palo1707 napísal:
miso nepochopim naco si trubil na krizovatke zamknuty v aute. Mal si zatrubit uz vtedy ked sa to stalo aby si odvratil nebezpecie. To ze na niekoho trubis o par km dalej na krizovatke si moze kazdy vysvetlit inak. Ja by som si na krizovatke myslel ze si ***** :lol: a este na takom aute...
Ak chces niekomu nieco vysvetlovat mal by si sa trochu zamysliet, ci si naozaj skuseny natolko, aby si mohol niekomu davat skolu, a hlavne, ci si na to pripraveny. Pretoze na toto potrebujes minimalne zaklady psychologie a vediet jednat s ludmi. Nie kazdy totiz pochopi, co ti leti hlavou a najma, aby ti nieco naozaj neletelo ked to druha strana pochopi inak....

Ja som samozrejme zatrubil aj vo chvili ked ma obiehal...

A ohladne vysvetlovania...vysvetlit by som vysvetlil ale zaroven mam aj kapanek rozumu a niesom nesmrtelny samovrah ako pan v tuto stranu dozadu zmienovanom videu aby som vyskakoval z auta v ustrety rozzurenemu a nie zrovna cisto mysliacemu cloveku ;)

Aj tak by si mu ani ty ani nikto iny v hentom stave nic nevysvetlil....
30.03.2018 - 21:06:54
00
Hosť napísal:
Ten zakon poznam... Nieje dolezite ako to nazvem.ale to ze viem.ze to je zakazane...

Všetci sa Ti snažia vysvetliť, že trúbenie nie je zakázané a ty furt tvrdíš opak.
31.03.2018 - 05:44:35
04
Hosť napísal:
...a mimo obce aj na upozornenie vodica predchadzaneho vozidla.....

Toto si neviem predstaviť a v pravde, som sa s týmto javom ešte nestretol. Vyhlášku doslovne neovládam, tak si to veru idem pozrieť ... ak je to tak, budem mimo obce trúbiť jak buázen. Veľmi rád magám svoju trúbu :wasntme:
31.03.2018 - 05:50:26
00
Pouzivaju to kamionisti, ked sa obiehaju. Obiehajuci trubne, obiehany spomali a po manevri obiehany zablika obiehajucemu kedy sa dostal celym navesom pred neho a moze sa zaradit
31.03.2018 - 06:03:03
00
:y:
31.03.2018 - 07:28:36
00
Tento jav ale už vidno zriedka.
Všeobecne je nedostatok vodičov kamiónov, preto zo zúfalstva zamestnávajú ako vodičov z povolania kadečo,
niektorí z nich by mali odovzdať aj občiansky a späť do jaskyne.
31.03.2018 - 08:26:50
00
A bude este horsie, ked schvalia, ze aj 18-rocne deti budu moct soferovat kamiony. Sice len na SVK, ale na asfalte sa chran kto mozes...
31.03.2018 - 09:31:43
01
Nie len po asfalte :)
Minulý týždeň jeden čo nám niesol materiál vošiel na poľnú cestu ( vraj mu to ukázala GPS-ka )
kým úplne zapadol do blata, podarilo sa mu prejsť cca 600 m.
Česmad ho z toho blata vyťahoval 2 dni :tmi: ( za 1560 EUR )
31.03.2018 - 10:00:08
02
heca napísal:
Toto si neviem predstaviť a v pravde, som sa s týmto javom ešte nestretol. Vyhlášku doslovne neovládam, tak si to veru idem pozrieť ... ak je to tak, budem mimo obce trúbiť jak buázen. Veľmi rád magám svoju trúbu :wasntme:


Ja som si pri robeni autoskoly zase uvedomil / trosku naivne si zacal nahovarat ze mozno nie kazdy vytrubujuci vodic co ma na bajku obiehal bol hulvat a mozno len oznamoval ze ide obiehat :)
31.03.2018 - 10:14:31
00
misopetrovic no skor by som povedal ze to hulvati boli. Je rozdiel ked na teba niekto zatrubi v aute a na bajku. V aute sa tak nezlaknes a hlavne v aute nemozes spadnut.

