flash BIOSu nepomaha

2 looser: neviem čo je to tagovat
14.01.2014 - 09:00:51
00
Dagger
Tagovať znamená priradiť niečomu popis, štítok, značku. V tomto zmysle, označiť niekoho, že komentár je adresovaný jemu.
Vykonáva sa tak, akoby si písal email, čiže znamienkom @.
automatické dokončovanie potom ponúkne možnosti. To je niečo ako prediktívny text v prípade sms.
Tiež nemám rád prevzaté anglické slová, hlavne keď sa len foneticky, píš ako počuješ, prenesú do slovenčiny.
Je rozdiel vo význame slova Looser a Loser, ajkeď výslovnosť je rovnaká.

Dobré na tomto fóre je, že každý deň sa dá niečo naučiť.
Žial, s tvojim problémom ti nepomôžem. Dokonca mám podobný. Môj 256MB USB kľúč nedokáže rozpoznať počítač. Win7 obsahuje niekoľko ovládačov, ktoré sa automaticky naištalujú po rozpoznaní zariadenia, avšak k tomuto kľúču ako keby neexistoval ovlaádač...
14.01.2014 - 09:52:32
00
hmm ,tak to bude tazsie ...je vela moznosti...
-skus radsej nejake PCforum ludi co sa tomu viac venuju...maju dosku,disk ako ty a viete si prekontrolovat konkretnejsie veci v nadstaveniach atd.
-ak mas moznost ,skus vylucovacou metodou-ak si uz neskusal, iny SSD ci pojde zistit, cim presnejsie urcis problem a niekto bude vediet skor poradit...
-kukni manual k doske....mozno treba len pockat na novy update alebo vymenit za iny disk...
14.01.2014 - 10:35:16
00
no...stal 200 evrí, lol aký iný ? ved už koli tomuto som musel vratit aj flašky z piva

dakujem za interes
14.01.2014 - 11:03:38
00
pozicat disk a napojit , vylucis chybny port atd.
pisem moznosti ,nie som jasnovidec,neviem kolko ho mas ked si hovoril novy ,napr. cez e shop mozes do 7dni vratit, pripadne sa da hadam dohodnut inu znacku ssd v tej cene...
14.01.2014 - 12:05:38
00
SSD disk si kazdy kupi na system a pochybujem, ze by mi niekto pozical SSD s svojim systemom. a dalsia vec, pytal som sa kamosov a nik ani SSD nema.
kupoval som ho na firmu a tam neplati zakon o podomovom predaji, takže ho nemozem vratit. jedine reklamovat. a doba uz aj tak uplynula.
na doske je novy bios, SSD ma posledny firmware.
napojil som SSD na 5yo pocitac a tam ho BIOS nasiel a nainstaloval som tam Ubuntu. Zakladna skuska funkcnosti bola OK.
dam ho teda naspat na novy PC a tam ho BIOS nepozna.
dam teda do systemu este platnovy HDD a nainstalujem nan win7. win7 pozna SSD, vie jeho kapacitu, klik na vlastnosti = SSD = zariadenie OCZ-Vertex450 je nainstalovane a pracuje spravne !!!!
nahram tam subor a skusim reboot ci ho SSD po restarte nezmaže...nie, subor je na SSD a bios ho stale nevidi, vidi ho ale win7

rady od vyrobcu OCZ a gigabyte neviedli nikam.

posledny post z ocz:
"If the drive is being detected in Windows.. then it must, at some stage, be going through a hand-off from BIOS.
Your board has 6 Intel SATA 3/6Gbs ports.. I have one on a test chassis as we speak.

