CHlapci.

Mám na koniec tento bike: http://www.schwinn-bikes.cz/schwinn-kola-2012-krosova-kola-searcher-searcher-elite

Láska na prvý pohľad s bike-om som spokojný, na moje behanie presne stačí.


Čo ale nestačí je posed resp, vystreté ruky, ktoré po cca 5km, začinam cítiť.

Som v tom uplpny začiatočník, preto poradte ako to vyriešiť.
Uvažujem aj o rohoch , len neviem pačia sa mi tie origop gripy, ktore dobre sedia do ruky nerad by som o nich prišiel., ale takisto aj o predstavci.

Skrátka, potrebujem aby boli riaditká bližšie k telu, aby neboli vystreté.

poradte ktorý predstavec by sa na to hodil, tak aby pasoval, aj esteticky.(su take čo sa dajú regulovať)


(a ešte sedadlo.............fakt z tohot boli ved viete čo ....)



ďakujem.
30.06.2013 - 20:28:46
00
To sa ti neda jednoznacne poradit. Kazdemu sedi ine sedlo. Tiez musis obvykle vyskusat aspon zopar predstavcov aby si nasiel ten spravny :)
30.06.2013 - 20:46:10
00
ok, ale len mi povedz , či sa mam zamerať skor na tie bez možnosti zmeny uhla? čo tym ziskam sklon riaditok?
30.06.2013 - 21:04:48
00
este jednas vec, ako poznam , dlžku sučasneho predstavca.Ten udaj. (Schwinn S1 Sport Alloy, 31.8) je asi priemer nie?

AKu dlžku má , ja som namerla 150mm, meral som od okraja po kraj.


toto: http://katalog.longus.sk/znackove-produkty/longus/longus-predstavce/predstavec-nastavitelny-setup-28-6-31-8-110mm-0-60-cierny/c31000000601p708251.html#lightbox[produkt]/0/


by nebolo ono?
30.06.2013 - 21:18:18
00
Ano to je priemer. Ked si na biku moc natiahnuty tak nekupuj 110mm predstavec. Mne osobne pomohla vymena za 60mm :)
30.06.2013 - 21:37:12
00
viliam ja to po tvojom udaji o 5km vidim trochu inac. je to moc skoro na problemy co opisujes. kolko mas na tom biku najazdene? a kolo najazdis cca mesacne?
co sa tyka bajku musim pochvalit pekny stroj geo , predstavec, rajdy su fajn. sedlo ako je uz spomenute vyssie je kapitola sama o sebe musi ti sadnut. predstavec ma mensi uhol tym padom mas sportovejsi posed a si "navaleny" na rajdah. preto bolest v rukach/zapastiach. nejazdis nahodou pomenej? ak ano tam by mohol byt kamen urazu zadok potrebuje zvyknut a svalstvo tiez. nastavitelny predstavec na taky bike nedavaj. casom zacne vaklat a bude to zle vypadat. myslim ze treba pravidelnejsie jazdit a casom to prejde. dalsia vec ci mas spravnu velkost bajku. napis tvoju vysku a velkost ramu aj tam moze byt problem. skus dat foto tvojho bajku aj tam sa da odhalit problem.
30.06.2013 - 23:08:32
00
AHoj matvej11.

Výška je 176cm, malo by to sedieť, aj na samotnom bike je štitok: "M" 168-178

Bike mam týžden necelý, urobil som cca spolu : 80km, ale ten pocit je taky, ako by som padal zo sedla na riaditka.
Sedadlo somm si dal na MAX.. dopredu.

Inač tiež ma napadlo, že subjektivne vyzera bike, mne aspoň veeeeeľmi OK, a aj ten predstavec je "krásny", asi skusim tie ROHY, nejake nahodiť, len tie origo gripy, su velmi prijemne na dotyk držanie, tá guma obaluje aj rohy riaditok.

Neviem si celkom dobre predstaviť , ako by som na nich nasadil tie rohy, .

Sedlo by som vydržal viac, ale ten posed, skratka jedine vtedy sa citim OK, ak si sadnem čo najviac dozadu, kedy nemam pocit že padam na ruky, a jemne sa dotykam špičkami prstov riaditok.
02.07.2013 - 09:08:48
00
Pokiaľ máš predstavec negatívne, tak ako je na obrázku z tvojho linku, skús ho prehodiť opačne, aby smeroval hore a budeš mať riadidlá o niečo bližšie (ale aj vyššie).
02.07.2013 - 09:27:11
00
Alebo ked to nepomoze tak kratsi predstavec aspon o 3cm, aby si sa nedotykal len spickami prstov ale celou dlanou. Inak Viliam nepises o aku bolst ruk ide. Ci to je priamo v dlaniach, zapasti alebo v tricepsoch ci ramenach. Tie rohy by ti mohli pomoct len v tom, ze mozes striedat uchopy pocas vyjazdu ako na cestnych baranoch, raz na riadilach, raz na spoji a nakoniec len cisto na rohoch a tym padom budes inak zatazovat ruky...
Mna teda zapastia nikdy neboleli, iba zo zaciatku pri dlhych vyjazdoch zadok, krk, chrbat, ramena a tricepsy. Na to som si vsak musel zvyknut a dnes uz nemam problem odjazdit 6 hodin :-)
02.07.2013 - 09:47:28
00
musis pobehat na nom viac. telo si potrebuje zvyknut ako pise peto. 80km je velmi malo na nejaky zaver a laborovanie z vymenou komponentov. zatial len jazdi a skusaj nastavovat. otocit predstavec ako ti naznacil laco. aspon kazdy druhy den sa snaz par desiatok km nabehat a daj tomu nejake dva tyzdne potom uvidis co bude...
02.07.2013 - 09:56:49
00
Dik.
Nieje to bolest skor tuhnutie svalstva pri ramenach.
Skusim prehodit
02.07.2013 - 10:12:15
00
Ako prehodit?
02.07.2013 - 10:32:35
00
najprv nastav spravne sedlo - vyska, predo-zadna pozicia voci kolenu a sklon sedla vodorovne idealne podla vodovahy
potom laboruj s predstavcom.
http://www.ivelo.cz/katalog/2012/nastaveni-posedu-na-kole/
Otocit predstavec, znamena vyuzit jeho uhol sklonu tak, aby si ho mal nakloneny smerom hore ( nie dole, ako je na obrazku v odkaze na ten bike)
02.07.2013 - 13:45:19
00
na sedlo nemám ani ja šťastie už som ich vyskúšal asi 5 a zatial ani jedno nesadlo tak skúšam teraz testovacie Fízik tak uvidím
28.08.2013 - 10:45:20
00
A nezabudni na cyklonohavice s vložkou!
28.08.2013 - 13:08:51
00
keyboard_arrow_up