Všetci čo vyrábajú vo Vietname majú problém. Fabriky sú tam v "lockdowne".
29.09.2021 - 20:52:31
00
Možno blbá otázka offtopic, myslíte si že narušenie výrobného reťazca postihlo aj bikový textil/ obuv? Pozerám ponuky na zimné tretry, konkrétne Shimano SH-MW7, a všade vypredané/ nedostupné. Tak neviem, či je ešte skoro a nemajú to shopy naskladnené alebo aj toto je nedostatkový tovar v momentálnej situácii? Diky.
30.09.2021 - 08:21:45
00
Tak postihnuté sú továrne naprieč sektormi, napr niečo o obuvi https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-23/nike-adidas-output-snarled-as-covid-wave-shuts-asian-factories
Resp.
https://www.wsj.com/amp/articles/surging-covid-19-cases-hammer-asian-factories-11630496589
30.09.2021 - 08:34:22
00
marekr Urcite, navyse sa blizi ich sezona takze mozu byt aj vypredane. Ja som zavahal minuly rok niekedy na prelome sept-okt, nasledne klesla resp. takmer uplne zmizla dostupnost, potom fest zdrazeli a za akceptovatelnu cenu sa mi podarilo kupit az v maji. Takze nech sa dari :-) Kukni nemecke shopy, bike24 som samizda videl niektore velkosti, cycology prednedavnom mali dostatok... Netreba sa bat ani zo zahranicia, vratenie nieje ziadny problem.
30.09.2021 - 08:42:09
00
lto napísal:
som nahodou kukal jeden komponent na bike24 .. ze "Delivery time 70-71 weeks" :D


No, tato doba je celkom divocina. Tiez som dnes sedel pol dna pri pc a pozeral kade tade co by sa nam odkial podarilo naskladnit. A bolo vidiet aj taketo terminy...

Prílohy:

xxx_lugano.jpg
xxx_lugano.jpg 33.06 KiB thumb_up0thumb_down

30.09.2021 - 21:50:20
01
nepozeraj podivne plaste, ale naskladni SRAM AXS :D .. ide to jak rozky :lol:
30.09.2021 - 22:13:00
01
A zimné tretry😂😜
30.09.2021 - 22:15:45
00
Bodaj by to bolo take jednoduche pani :) ...niektore komponenty mi posledne mesiace pripominaju "pani Colombovu"
30.09.2021 - 22:17:41
01
Aka shimano 12sp kazety:D sk_wizard kasli na prevodniky, tu sa crta business :D
30.09.2021 - 22:19:36
01
na margo toho axs resp celkovo v poslednej dobe ako keby sa s cenami napr. tu a na bike24 roztvárali nožnice. Včera som objednával spotrebný tovar tu a prakticky každá položka bola lacnejšia na bike24. Taktiež axs X0kit je tam za 600EUR a tu 819EUR po 27% zľave. A to Vela vecí tam je skladom a tu resp na Slovensku nie. Ako keby sa preferujú tie veľké globálne e-shopy
01.10.2021 - 10:01:57
00
Tie akoze "zlavy" na tunajsom eshope ma vzdy pobavia. :)
01.10.2021 - 10:18:34
01
Ja som napr. čakal že sa tá kríza prejaví trebárs v profi pelotóne, alebo na mtb závodoch ale nič také som nezaznamenal. Asi prežijú len silné (západné) globálne firmy, shopy, tímy...Jediná cesta je vlastná výroba (bude ale problém s materiálom a kvalifikovanými ľuďmi), alebo "recyklácia". Recyklovať zatiaľ je z čoho a ešte pár rokov aj bude. Čo bude potom ani srnka netuší. Ak sa poníži výroba v ázii, ako prvý odstrihnú východný trh, podľa mňa.
01.10.2021 - 10:21:07
00
Náš problém je aktuálne to, že máme objednaný tovar ale reálne nám nič zo spotrebaku neprišlo od mája ak nepočítam nejaké drobky zo SRAMU. Shimano ani nevravím... Takže my len lepíme a zháňame kde sa dá ale nie za ceny, ktoré sú pre nás/Vás OK. Druhá stránka mince je ale taká, že veľké globálne shopy až nezmyselne rúbu ceny nadol. Všade je nedostatok a miesto toho, aby cenu podržali idú dole kde sa nám na to ťažko pozerá, lebo oni aj tak berú napriamo a ich marža je niekde inde ako naša aj za normálnych podmienok, nieto ešte teraz. Nechcem tu nejak vyplakávať ale tie veľké globálne shopy typu bike24, chain, zalando (alebo lokalne aj alza) posúvajú celý biznis úplne zlým smerom. Tie ceny, ktoré sú samozrejme pre zákazníkov úplne super majú za následok to, že sa tovar rozdáva a síce tu benefituje zákazník ale nezarábajú na tom tie shopy(ak aj, tak minimalne), príjmy na obchode nemá ani štát na DPH. Vieme, prečo to robia a čo tým chcú dosiahnuť ale ja to rozhodne nevnímam ako pozitívum a som presvedčený, že ak by dosiahli čo chcú tak zákazník/obyvateľ Slovenska z toho vo finále nevzíde ako víťaz aj keď sa to tak teraz môže zdať.

Vtipalos máme tu pár položiek kde skrz feedy, nastavenia nášho systému počíta zľavy troška divoko ale reálne sa jedná o pár desiatok produktov a väčšinou drobnosti (za to pardon). Zľavy udávame voči odporúčanej MOC a máme aj tu veci, ktoré sú zaujímavé aj v globálnom meradle. Napr. ale nemôžeme za to, že Shimano dvihlo v máji MOC do nebies lebo si Paul Lange Group povedala, že to teraz idú robiť inak a aby im sedel excel, tak to porúbali hlava nehlava... Potom to tak aj u niektorých značiek vyzerá, že MOC je divočina a zľava je veľká aj keď reálne to za MOC nepredáva nikto, lebo....
01.10.2021 - 10:26:42
07
chapem ze ako mensi odberatel tahate za kratsi koniec ale... ak ti velki predavaju s umyslom tlacit cenu co najnizsie, je problem nakupit (docasne) cez nich...?
01.10.2021 - 10:40:08
00
Hosť napísal:
Jediná cesta je vlastná výroba (bude ale problém s materiálom a kvalifikovanými ľuďmi), alebo "recyklácia".


Nechcem tu velmi moralizovat, ale zabudol si este na jednu dost podstatnu vec a tou je konzum. Aj tam je cesta. ;)
01.10.2021 - 10:42:06
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle)
keyboard_arrow_up