Power down and remove all drives. Re-attach V450 only to SATA port 0.
Look under BIOS > Peripherals > SATA Configuration > scroll down until you see the V450."

a co myslite, že som videl....?
pokial mam byt slusny, tak poviem.....nic, ......teda BIOS mam v anglictine a pise port empty
15.01.2014 - 11:51:58
00
Ako som sa docital inde,starsie OCZ SSD boli nekompatibilne s Haswell chipsetmi,snad to nebude aj tento pripad.
Vyskusal si menit vsetky mozne nastavenia biosu tykajuce sa SATA portov(Hot Plug,Intel Rapid technology,atd...)?
15.01.2014 - 12:54:07
01
skusal....ale sa mi nechce verit, ze to nie je PaP , že ak aj to neviem sam ako laik nastavit, ze mi vobec nikto nedokaze poradit ako to vyriesit. ved to predsa nemoze byt tak strasne narocne na HW vedomosti !!!!!!!!!!!
15.01.2014 - 13:28:37
00
H78cky maju problemi s SSD vid http://forums.tweaktown.com/gigabyte/55661-h87-d3h-issues-sataii.html
skus tieto nastavenia VT-d -> Disabled
XHCI Mode -> Disabled (z nejakeho fora)
urcite nie ako IDE preboha...
ako prve by som odstranil vsetky particie z SSD... nech je prazdny bez particii a formatovania.
do ktoreho portu ho pchas? 0? na tejto doske by mali by 0-5 na jednom controlleri len pre zaujimavost sa pytam.

ked spustis instalaciu z beziaceho systemu (platnoveho disku) zachova sa rovnako?
15.01.2014 - 13:55:11
00
-do nuly
-neskusal som
15.01.2014 - 14:06:42
00
skus do 1.. len pre tu srandu. ten bios mas F5? skontroluj v infe biosu pre istotu
15.01.2014 - 14:08:17
00
to som uz skusal vseliako poprepojovat a co si sa pytal na tu instalaciu z beziaceho systemu z platnoveho disku, tak som to spustil ale z casovej tiesne som to musel predcasne ukoncit....ale myslim, že by to išlo. aspon teda inštalacia zacala kopirovat subory....potom som to musel ukoncit a ist prec.

zacinam sa bat, ze je to ten haswell
16.01.2014 - 08:45:22
00
Konečne fičím na SSD disku v počítači, tá rýchlosť aj zapínania a aj kopírovania či čítania z neho je neskutočný rozdiel oproti bežnému SATA disku. A to som si kúpil len Samsung 840 EVO Series Basic 250GB 7mm. Boli od neho aj lepšie, no na hranie hier, prehliadanie internetu, sledovanie FullHD filmov či seriálov to bohato stačí. Kto váha nad kúpou tak nech to kúpi, peniaze vôbec nie sú vyhodené. :y:
16.01.2014 - 09:51:30
00
zavidim Ti....ja mam tiež SSD ale BIOS ho nedetekuje.....
z OCZ fora, ktory sa inicializuje z OCZ.com mi odpisali, ze haswell nie je problem. a udajne disk je v poriadku, ked ho viem spojazdnit ako systemovy na inom HW a ked ho vidi systemovy HDD disk.....pisu že je to BIOSom, kablami.....alebo MB

ked napisem vyrobcovi MB, tak ten iste odpise, že je to SSD lol
16.01.2014 - 10:09:22
00
Tak pokiaľ máš základnú dosku staršieho typu je dosť možné, že nebude spolupracovať dobre s diskami SSD. Skúsil by som upgrage BIOSu, samozrejme na SSD disk treba SATA kábel s dátovým prenosom 6GB/s a nie ten klasický čo sa dá hocikde v skrini už nájsť. Pokiaľ som nemal SSD disk ale len klasický SATA disk s káblom 3GB/s a dal som ho do portu so 6GB prenosom, disk síce šiel, ale neskutočne mi všetko sekalo, modrá obrazovka pri väčšom zaťažení. Naivne si myslel že disk v porte 6GB/s pojde tých klasických 3GB/s no nebolo tomu tak pokiaľ som nevymenil SATA kábel a nedal tam 6GB/s. Som robil upgrade PC asi pred dvoma mesiacmi, čiže ja som kompatibilitu s SSD diskom ani neriešil. Skús tie káble, prvá vec čo by spravil pokiaľ máš možnosť dať ten SATA kábel 6GB/s, mne to pomohlo.
16.01.2014 - 10:49:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up