Prakticky kazdy vjazd do BA je rano od 6 do 10 ucpaty(vecer detto) a aky to tlak vyvija na mesto?( i ked musim uznat ze dopravu vyriesit je ozaj problem) Par cyklistov na ceste ziadny tlak nevytvori, to by museli zacat skakat pod kolesa.
Napr. od zlatych pieskov v podstate az po trnavske myto su tri metre siroke zabudnute chodniky a nieje tam ziadna iniciativa tam nieco postavit a kedze tadial ani chodci nechodia tak su tam este asfaltovane zdemolovane pokrcene komunisticke chodniky po ktorych ked idete mate pocit ze ste v lese na korenoch :D
17.10.2019 - 17:24:54
00
Co s vodicmi co jazdia po dialniciach a RC zasadne v lavom pruhu? Denne stretnem dvoch-troch. Uz ma to vazne nebavi. Mam na nich volat policiu alebo co?
19.10.2019 - 21:56:57
00
obehnúť s vytrúbením a zaradiť sa pred ním zase do prava... (medzi BA-TT) niektorí pochopia a uhnú...

na RC a sem tam aj na R1 ich proste podbehnem z prava a vytrúbim... tiež sem tam pochopia a za mnou sa zaradia do prava...

už ma nebaví vkuse brzdiť a pol hodinu čakať kým sa debilovi uráči uhnúť do prava kde by aj zo zákona mal byť...
20.10.2019 - 12:50:58
00
Predbehnutim z pravej strany nielen porusujes zakon, ale aj ***** vela riskujes...
20.10.2019 - 16:15:09
02
Nie, to nie je predchadzanie. Ked ides stale v pravom a predbehnes ho v pravom, tak nemenis jazdny pruh. Predchadzanie zahrna zmenu jazdneho pruhu. Keby nejaky vodic siel vlavo 20 km/h, tak podla tvojej interpretacie ho nik nemoze predist a vsetci pojdu za nim.
20.10.2019 - 17:29:18
05
b) je správne, to čo píšeš platí len v obci, vtedy súbežná jazda vo viacerých pruhoch je dovolená. Inak medzi mesto na diaľnici máš ísť aj 20km/h kým ľavojazca nepríde odstaviť policajná hliadka (aj keď v praxi by to nik tak neurobil a všetci by ho obehli v pravom pruhu). Ak ide ľavojazdec tachometrových 140km/h, aj tak ho budete chcieť predbehnúť pokiaľ nemáte právo prednostnej jazdy? :) Lebo oháňanie sa porušovaním pravidiel ďalším porušovaním pravidiel asi nie je kóšer...
20.10.2019 - 18:15:33
05
On ma ist v pravo jasne, on ma ist min 80 lebo je na dialnici resp rychlostnej ceste jasne, ale napriek tomu ked idem v pravom pruhu rychlejsie ako ten v lavom ci strednom tak si nemyslim, zeby som nieco porusoval ... aj ked samozrejme je to riskantne ak si ten somar zrazu zmysli zaradit sa spravne a samozrejme netusi ze ma spetaky
20.10.2019 - 18:20:49
01
milos21 napísal:
Ak ide ľavojazdec tachometrových 140km/h, aj tak ho budete chcieť predbehnúť pokiaľ nemáte právo prednostnej jazdy? :)

Mas zaliezt do praveho, bez ohladu na to, kolko ides a kolko ide ten co ta obieha. Aj keby si siel 140km/h.

Ale o tom som nic nepisal. Na 99% ide o jazdcov co idu 90-100km/h a ani za onyho sa neuhnu. Mozem blikat, trubit, lepit sa... Nic nepomaha. A nesom z tych, co idu vychovavat, len by som rad siel po dialnici 130 ked sa da.
20.10.2019 - 18:54:28
01
Ak je na ceste s dvoma a alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy taká hustá premávka, že sa utvoria súvislé prúdy vozidiel, v ktorých vodič motorového vozidla môže jazdiť len takou rýchlosťou, ktorá závisí od rýchlosti vozidiel idúcich pred ním, vozidlá môžu ísť súbežne vedľa seba.

Pri súbežnej jazde sa nepovažuje za predchádzanie, ak vozidlá idú v jednom z jazdných pruhov rýchlejšie ako vozidlá v inom jazdnom pruhu.

Za predchádzanie sa nepovazuje jazda v pravom pruhu rychlejsie ako vlavom, ak sa ide v meste po klasickej vozovke.

Vsetko ostatne je predchádzanie. Tak uz prestante spekulovat. Nie je predsa problem priznat, ze obcas sa inak neda, len porusit pravidla, ale zas netreba sa tvarit, ze je to ok. Povacsine ti, co sa snazia za kazdu cenu prehlasit svoje spravanie za ciste podla zakona, ho najviac zvyknu porusovat ;) .. a zo skusenosti, sa zvyknu dost rozculovat soferi , ze im zavadzaju v lavom pruhu auta, ktore normalne predbiehaju aj 140tkou, lebo oni mastia 160 a nevydrzia cakat par sekund.
20.10.2019 - 18:59:33
013
lto napísal:
Vsetko ostatne je predchádzanie. Tak uz prestante spekulovat.

