Tak od 21. decembra sme tam! Žiadne kontroly na hraniciach vnútri EÚ...

Pre nás bikerov to znamená úžasnú slobodu pohybu. Môžem si urobiť výletík v Beskydoch na pomedzí SR, ČR, PL a prejsť všetkými troma štátmi bez toho aby ma niekto zastavoval...

To je paráda nie?

Prílohy:

Komentár súboru: Hranice...
hranice.jpg
hranice.jpg 204.49 KiB thumb_up0thumb_down

09.11.2007 - 09:31:27
00
tak my tu na severe si budeme chodit vychutnavat single do Polska :)
09.11.2007 - 09:38:38
00
Tak od 21. decembra sme tam! Žiadne kontroly na hraniciach vnútri EÚ...

Pre nás bikerov to znamená úžasnú slobodu pohybu. Môžem si urobiť výletík v Beskydoch na pomedzí SR, ČR, PL a prejsť všetkými troma štátmi bez toho aby ma niekto zastavoval...

To je paráda nie?


Sorry ale peknú blbosť si napísal :shock: hranica Schengenu je pre nás v Rakúsku 8) Jazdiť na pomedzí SR, ČR a PL bolo možné už dávno na základe dohody o malom pohraničnom styku
09.11.2007 - 09:54:01
00
No tak to teda nie trebárs s ČR sme mali najbenevolentnejšiu zmluvu o pohybe na hraniciach ale keď som išiel bikom po ceste cez Vlársky priesmyk, alebo Nedašova Lhota - Červený Kameň tak ťa na hraniciach zastavili tak isto ako aj autá..buď si im ukázal občiansky alebo ti len tak kývli hlavou že môžeš ísť, niekedy sa opýtali kam máš namierené, ale teraz to už nebude vôbec.
09.11.2007 - 10:10:59
00
Ok to je jasné, ale je iné ísť do Poľska cez terén a iné do Rakúska myslím. Ale celkovo je to pozitívne určite 8)
09.11.2007 - 10:32:36
00
Už sa mi nestane malér, že sa vyberiem pojazdiť do Rakúska a otočím sa na hraniciach, lebo ID-karta ostala doma...

No a teraz ešte aby som už nemusel rozmýšľať, či si zobrať so sebou korunovú alebo eurovú rezervu... Snáď sa aj to Robertkovi vydarí.
09.11.2007 - 21:43:47
00
Ibaze namatkove kontroli sa budu robit furt, takze to nieje uplne tak ze mozes ist bez obcianskeho. A moze sa ti stat takisto ze ta budu kontrolovat ako auta, len uz to nebude kazdy den.
10.11.2007 - 11:18:06
00
Ja nie som odborník na Schengenskú dohodu, ale jednoduchopovedané zaručuje voľný pohyb osôb v krajinách ktoré ju podpísali. To ale neznamená že ťa nemôže zastaviť policajt alebo colník alebo tajný niekde, a pýtať sa čo tam robíš.
To, že sa z hraničných prechodov stanú chátrajúce búdy, tak ako je to na bývalých prechodoch napr. AT-DE, je jedna vec, druhá je tá že tých ľudí odtiaľ musia niekde upratať, a najzávažnejšia vec je to že sa z celého územia SR stane "colný priestor" keďže je voľný pohyb tovaru a osôb.

Nepredpokladám že sa pohraničníci ihneď vytratia z kontrolovaných území, skôr si myslím že ich tam akurát nebude vidieť (tajňáši na civilných autách).

Odstráni sa akurát to že sa ťa na colnici na Bergu nikto neopýta kde ideš a čo tam chceš robiť, ale rátajte s tým že hocikde a hocikedy ťa môžu zastaviť a pýtať od teba doklady, stalo sa mi to párkrát v Rakúsku a v Nemecku, viem čo to je a verte mi že nie je veľmi príjemné keď povieš že tuto v batohu mám doklady môžem ich vybrať tak obidvaja poliši majú jednu ruku na striekačke. Po predložení dokladov ti to všetko zoberú k sebe do auta a kontolujú to takmer pod mikroskopom.

Isteže prirovnávať to k jazde autom vo vnútrozemí Nemecka na diaľnici, kde pri odbočení na benzínku za tebou zastane civil a preukáže sa preukazom je iné ako kontrola v takzvanom malom pohraničnom styku a ešte k tomu na bajku, ale to ešte neznamená že keď tam niekto nie je že ťa nesledujú. Pri bicyklovaní nie si vizuálne odlíšený ešpézetkou, to je fakt, ale to nie je dôvod aby ťa niekto nekontroloval aj tri krát.

Keď si niekto myslí že trpím nejakou chimérou schízou a paranojou tak to je on kto na to trpí. Základ je chovať sa slušne. Potom to ide celkom hladko. Akurát máme pocit že je to buzerácia.

No ničto, pršať neprší, idem natankovať kamel a horsa na bajk do pohraničného pásma 8)
10.11.2007 - 13:19:06
00
Ibaze namatkove kontroli sa budu robit furt, takze to nieje uplne tak ze mozes ist bez obcianskeho.


nechcem ta strasit, ale bez obcianskeho nemozes ist pomaly ani smeti vysypat, mas povinnost ho nosit pri sebe, bez ohladu na to, ci si na hranici alebo v Banskej Bystrici...
10.11.2007 - 14:08:43
00
Za hranicami ma ešte nikdy nikto nekontroval - len keď som išiel autom. A doma mi vždy stačila licencia SZC. Je tam fotka, meno, číslo preukazu, dátum narodenia, adresa bydliska, identifikácia dokonca v angličtine... Raz keď som išiel cez hranicu, som ju dokonca vytiahol z vrecka namiesto ID-karty, otrčil pasovákovi pred nos a išiel ďalej. Až keď som ju schovával naspäť som si uvedomil, že je to licencia...
10.11.2007 - 16:21:35
00
obciansky by si sice mal mat na SR pri sebe ale tusim ti nic nemozu ked ho nemas...ale to sa mi iba mari
10.11.2007 - 18:52:11
00
zle sa ti mari, mozu ta pokutovat... alebo zaistit do CePeZetky, kym si neoveria tvoju totoznost... :roll:
10.11.2007 - 20:07:48
00
nechcem ta strasit, ale bez obcianskeho nemozes ist pomaly ani smeti vysypat
nj, ak je smetiak 50m< od bydliska :lol:
10.11.2007 - 20:23:34
00
zle sa ti mari, mozu ta pokutovat... alebo zaistit do CePeZetky, kym si neoveria tvoju totoznost... :roll:

no tak mozu...pardon...otazka je ,ze ci to robia
10.11.2007 - 23:07:04
00
no tak mozu...pardon...otazka je ,ze ci to robia


samozrejme, len ked je dovodne podozrenie z trestnej cinnosti (ale to v pohranici moze byt bezne)...

:idea: predstav si bajkera pri hranici nenapadne ovesaneho desiatimi cinskymi uprchlikmi... :lol:
11.11.2007 - 00:02:02
00
keyboard_arrow_up