Chem sa spytat, ako riesite, ked nieco omylom vyvediete vy?
Ja som sa pri parkovani dotlacil naraznikom o naraznik druheho auta, konkretne spztkami. Chlapik vysiel, pofotil si, potom sme skonstatovali ze sa nic nestalo a rozisli sme sa.
Ja som len pre istotu sa vratil si odfotit jeho spztku, keby nahodou zavolal policiu, ze som akoze usiel z nehody aby som mal dokaz ze v akom stave to ma.
25.01.2021 - 15:29:51
00
Takto? :lol:
Mišo príde na parkovisko a zbadá, že do jeho auta ktosi nabúral. Za stieračom však nájde odkaz. Číta: "Keď toto píšem, sleduje ma asi tucet ľudí. Myslia si, že sem píšem svoje meno, telefón a číslo poistky. Ale nepíšem..."
25.01.2021 - 15:42:39
016
mailer veď nato si platíš zákonné poistenie PZP. Ak niekomu spôsobíš škodu, poisťovňa to uhradí. V aute by si mal mať tlačivo z poisťovne - správa o nehode - tak nejak sa volá. Spoločne vypíšete toto tlačivo, ešte nahlásiš škodovú udalosť telefonicky v poisťovni a hotovo.
Poškodený dorieši s poisťovňou opavu auta a vybavené.

Keď sa ti už podarí niekomu poškodiť auto, venuj polhodinku času administratíve a poškodený nebude mať náklady, len starosti s behaním po servise. Ak zutekáš, tak si to chudák bude musieť aj zacvakať, ak nie je poistený inak.
Teba to nestojí nič, len vyplnenie tlačiva a jeden - dva telefonáty, či maily.
25.01.2021 - 16:44:09
03
Ved sme sa rozisli ze skoda nie je, takze sme nic nevypisovali
25.01.2021 - 16:49:02
00
Pýtal si sa, že ako to riešime. Tak som odpovedal, lebo poznám prípady, keď vinník z neznalosti a z obavy ušiel.

Na jeseň jedna panička potiahla na parkovisku synovi nárazník. V podstate len farba dole...
Našťastie to videl svedok a snažil sa ju presvedťiť, aby nezutekala. Márne. Bola blbá a odišla. Svedok bol šikovný a stíhal ju odfotiť. Niekoľko výborných fotiek. Tak to mala panička aj s políciou a trestom za útek z miesta nehody...
25.01.2021 - 17:15:21
00
Mas stastie ze mas svedka, ja som nemal, viem kto to bol, policajtov som volal, pomerali, vysledok je ze nezistili kto to bol, meranie udajne nesedi.
25.01.2021 - 17:19:19
00
Ano, obrovské šťastie. To nebol obyčajný svedok. Keby si videl tie fotky, tak povieš že sú z filmu.
Ale nechápem prečo ľudia utekajú. Fakt ich to temer nič nestojí. Myslím si, že sa boja väčšieho postihu. Preto tu robím osvetu.
25.01.2021 - 17:23:45
00
No ten moj povedal ze mam smolu. On to so mnou nespise lebo frajerka odisla z miesta cinu a jeho by policajti riesili. Takto ked sa neprizna nikto mu nic nemoze a ked nemas video ani svedka tak ani policajti.
25.01.2021 - 17:30:53
00
Povedal sam ze sa nic nestalo, takze nebol dovod cokolvek vypisovat. Mna len napadlo ze keby bol hajzel, tak to nahlasi ze som usiel. Preto som si preistotu odfotil jeho naraznik, aby som mal dokaz ze tam nic nema.
25.01.2021 - 17:46:21
00
Siel som s mamou do IKEA a parkoval som na streche. Von strasne fucalo a ked otvorila dvere, tak jej ich vytrhlo a buchli do vedlajsieho auta - na mojom aute nic, na vedlajsom trosku suchnute a otlacene. Kedze ani po dvoch hodinach sa nik neukazal, tak som nechla len listok a siel prec. Ozval sa, prisiel som k nemu aby podpisal papier o nehode, nahlasil som to na poistovnu a viac sa nestaral.
25.01.2021 - 17:52:44
00
No vidis a podla zakona si sa dopustil trestneho cinu uteku z miesta nehody. Po spravnosti by si mal zavolat fizlov, oni vylustruju majitela a zavolaju mu. A ty samozrejme dostanes pokutu 😁
25.01.2021 - 17:56:29
11
Tie pokuty su riadne blbosti :) A kto by ju vlastne dostal? Ja ci moja mama? :P
25.01.2021 - 18:02:34
00
ale ma pravdu - listocek uz nejaky ten cas nestaci. dost to komplikuje situaciu.

a co ked do niekoho vpalite na biku? teoreticky by som to mal mat v hmotnej zodpovednosti (je to priamo uvedene v poistke) ale skusenost nemam.
25.01.2021 - 18:08:21
00
ja to mam v bytovej poistke
nejake pripoistenie za sposobene skody nielen doma (susedom)
25.01.2021 - 18:10:51
00
Ja tiez ale z mojej viny som este nenapalil
25.01.2021 - 18:16:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up