ono to treba zvazit, lebo ak ti ujde jeden clovek denne kvoli tomu ze nevie zaplatit kartou tak je takmer iste ze uz sa tam nikdy nevrati a tuto info posunie dalej. teda v konecnom dosledku ten podnikatel nepride o 500 eur mesacne ale o 700 pripadne viac.
My mame v Rajci velmi dobre zeleziarstvo s velkou predajnou plochou a kopou rozneho tovaru aj do domacnosti a tiez sa tam neda platit kartou. takze ked nieco take potrebujem idem do dalsieho, mensieho, no tam sa da kartou a takto to urobi minimalne 5 ludi denne. takze oni ti velky maju celkom dobry obrat, no kludne by ho mohli velmi pekne navysit.
v dnesnej dobe mam ja hotovost len od mamy ked mi da nieco kupit ked sa u nej zastavim a ja to zaplatim mojou kartou a tu hotovost si necham. vyberiem len fakt v akutnom pripade a v penazenke nosim len tak pre istotu cca 10-20 eur ze keby nieco.
09.09.2020 - 07:52:39
04
scarinko napísal:
Si zisti kolko stoji restiku terminal a kolko € stratia tym ze ludia platia kartou. Ja som sa tomu tiez divil a potom nam to v jednej restike vysvetlili ze to byva aj 500€ mesacne tak to zrusili lebo to bolo neudrzatelne.
Keby neboli kartove spolocnosti a banky take nenazrate tak by boli platby kartou viac rozsirene

Ano, tie poplatky tam sú. A pri tom to nema logiku.
Ked boli pandemicke opatrenia a posielal som niečo cez zasielkovnu, nedalo sa platiť inak len kartou. Prijimatel sumy mal s tym väčšie poplatky, ako ked sa dobierka platila cash. Tak to ma dosť vytočilo.

Zasa, jeden moj nemenovany spolužiak zo strednej čo mal istu dobu cykloobchod sa nechal mnou presvedčiť, aby si nainštaloval v predajni terminal na karty. Lebo som mu vysvetlil, že bude mať vyšší obrat. A mal, potvrdil. Predpokladam, že hlavne na kreditky ludia nakupovali zrejme viac.
09.09.2020 - 07:56:07
01
Ja v reštikách neplatím kartou, lebo neviem ako by som nechal čašníkovi nejaký bonus :lol:
09.09.2020 - 08:19:43
00
sú aj terminály, ktoré túto možnosť majú...normálna vec...alebo mu necháš drobáky na stole...
09.09.2020 - 08:23:29
05
Ale zas pre každého je lepší cash. S tým sa dá asi viac čarovať
09.09.2020 - 08:29:46
00
Blbé je že sa pri platbe kartou ten trinkgeld berie ako súčasť účtu. Takže sa zdaňuje.
09.09.2020 - 08:33:16
00
Nie pre každého. V Holandsku máme primárne všade karty a po záverečnej sa nejde do banky, lebo načo, keď v obchode nieje hotovosť. Zase je všetko legálne a v poriadku.

Na Slovensko to asi ešte nedorazilo ale máme tu také malé terminály kde sa platí 50€ za kúpu, nejaké pripojenie na internet a potom 12centov za platbu. Žiadne mesačné fixné poplatky. Veľa malých obchodníkov hlavne na trhu ich má, lebo ľudia vedia zaplatiť, on má kľud a tie poplatky niesú také sialene vysoké.

Edit : trinkgeldy tu nemáme, takže tento problém neexistuje :-)
09.09.2020 - 08:34:55
02
milos21 napísal:
Ja v reštikách neplatím kartou, lebo neviem ako by som nechal čašníkovi nejaký bonus :lol:

Trinkgeld treba dať cash. Može sa povoliť aj vyššia suma kartou, ale podnikatel, či firma, to už musí dať do účtovníctva.
09.09.2020 - 08:37:03
00
ja osobne by som rad cash vynechal uplne ale nie je to u nas jednoduche
videl som aj obchody kde to maju vyriesene tak ze ak chces kartou tak +5% k uctu lebo ich to realne tak stoji
tebe to je jedno lebo teba to stoji rovnako ale on ked musi zaplatit poplatok tak dostane menej a u nas to nie je 12 centov.
Takze riesenie je ze zdvihnu ceny a povolia karty.
09.09.2020 - 08:49:50
01
..a potom dojdete na pumpu kde im padol systém a ste radi za tú "pohotovostnú" papierovú 50 a nemusíte tam stráviť pol hodinu kým to rozbehajú :P
09.09.2020 - 09:27:37
01
Platba za restiku = karta, tringelt = hotovost. Takze treba mat hotovost :-) :-).
Ked sa da platim kartou, ale hotovost by som nikdy nezrusil !!!!
09.09.2020 - 09:36:05
00
Mne sa to už stalo, že som natankovala a padol systém, všetci na pumpe nervy a to na diaľnici pri Trnave tak to vyriešili tak, že si odpísali ŠPZ, č OP a dala som im mobil, že nech mi volajú ako to riešiť a nakoniec som im to poslala prevodom :D
09.09.2020 - 09:42:23
03
To v USA to maju inac... Tip (tringelt, prepitné, diskrécia) dopises na ucet a da sa to aj kartou. Ci to neskor musia prehnat cez uctovictvo alebo zdanit netusim.
www.wanderlustingk.com

A nieltori ti to este ulahcia a prepocitaju kolko by to malo byt :D

usa-esta.us

poznamka: (pre jadransko-tatranskych apartmanovych turistov) - ucty si nefotim, toto mi vyhladal google. ;)
09.09.2020 - 11:34:00
00
V PP ked som naposledy zene kupoval bike (brali sme k bajku aj nejake prislusenstvo), tak som sa opytal, ked uz mame toho tolko ci pojde nejake % dole...odpoved bola, ze ked platim kartou, tak nie...v hotovosti mi da dole to co by si vzala banka...bolo to 5%..
09.09.2020 - 11:43:28
01
Zvykne sa to robiť aj tak, že ku kúpe biku dostaneš doplnky podľa vlastného výberu v hodnote xy % z ceny biku zadarmo.
09.09.2020 - 12:02:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up