Lebo pri práci som cez VPN pripojený na server zákazníka a to odstrihne všetku ostatnú sieťovú komunikáciu na tom PC kvôli bezpečnosti a ochrane autorských práv.

A druha vec, že sa nechystám ich používať súbežne. Na pracovnom budem pracovať a vo voľnom čase využívať svoj. Len nemám doma priestor pre další stôl, takže by som rád len postavil pc z práce vedľa svojho a vedel sa medzi nimi prepínať v ramci príslušenstva.
19.12.2021 - 12:07:15
00
A keby si sa pripajal k zakaznikovi cez virtualku ? VPN by odstrihla komunikaciu len virtualke.
19.12.2021 - 12:22:57
00
Keď ako píšem, mne skôr ide o to využívanie toho príslušenstva dvomi PC. Nie o to, aby som jeden ovládal cez druhý. To využijem možno 10% alebo menej času. Chcem len aby mi to šlo jednoducho prepnúť bez toho aby som prehadzoval zapojenie myši, klávesnice a monitorov zakaždým. Počas pracovnej doby využívať pracovný PC a zvyšok času svoj.

Zatiaľ naj mi prišlo to scarinko-ve alebo ešte jednoduchší a lacnejší model s tým, že monitory budú pripojené k obom PC a len budem na nich prepínať vstupy.
19.12.2021 - 12:52:30
00
Najlepsie by na toto prave bol dock. Ked tam mas usb-c tak proste dock na to. Vyberies z jedneho, pichnes do druheho a ides dalej. Ja tak mam svoj HO setup. Ked neni TB tak aj usb snad pojde
19.12.2021 - 15:08:16
02
Veď práve ak dobre chápem funkcií, tak hento funguje ako taký dvojitý Dock. Čiže nemusím ani prehadzovať USB kabel z jedného do druhého. Len tlačítkom prepnem, ktorý pc je aktívny. Pripadne keď je zapnut len jeden, tak to ma autoscan a mal by to automaticky rozoznať.
19.12.2021 - 16:13:19
01
Máte niekto Win11? Keď chcem pozerať npr. JOJ alebo TA3, najskôr sa mi prehráva reklama. TA3 sa väčšinou ani nespustí. Jedná sa o anglickú reklamu, nesúvisí s danou televíziou. Na JOJ pred klasickým reklamným blokom sa takisto spustia tieto reklamy, ešte počas filmu a potom pokračujú reklamy ktoré sú súčasťou vysielania. Najhoršie je, že pri každom refreši stránky sa spustia tieto reklamy. Na starom ntb s Win10 funguje všetko normálne bez týchto reklám. Je to niekde v nastaveniach alebo Microsoft takto sprasil Win11?
19.12.2021 - 18:34:16
00
Aky internetovy prehliadac pouzivas ?
Vyskusaj ist na https://www.mozilla.org/sk/ , stiahni tam firefox a skus browsovat s tym. Uz v defaultnych nastaveniach by si mal mat vyrazne menej reklamy.
Keby to nestacilo, natiahni do Firefoxu Ghostery.
https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/ghostery/
19.12.2021 - 18:41:49
10
Operu používam. Ale na inom PC s Win10 takisto v Opere, rovnaká verzia, to nerobí.
Edit. Dík, si mi pripomenul, že som nemal zapnuté blokovanie reklám. V tom to bolo.
19.12.2021 - 18:58:40
00
volodaj napísal:
Veď práve ak dobre chápem funkcií, tak hento funguje ako taký dvojitý Dock. Čiže nemusím ani prehadzovať USB kabel z jedného do druhého. Len tlačítkom prepnem, ktorý pc je aktívny. Pripadne keď je zapnut len jeden, tak to ma autoscan a mal by to automaticky rozoznať.


Dock je o tom, ze jednym kablom napojis vsetko naraz do cohokolvek. Prepinanie je narocnejsie - musis vybrat a vlozit ten jeden kabel ale zasa je lahsie stahovanie. Nemusis odpajat bambilion kablov ked ides s notasom do kanclu. Je len na tebe, co ti bude viac vyhovovat. Btw, ja mam Dell dock s dvoma TB kablami. Ked na to dam 2 notasy, tak to berie data z toho, co sa prvy zapol. Ani ich nemusim odpajat, staci uspat
19.12.2021 - 21:25:23
00
Ahojte páni . Mám takú otázočku a budem rád ak mi s tým niekto pomôže. Mám externý HDD na ktorom sú uložené fotky z foťáku. Nedopatrením bol tento HDD použitý v Playstatione a poškodili sa tie systémové údaje na tom disku, takže sa nemôžem k tým fotkám teraz na PC dostať. Keď HDD zapojím do USB v PC tak na v PC ozve pípnutie akože bolo do PC pridané nové zariadenie, aj ledka na HDD svieti....ale HDD sa mi neobjaví pri ostatných HDD.

Skúšal som rôzne fígle....rôzne programy na obnovu dát z nefunkčných diskov....ale neúspešne. Jediný jeden programček mi fungoval (Wondershare Recoverit Data Recovery ).....dlho ten HDD skenoval a po takmer 1 hodine mi skutočne dal možnosť obnovy tých mojich fotiek....ale programček bol bohužiaľ free a obnova mojich fotiek by bola možná až po zakúpení full verzie za cca 80 €.....

Takže otázočka na Vás : vedeli by ste mi poradiť nejaký funkčný programček ktorý by som mohol ešte skúsiť na obnovu tých mojich dát ?? Dík za každú radu :handshake: :handshake: :handshake:
25.12.2021 - 12:28:30
00
Recuva? :)
25.12.2021 - 12:41:09
01
https://www.cgsecurity.org/wiki/PhotoRec - pokial tie data neboli prepisane, tak toto by malo na 99% pomoct.
25.12.2021 - 21:40:39
12
skusil by som mozno len pripojit HDD k pc z linuxom, uz viac krat sa mi stalo ze rodicom, alebo znamemu Windows nevedel najst externy HDD, a u mna na linuxe ho naslo hned, skopiroval som subory na svoj disk, externy naformatoval a potom ho uz Windows nasiel bez problemu
25.12.2021 - 22:56:52
02
Dik chlapi. Recuva nepomohol, ale ten PhotoRec na výbornú 👍👍👍. Vďaka ešte raz 👍👍👍
28.12.2021 - 19:39:09
10
Nedávno tu bola debata o kúpe sériových čísel pre Windows. Je podobná možnosť kúpy aj pre MS Office? Ak áno, máte nejakú overenú stránku? Doteraz som používal firemnú 365, ktorá ide nainštalovať na viacero zariadení, ale vo firme som skončil a môj účet bol zrušený. Takže by som potreboval 3x aktivačný kód pre MS Office, najskôr asi 2019. 365 s predplatným je mi asi zbytočná. Ide mi v podstate len o Word a Excel.

Uvažoval som aj nad Libre Office, ale ak by sa našli čísla za rozumnú cenu tak by som najradšej rovno MS Office a hotovo. Díky.

scarinko tebe som zabudol dať vedieť, že už je to bezpredmetné a ten KVM bazmeg mi netreba. Vyriešilo sa to samo :D
03.01.2022 - 20:57:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up