platí to aj mimo obce vrátane diaľnice
14.03.2018 - 20:49:33
00
cokupit bavíme sa o jazde v meste kde si niekto prdká tachometrových 50 v ľavom pruhu.... vážne budeme riešiť 40metrovú medzeru pred autom?

neriešim tu teraz 90km/h mimo mesta poprípade vyššie rýchlosti
14.03.2018 - 20:53:38
00
slavomir122 ok, znenie odseku v zakone je
"Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu."

ty tvrdis (aspon ja to tak chapem) ze z toho vyplyva toto:
"Pri inej ako subeznej jazde sa považuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu."

no neviem, musim sa nad tym viac zamysliet ci je to tak, nezda sa mi to :)

v obci "neexistuje" pojem predchadzanie, takze tam sa nema zmysel bavit "sprava/zlava"
"V obci sa nepovažuje za predchádzanie, keď vozidlá v jednom jazdnom pruhu idú rýchlejšie ako v inom jazdnom pruhu."

ale my to tu nevyriesime, definicia predchadzania neexistuje a toto je nekonecna debata aj na inych forach, ci ide o predchadzanie ked nemenim jazdny pruh a nezaradujem sa pred predbiehane auto ... ;)
14.03.2018 - 21:02:53
00
misopetrovic, pri rýchlosti 54km/h je to 15m/s. Keď zoberieme len reakčný čas 1s (mesto, nižšia rýchlosť tak neuvažujem 2s), tak máš vzdialenosť od vozidla pred tebou 15m. Ty si fakt myslíš, že tá micra sa môže vopchať do medzery, a ty nie, lebo máš auto dlhšie o 0,5-0,7m? Pri Ten rozdiel dĺžky auta je zanedbateľný oproti ako-tak bezpečnej vzdialenosti. Aj keby si tých 15m (čo už nie je bezpečná vzdialenosť) skrátil na polovicu, tak stále ten rozdiel dĺžky auta nemá až taký veľký vplyv. Pokiaľ si pamätám, tak nedávno si robil vodičák. Tak radšej zváž, kam sa napchať. Mám rád mladých vodičov, ktorí si myslia, ako dokážu robiť myšičky, obiehať a vopchať sa medzi idúce autá na centimetre, ale nevidia ako všetci okolo nich brzdia a robia im na to priestor, aby nedošlo k havárii.
14.03.2018 - 21:18:54
02
vlastoch, otázka bola všeobecne, či to je predchádzanie. Nebola reč o tom, či v obci, alebo mimo. V obci nie je problém, presne ako si napísal a predpokladal som, že to je jasný prípad a reč je len o jazde mimo obce. Ale mimo obce to už predchádzanie je. Výnimka, čo si pamätám je len keď si napr. v odbočovacom pruhu a ideš rýchlejšie ako vozidlo vľavo od teba.
14.03.2018 - 21:31:55
00
Len vsetci tu zabudate na to ze to auto nebude musiet brzdit proti statickej prekazke pred nou. Ziadna stena sa pred nim nezjavi a to auto co idem tiez pred nim ma nejaku brzdnu drahu. Chcem vidiet kde sa v meste da jazdit s 30m rozostupmi. Cisty kolaps. Staci ked necham pred sebou tak 10m uz sa tam snazi dakto napchat. Vcera som jednemu takeho ***** nadaval na trnavskej ked som sa posunoval v kolone. Si hodi blinker a ide rovno mne do cesty a rata s tym ze ja sa zlaknem a bojim sa o plechy tak ho radsej pustim. Kretena som vytrubil a sme si pokecali cez okienko o tom ze panko zjavne nepozna vyhlasku o tom ako sa meni jazdny pruh. Cierna ochcavka, deges vystrihany na 2mm a ruka v okne. Ja sa z neho neposeriem a nech skusi do mna drbnut, si to vyzerie za vsetkych.
14.03.2018 - 21:34:44
02
slavomir122 tebe to treba očividne nakresliť aby si pochopil :D LOL počkaj chvíľku...nakopnem skicár :D
14.03.2018 - 21:49:12
00
Boha, chcel by som mat tvoje sebavedomie,
14.03.2018 - 21:51:33
00
takže ešte bavíme sa o prípade kedy je cca 9 metrov medzi autom v pravo a mikrou...a cca rovnako veľa pred mikrou a autom zase v pravo.....

