slavomir122 napísal:
... pri rýchlosti 54km/h je to 15m/s. Keď zoberieme len reakčný čas 1s (mesto, nižšia rýchlosť tak neuvažujem 2s)...
Toto ja nechápať... To akože pri vyššej rýchlosti je dlhší reakčný čas? Alebo ako to autor myslel?
14.03.2018 - 22:45:31
01
scarinko napísal:
Misko a kde tam chces zrychlovat? Snad nie v useku vinohrady - figaro kde je 40tka :D


nalejme si čistého vína.. kto tam chodí 40? či už smerom do Ba alebo smerom z BA? priemerná rýchlosť je tam nad 60km/h...od figara po koniec rače...

slavomir122 vieš s akými rozostupmi sa bežne jazdí po meste? veru 10 metrov to nieje.... ináč povedané tá "mikra" by mala stále luxusne vela miesta....
14.03.2018 - 22:50:45
00
Cize ti vadi ze ked ty chces porusovat predpisy tak ti v tom niekto zavadzia :D
14.03.2018 - 23:08:29
01
@joko, z doporučeného času som zobral len reakčný čas, aby boli výsledky pre Miša prijateľnejšie. Reakčný čas je pre každého "pevne" daný (čiastočne ho ovplyvňujú únava, ale aj okolité podnety ako hustota premávky, sústredenie sa na udržanie stopy vozidla pri vyššej rýchlosti a pod). Ďalší čas je reakcia brzdového systému po aktivovaní bŕzd, ale je to krátky a pre vysvetlenie Mišovi nepodstatný čas. Zvyšok času je na zastavenie vozidla, ale ten má vplyv len pri pevnej prekážke (čo tu chcel naznačiť scarinko), resp. ak ti niekto vojde zboku do dráhy vozidla. Auto pred tebou tiež nezastaví na nulovej dráhe. Takže pre vozidlá idúce za sebou má najväčší vplyv práve reakčný čas, čo sa všeobecne udáva ako 1s.
misopetrovic, pozri príspevok vyššie. Pri 19m vzdialenosti ak sa tam vopchá 4m auto, tak ti ostáva na prípadnú núdzovú reakciu 0,5s, pokiaľ ostatní nezačnú hneď brzdiť, aby vytvorili väčší priestor. Brzdiť budú s oneskorením aj tak, čiže aj keď sa nič nestane, tak kvôli veľkému Mišovi má brzdiť desiatka áut.
14.03.2018 - 23:34:10
00
Len tak zo zvedavosti kolko by si si predstavoval ze jazdia auta v meste od seba? Neviem ako na vychode ale tu v BA a teraz ta mozno prekvapim to nie je ani tych 19m lebo by ta kolona na Racianskej siahala az do Pezinku :D
14.03.2018 - 23:42:36
01
prečo by mal niekto brzdiť? a rátaš dosť blbo.. 9 metrov pred autom 9 metrov za autom + 4 metre auto.. to je 23 metrov :)

bežne sa v meste jazdí s cca 5 metrovými medzerami... takže prečo by mal niekto zrazu brzdiť ak sa medzi dve autá vopchá micra a zostane pred ňou a za ňou skoro dvojnásobná medzera? :)

neviem ako tam u vás na východe...ale tu sa veru s 10 metrovými medzerami moc často nejazdí... tak ako písal scarinku.. nechaj 10 metrovú medzeru a niekto sa ti do nej vtrepe... a to sa bavíme o 10 metrovej medzere.. ja hovorím že tá micra by mala 23 metrov..

btw neviem ani odkial si zobral desiatku áut ktoré by museli brzdiť?

pretože tento jav sa stáva bežne aj podvečer... a teda na ceste hodný kus pred nami aj za nami nieje žiadna prehnane hustá doprava len 2 zelené v pravo.. micra idúca konštantne s nimi ale v ľavo... a za ňou zopár áut ktoré by radi išli rýchlejšie ale nemôžu lebo mišičkovanie by bolo nebezpečné a mikra sa tvrdohlavo nehodlá uhnúť...