Nie je. Predchadzanie mas jednoznacne definovane § 15 tu v https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2014/49/
Z odstavca 2,3 a 5b vyplyva (aj ked nepriamo), ze pri predchadzani dochadza k zmene jazdneho pruhu/smeru jazdy toho kto predchadza.
20.10.2019 - 22:05:45
05
Tak ak ide v strednom pruhu 80 tak ho strúhnem cez ľavý. Problém? Žiadny klaksón na to netreba. A keď ide 160 (aj 240) tak mu musím umožniť predísť. Je to rýchlejšie idúce vozidlo. Osobne sa mi raz stalo, to som jazdil Vysehradsku štvorku, že v pravom išiel 70 osobák s vozíkom a ja za ním s kamiónom. Uvedomelý vodič, dal sa do stredného pruhu aby som ho mohol predbehnúť bez zmeny pruhu (na SK je zákaz predchádzania pre nákladné vozidlá nad 7.5t). Na diaľnici je minimálna rýchlosť 80 aj keď teda som to na ani jednom hraničnom priechode nepostrehol, že by bola tabuľa.
20.10.2019 - 23:14:21
00
corsair on ale v strednom nemá čo hľadať ak je pravý voľný... stredný a ľavý slúžia na predbiehanie... na dialnici a mimo obce sa jazdí v pravom pruhu....

bohužiaľ nieje nič nezvyčajné že aj keď idem medzi BA-TT tempomatových 110km/h tak v pravom pruhu vcelku solídnym rozdielom rýchlostí obieham idiotov držiacich sa v strede....(teraz nehovorím o čase najväčšej špičky) hovorím o čase kedy celé kilometre nemusím v pravom pruhu upraviť svoju rýchlosť ...idem stabilných 110 a míňam debila za debilom....

ináč, nepatrím zrovna medzi tých čo by tomu rúbali 160 a nevedeli spustiť nohu z plynu (160 moje auto ledva vytiahne na rovine aj to len ak fúka dobrý vietor do chrbta)


a ešte k tomu predbiehaniu...
predbiehaci manéver má byť čo najrýchlejší a nie že sa v 100km/h niekto vysunie spoza kamióna idúceho 95 a teraz ho bude pol hodinu predbiehať (lebo preboha spotrebáááá) -_-
to je fakt taký problém to pridupnúť, predbehnúť a zase sa zaradiť a pokračovať svojím ležérnym tempom? :think:

prečo by som mal obmedzovať ďalších 10-15 áut ktoré sa za mnou nazbierajú? čo tak trošku spolupatričnosti? mňa to nebude stáť skoro nič a ďalej si budem môcť pokračovať ležérne ale ich neobmedzím v rýchlejšom pruhu...
21.10.2019 - 01:41:47
03
Zipsik napísal:

a ešte k tomu predbiehaniu...
predbiehaci manéver má byť čo najrýchlejší a nie že sa v 100km/h niekto vysunie spoza kamióna idúceho 95 a teraz ho bude pol hodinu predbiehať (lebo preboha spotrebáááá) -_-
to je fakt taký problém to pridupnúť, predbehnúť a zase sa zaradiť a pokračovať svojím ležérnym tempom? :think:

prečo by som mal obmedzovať ďalších 10-15 áut ktoré sa za mnou nazbierajú? čo tak trošku spolupatričnosti? mňa to nebude stáť skoro nič a ďalej si budem môcť pokračovať ležérne ale ich neobmedzím v rýchlejšom pruhu...

§ 16 Rýchlosť jazdy
(1) Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.

ak sa boji ist rychlejsie alebo nieje ochotny ist rychlejsie kvoli stavu a povahe vozovky tak iba splna poziadavky tohoto paragrafu / odstavcu... co tak trochu spolupatricnosti a respektovat aj tuto moznost?
21.10.2019 - 10:43:34
00
110mat110 napísal:
Mas zaliezt do praveho, bez ohladu na to, kolko ides a kolko ide ten co ta obieha. Aj keby si siel 140km/h.

Ale o tom som nic nepisal. Na 99% ide o jazdcov co idu 90-100km/h a ani za onyho sa neuhnu. Mozem blikat, trubit, lepit sa... Nic nepomaha. A nesom z tych, co idu vychovavat, len by som rad siel po dialnici 130 ked sa da.


presne ako pises. Vcera ale zo sace priletel vietor - nejake audi, tipujem tak 160+, lebo odkedy som zbadal svetla v spatnom a kedy ma predbehol by som si ani neprdol a doletel ku brzdicovi :-D najprv ho nepustil, potom zacali lietat svetla, smerovky, vystrazne smerovky na audi, trubu som nepocul a potom sa brzdic uhol do praveho tak, ze skoro otocil na auto strechu...
Podla mna, ked to chces hrotit, tak trubu kym sa neuhne. Ale tlaky Ti to spravi tak ci tak + nikdy nevies, komu upravis ego tak, aby nevystrajal k*k*tiny nasledne
21.10.2019 - 11:05:29
00
Palo TT napísal:
Nie je. Predchadzanie mas jednoznacne definovane § 15 tu v https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2014/49/
Z odstavca 2,3 a 5b vyplyva (aj ked nepriamo), ze pri predchadzani dochadza k zmene jazdneho pruhu/smeru jazdy toho kto predchadza.

2) Vodič, ktorý pri predchádzaní vybočuje
znamena, ze moze a nemusi menit smer pri predchadzani , nic sa tu nepise o tom co kedy

3) nic sa nehovori o tom, ze predchadzanie znamena zmenu smeru, len o tom, ak sa zaraduje pred
5b) to iste

Z toho co som daval sem ja, tiez nepriamo vyplyva, a dokonca podstatne viac, co je a co nie je predchadzanie. Vsak si precitaj este raz .. ak sa vyslovene v predpisoch hovori, ze ak ides rychlejsie v pravom pruhu, nez ti v lavom a si v meste alebo v kolone, tak sa to za predchadzanie nepovazuje. Z toho vyplyva, ze mimo mesta a mimo kolony to predchadzanie byt musi :)

A z odseku 1) to vyplyva tiez celkom jasne.
21.10.2019 - 12:40:12
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up