Zdravim skialpinisti...chcem sa opytat,ci neviete nejake dobre trasy kedze ideme s drahou na Silvestra na Smrekovicu.Hladam na nete hladam a nic nenachadzam... :shock:

EDIT:
objavil som cosi tu :arrow:
http://www.skimountaineering.sk/skm.php?pg=70&s=4
keby mal niekto nejake skusenosti,nieco nasiel atd.napiste pls
05.11.2007 - 11:15:56
00
Ani nenájdeš, lebo tam nič nie je. :twisted:
To je taká lesnejšia časť hrebeňa. Dá sa pásikovať asi len po hrebeni. Lyžovačka trochu je z Malej Smrekovice. Inak tam je vlek. To asi vieš. Jediné kde by sa dalo polyžkovať viac je len Rakytov. Ale to by museli byť ideálne snehové podmienky. Bo to je skoro vždy abo vyfúkané, abo dosť lavinózne. Ďalej po hrebeni by si asi nestihol. My sme na chate pod Borišovom lyžovali v lese pomedzi stromy, lebo na holiach bolo veľmi lavinózne. Perfektná lyžba v prašane. Až budeš mať také podmienky na silvestra, tak sa dá vyblázniť na hociktorej strane hrebeňa. :wink:
P.S: Nezlom lyže. A tak ma napadá, keď vám tam veci vlečie tatrovka(aspoň to tak bývalo), prihoď bajk a môžeš skúsiť zimný zjazd do Podsuchej. :)
05.11.2007 - 13:23:38
00
si ma potesil :( bol som tam tak v zime 1999,neviem ci este funguju oba vleky co tam boli,tam sa trochu da poslapat,no taku aspon hrebenovku by som dal...budeme tam 6 dni,tak to by ma moc nebavilo sa len spustat na vleku...popozeram este mapu tych miest co si spominal.
Bike bohuzial nehrozi,na 99% ho nechavam v NL,teda este uvidim ako to bude vyzerat so snehom,ale na tie 3 tyzdne sa mi ho neoplati vliect...
05.11.2007 - 13:37:52
00
Hrebeň je taká bežková nuda. Dá sa "odbehnúť" na Krížnu, pustiť sa nejakou dolinkou a nazad.
Osobne však neverím, že na Silvestra bude na to dosť snehu. Nechal by som si priestor aj na bikovú alternatívu.
05.11.2007 - 17:19:18
00
JANOSIKOVA KOLKAREN (asi 1KM od zotavovne)- perfektna velka luka ale skor na BEZKY abo BIKE :wink:
05.11.2007 - 18:38:11
00
akym smerom sa tiahne ten hreben?Mala Smrekovica-Rumbare alebo na Perusin alebo po zelenej cez Malu Smrekovicu?Pozeram na tuto mapu =>
http://www.turistickamapa.sk/
A kde je Krizna?Idem si oci vyocit :shock: a nevidim ju.
Takze Silvester bez snehu?Ani nevrav...ale ked to bude tak vyzerat pred nasim odchodom domou,tak sa staviam na hlavu a beriem biky :roll:
05.11.2007 - 18:44:48
00
JANOSIKOVA KOLKAREN (asi 1KM od zotavovne)- perfektna velka luka ale skor na BEZKY abo BIKE :wink:

hm...obzrieme to,je to po tej zelenej...snad uz tam nejaky freeride po lese z nejakeho kopca (alebo aspon sneh:) najdeme.A co ta Skalna Alpa alebo vrch Smrekovica nenajde sa tam cosi?
05.11.2007 - 18:48:39
00
Velka smrekovica je cela zalesnena a na malej je ta spominana KOLKAREN.
Ale v tej mape je to zle zaznacene, lebo kolkaren nie je ta zalesnena oblast ale ta velka luka na sever od zotavovne tesne pod vrcholom malej smrekovice....aj na tej nepodarenej mape ju vidno :wink:
06.11.2007 - 11:35:07
00
Na SA su sice luky ale na lyzovanie su dost kratke

Cela ta oblast smrekovice je skor bezecky areal ako skialpinisticky.
Mal si si vybavit ubytovanie na Kralovej Studni (oblast Kriznej) ak si sa chcel pasovat :wink:
06.11.2007 - 11:39:21
00
no to by musela byt na Kralovej Studni voj.rekreacna chata :mrgreen: rozmyslam sa vybrat jeden den rano autom zo Smrekovice na tu Kriznu,uvidime ake budu podmienky a co tam najdeme,prve dni sa zrejme len potulame po okoli Smrekovice a potom uvidime ako to bude vyzerat.Odkial sa zacina trasa na Kriznu-Kralovu Studnu-od Tureckej alebo Vysnej Revucej?Inac cela ta mapa je na dve veci a necitatelna :?
06.11.2007 - 12:54:34
00
to warzone: nevrav mi ze si si na Smrekovici vybavil PRku. :)
06.11.2007 - 15:25:34
00
to warzone: nevrav mi ze si si na Smrekovici vybavil PRku. :)

:P ani neviem sa mi to ako podarilo,v marci som vyvolaval ci maju cosi este a ze uz vsetko plne,ale napisali si ma keby ktosi vypadol a ked tu zrazu v oktobri telefonat...konecne silvester ako ma byt :twisted:
06.11.2007 - 15:34:24
00
konecne silvester ako ma byt :twisted:


SILVESTER AKO MA BYT BEZ BIKU?!? :D
pardon za ot nemohol som si odpustit :oops:
06.11.2007 - 16:00:53
00
a ty si ako dosiel na to ze to bude bez biku??? :)
06.11.2007 - 16:24:33
00
no zatial ani vsemohuci nevie :roll:
06.11.2007 - 19:12:10
00
keyboard_arrow_up