A ta situacia s prechodom - nenasral si ho nahodou pred tym pomalou jazdou? Pod tlakom ludia jednaju skratovo, a potom ked si na neho este zatrubil...
Lebo su aj tu taki skolitelia co idu mimo obce 60 a ked ho niekto obehne lebo to uz nevydrzi a on ho este bude skolit tak to uz rupnu nervy asi kazdemu ;-)
31.03.2018 - 11:32:04
00
70km/h v meste je pomala jazda?
31.03.2018 - 14:23:52
00
:facepalm:
31.03.2018 - 14:25:46
01
astro tachometrových 70 sa tam jazdí bežne.... večer keď ideš smerom z BA tak pri tej rýchlosti ideš súbežne s ostatnými autami....

nevravím že to je správne....nikde nevravím že jazdím 100% predpisovo...ale už by si si mohol dopustiť toto pindanie.. určite jazdíš presných 50km/h však? pri tachometrových 70km/h mám reálne niečo málo cez 60km/h, a rýchlosť prispôsobujem tomu kade idem....

ak už niekoho obmedzujem v meste takouto rýchlosťou tak ja neviem....

áno priznávam jazdím rýchlejšie ako je povolené...ale zároveň si všímam čo sa deje okolo a napríklad púšťam chodcov....ak je situácia neprehľadná spomalím...

ale áno vŕtaj do mňa lebo ja som ten kto skoro zabil chodkyňu na prechode, následne skoro spôsobil hromadnú havárku svojoľným blokovaním 2 pruhov na ceste...
31.03.2018 - 14:36:44
00
Je pekne, že zastavujes chodcom.....
Z FB užívateľa MP:
"nedávno som sa s niekým bavil a vehementne sa ma snažil presvedčiť že absolútna prednosť chodcov je to najlepšie čo môže prísť...

tu je dôvod prečo je to v skutočnosti absolútna blbosť...

v realite by to totiž znamenalo že by autá museli okolo prechodou chodiť krokom preventívne lebo čo ak sa niekto rozhodne tam skočiť keďže má absolútnu prednosť....

nápad absolútnej prednosti chodca je to isté ako keby sme teraz dali absolútnu prednosť áut pred električkami... nieje technicky možné aby rýchlejší a ťažší stroj dokázal včas reagovať na pohyby ľahšieho a menšieho.....

prečo ke'd vo vzťahu električka auto má prednosť ťažšia električka.... vôbec niekoho napadlo vo vzťahu chodec auto snažiť sa zvýhodniť chodca? wtf?"
31.03.2018 - 14:44:37
02
krásne vytrhuješ veci z kontextu..... :) už si ako súdruh ficko :)

absolútna prednosť chodcov na slovensku podľa mňa nieje šťastný nápad a za tým si stojím... je totiž dosť veľké percento nesmrtelných chodcov ktorý si aj teraz myslia že pre nich zákony fyziky neplatia... dať im ešte formulku o absulútnej prednosti a verím tomu že by sa našli taký čo by skákali rovno pred auto lebo šak majú prednosť...

podla mňa je ovela rozumnejšie zastaviť ak sú za mnou autá lebo by chodec musel dlho čakať...a snažím sa to robiť :)

ale ak za mnou nikto nikde nieje...je reálne plynulejšie a rýchlejšie ak ja nezastavím a chodec prejde hneď za mnou.... reálne sa ten chodec dostane na prechod skôr ako keby mal čakať kým ja zastanem natolko aby si bol istý že môže vstúpiť na prechod...

ak prší alebo sneží, fučí tak sa snažím chodcov púšťať ešte častejšie....

to prečo nesúhlasím s absolútnou prednosťou určenou zákonom je to že ak si si nevšimol v tejto republike velké percento ludí berie niektoré zákony až moc doslovne a zabúdajú pri tom zapájať rozum...

BTW: zase sa dostávame k tomu milý astro že si zistil že na tom na čom si ma chcel ***** sa ti to nedarí tak si si rýchlo našiel niečo iné a vytrhol to z kontextu váne ti tlieskam...už skonči prosím ťa...
31.03.2018 - 14:54:31
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up