proste toto milujem.. teoretik z východu sa snaží dokázať opak toho ako sa tu bežne jazdí v praxi... ach...
14.03.2018 - 23:45:00
01
však to sa mu snažím vysvetliť, že aj pri tej vzdialenosti je to nebezpečné, aby sa kvôli nemu sťahovali do medzier. Je mi jasné, že v reálnej premávke je to ešte horšie a tým pádom nebezpečnejšie a ostatní by museli kvôli jednému brzdiť a tým spomaliť daný pruh. Týka sa to už aj menších miest. To isté je pri myšičkách arogantných vodičov, kedy na manéver takého vodiča desiatka ďalších musí reagovať pribrzdením a spomalením pruhu.
14.03.2018 - 23:53:22
00
Slavo radsej nechod do Ba autom lebo ti tu spravia tolko nebezpecnych situacii ze budes mat traumu ;)
14.03.2018 - 23:55:50
01
slavomir122 preboha pochop že s 5 metrovými medzerami sa v BA jazdí BEŽNE, nieje to dôvod prečo by sa tu ktokoľvek pozastavoval alebo skákal na brzdu z dôvodu malej medzery pred autom....

23 metrová medzera je proste medzera kde sa v BA vojde jednou auto totálne bez zmeny rýchlosti ostatných áut v danom pruhu....nikoho tým neobmedzí ani nespomalí....

snažíš sa rozprávať a prorokovať čo by sa udialo pri danej situácii v meste v ktorom si možno autom ani nikdy nebol....a píšeš bludy.... ale dobre sme si pokecali...
15.03.2018 - 00:06:01
00
misopetrovic
1. nauč sa čítať. Napísal som 19m medzera, 4m auto, takže pred a za je 7,5m.
2. na jednej strane píšeš, že sa nejazdí ani s 10m medzerami a hneď na to, že idú 2autá vpravo a jedno súbežne vľavo - neviem kedy je tak málo áut v BA, ale ja som sa tam s tým nestretol ani o polnoci.
Tak sa jazdí aj v KE, ale preto sú tie reťazové nehody a aby kvôli blbečkovi mali ostaní zvyšovať ešte riziko, stojí za zváženie.
A ten teoretik si ty. Pamätám si tie reakcie tu na fóre keď si robil vodičák. Na rozdiel od teba mám vodičák od roku 1985 a najazdené o niekoľko rádov viac kilometrov ako ty a to po celej Európe a aj v podstatne väčších premávkach aj viacprúdových cestách ako je v BA. A ty si len zelenáč za volantom a až zažiješ naozaj poriadnu kolíznu situáciu, tak potom pochopíš. Samozrejme ti nič zlé neprajem, ale je fakt že niektorí potrebujú príučku aby začali chápať. A ver, že pri tej vzdialenosti 5m, ktorou sa tu oháňaš si rozbiješ papu_u ak ten pred tebou prudšie šliapne na brzdu. Stačí nejaký pes na okraji cesty. Uvidíš len bliknúť brzdové svetlo a už to bude. Dúfam, že aspoň používaš bezpečnostné pásy. Tak nerob zo seba machra.
Chcel som len naznačiť, že bežný štýl jazdenia v hustej premávke je na hrane a otázkou časového sledu vzniknutých udalostí.
15.03.2018 - 00:25:57
01
Môj štýl jazdy, hlavne po BA je tak 30kmh, niekde to rozbehnem aj na 40 😀 nehovorím o bicykli. A vodiči sú v 99% tolerantný ku mne začiatočníkovi... Jaaj a keď sa rožne zelená kým odbočím skočí červená znova. 😀 Radosť plakať
15.03.2018 - 00:46:24
00
slavomir122 napísal:
misopetrovic
1. nauč sa čítať. Napísal som 19m medzera, 4m auto, takže pred a za je 7,5m.
2. na jednej strane píšeš, že sa nejazdí ani s 10m medzerami a hneď na to, že idú 2autá vpravo a jedno súbežne vľavo - neviem kedy je tak málo áut v BA, ale ja som sa tam s tým nestretol ani o polnoci.
Tak sa jazdí aj v KE, ale preto sú tie reťazové nehody a aby kvôli blbečkovi mali ostaní zvyšovať ešte riziko, stojí za zváženie.
A ten teoretik si ty. Pamätám si tie reakcie tu na fóre keď si robil vodičák. Na rozdiel od teba mám vodičák od roku 1985 a najazdené o niekoľko rádov viac kilometrov ako ty a to po celej Európe a aj v podstatne väčších premávkach aj viacprúdových cestách ako je v BA. A ty si len zelenáč za volantom a až zažiješ naozaj poriadnu kolíznu situáciu, tak potom pochopíš. Samozrejme ti nič zlé neprajem, ale je fakt že niektorí potrebujú príučku aby začali chápať. A ver, že pri tej vzdialenosti 5m, ktorou sa tu oháňaš si rozbiješ papu_u ak ten pred tebou prudšie šliapne na brzdu. Stačí nejaký pes na okraji cesty. Uvidíš len bliknúť brzdové svetlo a už to bude. Dúfam, že aspoň používaš bezpečnostné pásy. Tak nerob zo seba machra.
Chcel som len naznačiť, že bežný štýl jazdenia v hustej premávke je na hrane a otázkou časového sledu vzniknutých udalostí.


