúval v nejakom Davincim, Vegase or what, tí majú aj tak svoje kodeky, takže by to bola zasa separátna diskusia (nicméně, do Vegasu je frameserver plugin, ktorým ide kŕmiť priamo x264/x265 what is great, lebo posielaš na encoder plné dáta z výstupu editora, v tomto prípade proste ***** dekódované originálne video preložené prípadným efektom)
05.11.2018 - 12:37:43
00
nj ten reencode je len druhorady nakolko som to chcel zavesit v praci na server ale 10gb subor hned ajtaci opindaju a zmazu.
Pamatam si nieco ked sme grabovali DVD do AVI tusim ze sa tam dala nastavit kompresia okolo 75-85% a nebolo to na videu skoro poznat a teda uspora miesta bola znacna
kazdopadne hlavne je to spojit kedze to mam v 3 suboroch
05.11.2018 - 12:54:01
00
no, že by to nebolo poznať, to boli len také rozprávky, plus často sa ešte orezávalo a prevádzalo na square pixels, čo viedlo k prapodivným nenormalizovaným rozlíšeniam (avoid at any cost!)
no a samozrejme z neefektívnej MPEG-2 kompresie do značne efektívnejšej H.263 (to boli všetky tie divx xvid a pod.) to ešte celkom šlo a ešte lepšie do H.264 (reálne tak s polovičnou bitrate)
ale z H.264 do H.264, eeeeehm, no... to už len vypieraš detaily
z H.264 do H.265 alebo VP9 sa dá dať dole povedzme 20-30 % "bez ztráty desítky"

a pozor, AVI je nič nehovoriaca vec - to je len kontajner, ako MKV, MPG, MP4, TS, PS, ... (môžeš mať AVI a pritom v ňom budeš mať zabalený len napr. PCM kódovaný zvuk, čiže taká AVI náhrada za WAV)
narvať do nich môžeš akýkoľvek bitstream, pre ktorý je definovaný spôsob, ako ho zaobaliť do daného kontajneru - no a ten bitstream je komprimovaný nejakým kodekom a ten určuje, čo je možné (a ešte musíš brať do úvahy kompatibiitu s prehrávačmi)

inak ak by si mal Intela s QuickSyncom, tak tá H.265 s priemerkou okolo takých 10 Mbit/s by mohla byť presvedčivá a aj dosť rýchla
05.11.2018 - 13:24:10
00
hej hej, uz je to davno co som tieto veci riesil, tie AVI tusim boli s mpeg4 alebo tak nejak tale to je jedno, to boli este casy DVD :)
teraz sa to uz robi BRD do MKV (H.264 resp H.265 dneska)
05.11.2018 - 13:32:18
00
chjo, keby bola VP9 rýchlejšia a podporovaná HW prehrávačmi... :(
H.265 je OK, lebo v DVB-T2 to je hlavný kodek, takže ho bude vedieť každý opekač toastov - len teda tá licenčná záťaž je desivá
05.11.2018 - 15:02:06
00
no stiahol som toho devinciho, kua 1GB soft, ale teda nie je user friendly zatial :) nieco som dal renderovat nejaku timeline ale ci to bude to co chcem uvidime
05.11.2018 - 15:55:56
00
Avidemux stoji za vyskusanie. ;)

http://avidemux.sourceforge.net/download.html
05.11.2018 - 16:15:49
01
caute vospolok ;)
mam mensi problem po prechode z win 7 na 10 home, ked na druhej obrazovke pustim telku a dam na celu obrazovku tak mi to dost sekavo a oneskorene prehrava, na win 7 mi to nerobilo, mate nejaky tip alebo radu ako to napravit?
05.11.2018 - 16:21:25
00
Ak tam mas integtovanu a zvlast grafiku je mozne ze ti to pusta na integrovanej a ta to nestiha. V tom pripade treba nastavit na samostatnu grafiku prehravanie videa. Pripadne pozri ci mas ovladace na grafiku nainstalovane. Aj ked W10 to robi automaticky ak mas PC na nete
05.11.2018 - 16:32:25
00
v nastaveniach grafiky mam globalne na druhej grafike, alebo myslis na nejake nastavenie zvlast?
05.11.2018 - 16:37:36
00
scarinko napísal:
no stiahol som toho devinciho, kua 1GB soft, ale teda nie je user friendly zatial :) nieco som dal renderovat nejaku timeline ale ci to bude to co chcem uvidime


avid media composer na teba !!
05.11.2018 - 22:21:14
01
No uvidime, som to nechal v praci pustene lebo to este robilo, cez Teamviever som z domu potom pozeral ako to dopadlo no a teda bude to zaujimave. Z 3x3,3gb suborov urobil jeden co ma 42gb :D
05.11.2018 - 22:23:22
00
Veličenstvo zabudlo nastaviť bitrate :D
06.11.2018 - 06:45:42
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up