Super no, pozeram sa este na tento set: https://www.xxlsports.at/dynafit-tour-82-radical-st-2-skins-17-18-tourenskiset-unisex/p/bp/1144988_b
Samozrejme si najprv poskusam lyziarky ci by mi sedeli, ale vemli tazko sa mi rozhoduje co je idealna sirka, a na co sa vlastne pozerat. A mam strach ist takyto neznaly do takej velke investicie :) .
05.03.2018 - 11:29:03
00
U mna zatial najvacsi problem s lyziarkami. Tlacia ma zboku, vonkajsi nart. Ale davam tomu sancu, ze sa to roztiahne, tento tyzden by som este chcel dat vypalit.
05.03.2018 - 11:36:13
00
eaten napísal:
Super no, pozeram sa este na tento set: https://www.xxlsports.at/dynafit-tour-82-radical-st-2-skins-17-18-tourenskiset-unisex/p/bp/1144988_b
Samozrejme si najprv poskusam lyziarky ci by mi sedeli, ale vemli tazko sa mi rozhoduje co je idealna sirka, a na co sa vlastne pozerat. A mam strach ist takyto neznaly do takej velke investicie :) .


No už užšie by som nevolila ak by si chcel ísť časom ajdo voľného terénu. V prípade, že teda bude hlboký sneh sa ti bude lepšie užívať jazda dole na širších, tu ale záleží od toho, koľko krát sa do takého terénu dostaneš. Aj keď pôjdeš na Ďumbier ako si písal, môžeš tam tri krát vychytiť tvrdý povrch a nie prašan. Alebo naopak aj môžeš a nie že by si hlbší sneh nezlyžoval na hocijakých lyžiach, zídeš ale ide teda o to ako zvoliť lyžu, ktorá bude jedna a bude čo najlepšia do širokého spektra možných podmienok. V tej šírke stredu okolo 90 myslím, že zlé "univerzálne" rozhodnutie nespravíš.
Aj tie Atomic Backland si ľudia pochvaľujú aj Black Diamond, .... Ale úprimne teda som zvedavá čo spravia tie Dynafit časom čo sa týka opotrebenia :)
05.03.2018 - 11:46:55
01
No dakujem za super info :). Teda este premyslim ake - pozeram sirsie ale tam to uz stupa s cenou :) Pocitim pri 82 uz velky rozdiel na zjazdovke?. Snad nieco prijatelne najdem, kazdopadne si mi velmi pomohla.
05.03.2018 - 12:33:28
00
ja by som takto k tejto teme: lyzujem od malicka, skialpujem malinko. mal som 2x v zivote problem s nevhodnymi lyzami. raz na pozicanych carvingoch na lade, ktore mi boli kratke a ktore mi rozvibrovalo pod nohami kvoli nulovej trakcii a druhykrat, ked som isel na jar v tazkom mokrom snehu v koske na svojich starych dlhych obrackach. to sa nedalo utiahnut, skoro mi nohy odpadli, strasna bolest a to ja viem zatat zuby. na druhy den som si zobral obyc zaciatocnicke zjazdovkove carvingy od lzke 165cm a daval som s nimi jednoduchsie zlaby z chopku. skialpujem na starych atomikach tour cap "light" so silverettou 404, set ma vyse 10kg, na nohach mam neznicitelne dynafit tourlite (prvy model, este sa neoznacovali ani cislom). a nemam problem. sice lyza mi neplava po povrchu ako inym, ale zase si to mozem pustit na 100% kolmo dolu bomby zo snilovskeho pod stoziarmi a podrzi ma to aj na tej rozbitej kasi, ktora je okolo 3-4 poobede vacsinou uz zmrznuta totalne na kost. je to o technike. mam kamosa, ktory sa mi smeje, ze ucim svoje deti davat plecia do doliny, kontrarotaciu. ze tak sa lyzovalo kedysi, ze tak uz nikto nelyzuje. ja ano a preto zidem vsetko a uzivam si to. pre mna radsej tvrdsia tazsia lyza ako siroka a makka, nebodaj kratka!
05.03.2018 - 12:49:26
00
Nebolo by lepsie kupit jazdene lacnejsie lyze, rok dva pojazdit a zistit kam ta to bude viac tahat? Kazdy aj tak poradi nieco ide. Mne radili na zjazdovku 160cm/75 pri mojich 184cm a po roku som skoncil na 177/89. Isiel by som este do dlhsich a o chlp sirsich a to jazdim len ma zjazdovkach. Rad na lade:) Kazdemu vyhovuje nieco ine..
05.03.2018 - 12:57:00
02
Áno, treba dať pozor na to, že mám na skialp možno príliš "ženský" názor a teda čo možno najviac eliminovať námahu smerom hore aby som mala silu a užívala si hory,voľno, pohyb a pekný deň a hlavne stíhala partii - čo musím povedať že tento rok sa mi to darí nadmieru úspešne. No a keďže cesta dole je ani štvrtina času výletu a lyžovať viem relatívne dobre, až tak tomu pozornosť nevenujem (nieže by som nevedela povedať rozdiel medzi lyžami), teda nie je to pre mňa priorita lebo ak sa mám X hodín cestou hore vyslovene trápiť, som taká unavená, že na zjazd mi už neostáva "chuť" si to užiť ani keby som mala neviem aké super drahé a najlepšie lyže. Bomby nejazdím, mám rada moje už tak dosť vaklavé kolená aby som si privodila úraz. Rada sa pustím rýchlejšie, keď som mala požičané zjazdovkové obráčky Stockli dlhé a ťažkéééé tie boli mega, a hej, to boli bomby ale na zjazdovke v rakúsku, ale na skialpe mi vždy pri oblúkoch bliká v hlave kontrolka - bacha na zdravie :)
A dávam za pravdu, že na dlhších sa mi lyžuje lepšie - mám 175 cm a lyže mám tie dynafit 167 a druhé Scott Dozer 173 ... mám aj slalomky Volkl Race Tiger 155 a to vyberám len krízovo bo sa narobím, že týždeň ma všetko bolí.
05.03.2018 - 13:08:40
00
fixska napísal:
Tak ako? Už skúšala? Čo hovorí? :)