ak by sa mikra zaradila do prava nikoho by neohrozila a bolo by to totálne bezproblémové...

ak by som sa ale ja snažil vopchať so skoro 5 metrovým autom do tej medzeri medzi mikrou a autom v pravo....tak áno asi sa tam vleziem ale je to hoodne natesno a oveľa nebezpečnejšie ako v prípade tej mikry....ona by totiž rýchlosť meniť nemusela... len by sa preradila...ja by som musel okrem pchania sa do medzery aj zrýchľovať...

hovorím o dlhých rovných uliciah typickým príkladom je celá račianska....od vstupu do BA až po figaro... kde takýto poprdkávači v ľavom pruhu brzdia dopravu za sebou....

Prílohy:

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg 185.59 KiB thumb_up0thumb_down

Untitled-2.jpg
Untitled-2.jpg 198.1 KiB thumb_up0thumb_down

14.03.2018 - 21:59:22
00
Zajtra mám preškolenie a preskúšanie z PCP, môžem to ukázať inštruktorovi? :lol:
14.03.2018 - 22:04:09
01
Misko a kde tam chces zrychlovat? Snad nie v useku vinohrady - figaro kde je 40tka :D
14.03.2018 - 22:09:17
00
scarinko, uviedol som 15m čo odpovedá 1s a to je reakčný čas vodiča. Čiže keď auto pred tebou začne brzdiť, tak ty začneš brzdiť až po jednej sekunde, ako zbadáš rozsvietené brzdové svetlá. Keď budete brzdiť rovnako, tak teoreticky (uvažované s danými časmi) bude pri zastavení vzdialenosť 0m. Neidem tu polemizovať o reakčnom čase (1s udávajú ako pravidlo) a môžeš byť o pár desatín rýchlejší, môžeš intenzívnejšie brzdiť atď. a vo výsledku to bude plus/mínus niekoľko metrov.
misopetrovic, nechápeš zásadný problém. Ty aby si sa posunul o pár metrov ďalej chceš, aby niekto sa spratal do medzery, kde nebude mať ani s prižmúrením oboch očí bezpečnú vzdialenosť. A ak náhodou auto počas tohoto manévru auto pred ním pribrzdí, tak nastane nehoda min. 3 áut. Lebo keď je tam medzera "až" 19m, tak ostane pred a za autom 7,5m. Na reakciu má potom vodič cca 0,5s. Takže kvôli tvojej arogancii sa majú ostatní vodiči ohrozovať?
14.03.2018 - 22:10:47
00
ON moze! :-D
14.03.2018 - 22:14:24
01
Na druhej strane pokial sa niekto louda 45kou v lavom tak by som ho tiez poslal do p....raveho pruhu :)
14.03.2018 - 22:16:03
03
scarinko, to ti verím, že to niekedy otravuje, ale pri tej hustote premávky v mestách, množstve odbočiek a pripájaní neostáva, len sa s tým zmieriť. Reálne aj tak nič neušetríš a posunieš sa o pár metrov ďalej a natrafíš na ďalšiu prekážku. A kde je hranica, kedy sa máš "natlačiť" (niekedy to inak neide) do pravého pruhu? Keď ideš 55, 60, alebo 70km/h na povolenej 50 a ten pred tebou má o 5km/h menej? Vždy sa nájde niekto rýchlejší, ako si ty. Aj keď s rastúcou rýchlosťou je tá pravdepodobnosť stále menšia ;)
14.03.2018 - 22:28:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up