Keďže je tento problém spoločný, dnes som narazil na pekný článok od K. Bontragera kde je krásne vysvetlené čo robiť, aby sa takéto problémy nevyskytovali. Je to síce v angličtine, ale s pár výrazmi si hravo poradíte aj so slovníkom. :D

http://www.cyclingnews.com/riders/2006/ ... =keith0606
02.08.2006 - 11:38:59
00
A ja uz som zacinal byt skodoradostny :lol:

Pekny clanok 8)
02.08.2006 - 12:44:14
00
Mne sa to zele wellform nejak nepozdava...Myslim si, ze sa tym upchaju pory na pokozke a je to kvalitna gebka a mozno z toho aj nieco naskoci. Tie gate boli od toho tiez pekne spinave. Musi to casom vyjst aj na druhu stranu gati a potom to vyzera, akoby si sa do toho vyspinil. Mozno sa mylim, takze vyskusajte a dajte vediet :twisted: .
02.08.2006 - 15:51:43
00
ale dobre je kdo chodi na bicykloch tak ten aby nosil aj org.kratase aj tricko aspom na dlhsie trate je to super skoro vobec nic neboli
02.08.2006 - 17:38:25
00
no tak to si asi radsej namontujem sedlo z babety..:D
Ale musi to byt dost zvlastny pocit byt takto "namazany"..:D
02.08.2006 - 18:52:16
00
kym ta nenamazu ako vaska z luneticu si v pohode... :D
02.08.2006 - 20:10:59
00
Ja sa mažem nechtíkovou masťou. Nie takú vrstvu a nie na vložku, ale rovno na citlivejšie miesta. Lenže si nedávam ani také porcie. To by som sa nedoplatil. 100 g škatulka mi vydrží tak 2-3 mesiace, pri takých dvoch výjazdoch týždenne. Občas, keď cítim, že niektorú partiu môžem mať trochu odrenú, alebo je len citlivejšia, tak používam Imazol. A že je z toho zamastená vložka, občas aj gate? Núti ma to po každom použití preprať gate a tým mám aj istotu hygieny. Tvrdím, že riť si zvykne na všetko, ale treba sa o ňu starať. Vlastne, riť ani nemažem, skôr rozkrok, pytlík a vnútornú stranu stehien. Mám už vytipované miesta, podľa gatí ktoré si idem natiahnuť.

Pred pár rokmi dávali na Eurosporte nejaký dokument z pozadia TdF a tam som videl, ako maséri chystali gate pretekárom. Presne tak natierali asi tak z dvojkilovej piksle nejakým mazivom vložky. A pekne nahrubo. Tá škatula mohla stačiť pre mančaft tak na dva dni.

V nejakej reklame (peloton alebo velo) som videl reklamu na nejaké mazivo na zadok. Chcel som to vyskúšať, ale v našich lekárňach som to nenašiel.
02.08.2006 - 22:19:03
00
Asi si mal na mysli toto:

http://www.hsport.cz/detail.php?id=681&navi=1

Ja som si to kúpil v čechách cez net, pocity sú vynikajúce, ale ešte by to chcelo zlepšiť, ono keď ideš takú stovečku v teréne, v teple tak toho treba celkom dosť a ten krém nie je lacný. Sú aj podobné výrobky od fy Assos, Gonso, Xenofit ale tie tiež nie sú najlacnejšie. Na nemeckých fórach ich vychvaľujú, ale tiež priznávajú, že sú drahé, tak som sa aj ja rozhodol vyskúšať tú vazelinu (petroleum jelly), zhodou okolností ju má frajerka v kozmetickej výbave. Uvidíme ako to dopadne. :D :D Ale mám ten dojem, že to bude dobré. Hlavne sa teším na tú natretú vložku. :D :D 8)
03.08.2006 - 07:50:52
00
Kto nemaze, nejazdi :!: indulona 4ever :D
03.08.2006 - 10:17:10
00
Bola to značka Sixtus, ale či presne tie, to už neviem.

Mať kamaráta lekárnika, tak si vypýtam tekutý parafín alebo glycerínovú vazelínu. Na tej fotke v cyclingnews sa to zdá byť niečo také. Len tieto základy idú ťažko dole. To sa mi zdá byť výhodnejšia tá nechtíková masť. kde je nechtíkový macerát zmiešaný s bravčovou masťou. Mydlo a vlažná voda robia zázraky, žiadne veľké drhnutie. Stačí namydliť a prepláchať. Ťažšie je, čo dať do toho základu ako protizápalovú a upokojujúcu ingredienciu. Nechtík lekársky je určený práve na tieto účely. Pozrel som sa na zloženie Imazolu - samá syntetická látka. Ale je fakt dobrý a bez receptu.

Ak indulonu, tak len nechtíkovú, tiež pre tie protizápalové účinky. Indulonou sme mazali jelenice, ktoré boli kedysi v gatiach v časoch, keď ešte neexistovali antibakteriálne vložky. Ak sa náhodou pomýliš a namažeš sa tou indulonou na čistenie, tak sa po par hodinách asi smiechu nezdržíš.
03.08.2006 - 19:50:34
00
K. Bontrager doporučuje petroleum jelly - kozmetická vazelína, uvidíme, vyskúšam to na nejakých postarších gatiach ako to pôjde dole a či v nich vydržím viac ako pol hodiny. Inak na ruke to až také nepríjemné nebolo, je to bez vône, takže pohoda. :D
03.08.2006 - 19:56:17
00
Vyskúšaj, napíš.
Ale ak si nemal doteraz problemy, tak radšej pomalšie, pomenej. Lebo na prvý raz si budeš myslieť, že sedíš v hovne a budeš z toho nervózny. A samotná vazelína asi moc nepomôže. Napíš, čo si do nej ešte namiešal.
03.08.2006 - 21:46:40
00
zatial to isti coolmax :)
04.08.2006 - 00:03:00
00
zatial to isti coolmax :)


hyrdo nechcem ťa sklamať, ale visačku Coolmax nájdeš aj na najlacnejších LIDL gatiach za 200 Sk, to nie je otázka vložky, ale citlivosti kože a hodín v teréne. Ale to pochopíš keď budeš už nejaký ten rôčik jazdiť. No offence. :D

Zatiaľ snívam o tomto:

http://www.assos.ch/en/mens/detail.aspx ... 00&color=1
04.08.2006 - 07:41:15
00


o takom chlapovi??? ROFL LOL :lol: :lol: :lol:

giro si hadam tiez spomenie :D
04.08.2006 - 15:43:43
00
keyboard_arrow_up