1. ale odkial si zobral 19 metrov? ja som od začiatku hovoril o 9 metrov pred autom 9 metrov za autom tj +4 metre auto.... ty si si sám vydedukoval nejakých 19 metrov len tak zo vzduchu....

2. takže si v BA asi vôbec nebol keď si nezažil prázdne cesty čo? lebo prázdne sú v podstate každý večer.... :D kecy, kecy, kecy.....

takže mi chceš vlastne povedať že keď pôjdu traja slimáci 30, dvaja v pravo jeden v lavo.. tak je to úúúplne OK a vôbec by nebolo normálnejšie, rozumnejšie aby sa zaradili jeden za druhého do prava a uvolnili lavý pruh hej? lebo tachometrových 50 je cca 44 podla gps... a to je prosím pekne konkrétne na račianskej vlečenie sa ako slimák.....bežne sa tam jazdí 60a viac tachometrových....

hovorím, nemám problém s pomalšími...ale keď sa chcú šmochtať nech ostanú v pravo.....taktiež aj ja ak sa neponáhľam a poprdkávam si na tempomate mestom tak sa držím v pravo nech tý čo sa ponáhľajú môžu kľudne ísť...

btw. od začiatku mi šlo skôr o to že načo sa drbe šmochtajúce sa auto do ľava ak neplánuje odbočovať? nech ostane v pravo a nebrzdí premávku za sebou... to je celé....to či sa pichne do 23 metrovej medzery alebo či to pridupne a zaradí sa pred autá v pravo mi je jedno....ale aký má zmysel skočiť do lavého pruhu a prdkať v ňom naďalej tesne nad 40 to nechápem....
15.03.2018 - 01:30:06
00
Tak ja jazdím pomaly nech nehavarujem alebo nezkrivím niekde nejaký stĺp. Jazdím 17m kamiónom 😀
15.03.2018 - 03:18:41
05
Miso, "bezne sa jazdi" nie je argument, to je tragedia. Uprimne ked ta tak citam, su aj nejake paragrafy zo zakona o cestnej premavke, ktore neporusujes?
15.03.2018 - 06:04:49
02
ďalší moralista sa ozval :D verím tomu že si v živote neprešiel ani cez plnú čiaru...
15.03.2018 - 07:16:36
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up