ešte nič .. ma ofuknute zapálené dutiny, tak sedí hundrajuca doma.. sa to už nedá vydržať :D
05.03.2018 - 13:21:23
00
Bude sa učiť nanovo lyžovať ako ja minulý štvrtok. V sobotu to bolo už lepšie :D
05.03.2018 - 13:31:51
00
mnavak napísal:
Nebolo by lepsie kupit jazdene lacnejsie lyze, rok dva pojazdit a zistit kam ta to bude viac tahat? Kazdy aj tak poradi nieco ide. Mne radili na zjazdovku 160cm/75 pri mojich 184cm a po roku som skoncil na 177/89. Isiel by som este do dlhsich a o chlp sirsich a to jazdim len ma zjazdovkach. Rad na lade:) Kazdemu vyhovuje nieco ine..

na zjazdovku kludne možeš aj 180-185ky, ale do terenu kde šlapeš aj v strmých stojkach a otáčaš sa na tvju výšku tak 175 max, 160ky to ti poradili uplnu hovadinu...


eatenuniverzálky su okolo 80-90mm šírka, zaleží aj od geometrie lyže aký ma rocker a rádius. na zjazdovku je fajn radius niekde okolo 17m, do volného sa používa 19 a viac...
Dynafitky lyže su maksie ,aby šli aj v kôre a tvrdom rozbitom,-viac odpustia..
ja razdšej tvrdšie lyže nech sa do toho možem oprieť...
široke garniže už bývaju tvrde uplne.
samozrejme s níykou váhou pod 1kg klesá aj tvrdosť...

ja mám na backlande 17m rocker a pri 181cm mám 170ky.. polyžujem si aj volný prášok, kôru aj zjazdovku, samozrejme to nieje ideál, lebo na každý povrch je lepšia iná lyža, presne ako u pláštov na biku :)
a viazanie tech s brzdou napr radical ST, relatívne lahlé aj na celodnovky. aj na lyžovanie na zajzdovke v pohode....
05.03.2018 - 13:32:33
01
A mate aj nejaky typ na tvrdsie lyze? Alebo ako zistim aku maju tvrdost a ci je to ta spravna?
Takisto s tou vahou - co znamena "nie lahke" lyze, ktore by boli vhodne aj pre neisteho lyziara na zjazdovkach :).
05.03.2018 - 13:41:17
00
no ja som došiel do obchodu , vybral lyžu a poprehýbal :D. mal som v merku dynafitu baltoro,skitrab altavia a backlandu 85... no a najtvrdšia bola backlanda , tak som ju zobral :)
mám 85kg + výstroj a oblečko .. a u predošlej K2 mi špičky strašne lietali ,ked som lyžoval po tvrdom ufukanom ladovom... tie tvrdšie lyže maju samozrejme trošku vyššiu hmotnosť.. od 1300g hore...
zjazdovkove nejaku hmotnosť neriešia , lebo to neťaháš hore...
skialpový výrobcovia si dávaju u vyšších modelov záležať aj na hmotnosti....lyže viazania aj lyžiarky napríklad táto skitraba
https://www.skialpshop.com/produkt/polvere/
https://www.skialpshop.com/produkt/altavia-carbon/
fitka
https://www.skialpshop.com/produkt/tour-88/
a tomic
https://www.skialpshop.com/produkt/backland-85-2018/

https://www.skialpshop.com/produkt/link-90/
.
05.03.2018 - 13:47:10
01
zihadlo 5 napísal:
na zjazdovku kludne možeš aj 180-185ky, ale do terenu kde šlapeš aj v strmých stojkach a otáčaš sa na tvju výšku tak 175 max, 160ky to ti poradili uplnu hovadinu...

To mi radili len na zjazdovku. Asi som sa zle vyjadril. Slapat este neslapem ale chcel by som zacat.. ale na to kupim zvlast vystroj. Kombinovat to je asi zbytocne.. teraz rozmyslam nad rossignol aky 180cm ale opat na zjazdovku obcas volny teren popri zjazdovke
05.03.2018 - 15:07:24
00
No bol som vyskusat tie lyziarky Dynafit Speedfit TLT , ale absolutne mi nesedeli, pata mi vyklzavala akokolvek som si to zapol. Skus som aj Dynafit Radical ale tie sa mi uz zdali dost tazke. Potom som este skus Hagan Core ST a tie sedeli paradne , jediny problem som mal s dizajnom :D . Takze toto potrebujen premysliet.

Z lyzi sa ki nakoniec najviac pozdavali asi tie Atomic Backland 85 aj ked stale ma lakaju tie dynafity - akurat ta ohybnost no,
05.03.2018 - 18:04:29
00
aj my sme ich mali doma žena chcela brať celý set ale po pol hodine mala mofrinu na narte a celkovo neboli moc pohodlne, tak skončila pri backlande lyžiarke
05.03.2018 - 18:53:12
00
keyboard_arrow_up