kam chodíš jesť? :) mne sa také veru ešte nestalo
14.06.2021 - 10:23:10
02
to obcas s kolegami ked ideme niekam alebo aj v kuchynke co zapocujem ked tam jem
14.06.2021 - 10:32:24
00
perez napísal:
Co ma byt akoze inak na tom, ze presiel do protismeru, zabil tam cyklistku a vazne zranil dieta ktore stale bojuje o zivot? V com bola vinna ta rodina? Zena bola prokuratorka a muz dopravak, chlapik to bude mat tazke...

Nie je ti divné, že vošiel do protismeru ak neobiehal iné auto, že poškodené mal auto inak ako by som možno ja očakával. Z druhej strany, že rodinka možno nešla na Šturec, nešli diaľkovú trasu BB - Turiec, však boli pri dedine a kľudne mohli ísť len po najbližšiu odbočku na lesné cesty, lebo aj na nich sa spustil lynč.

Ja nikoho nesúdim ani neobhajujem, len sa mi nepáči lynč ľudu hneď po prvých skreslených informácii. Takto podobne fungujú dezinformačné média a ich sledovatelia. Keď sa niečo aj reálne stane nemusia čakať na nič, na žiadne potvrdenie, žiadne šetrenie. Proste s náskokom vypustia info ktorú už nezastavia reálne skutočnosti.

PS: nevravím že v tomto bol mikrospánok, ale neprajem nikomu zažiť ten šok po prebudení nárazom...
14.06.2021 - 11:04:54
02
Ani prvé informácie neboli skreslené... Aj protismer, aj to, že ich trafil spredu - stopy aj značky na ceste hovoria jasne, bývam kúsok odtiaľ... Až na ten mikrospánok a "prebudenie nárazom"... Pretože keby skutočne prispal, a prebudil by ho až náraz, tak by v danom mieste nemal šancu ani čas strhnúť auto späť na vozovku, ale skončil by na streche, v tom mieste je okraj svahu pri ceste ako kaskadérsky odrazový mostík... Čiže jediné zvláštne (skreslené?) je to zdôvodnenie príčiny nehody... Lebo mikráč som osobne zažil, našťastie ma len zviezlo z cesty, ale ešte 5 minút som nevedel, čo sa vlastne deje, nieto ešte skákať na brzdu a korigovať smer...
14.06.2021 - 13:57:26
07
Áno, podľa informácií, ktoré sa už šíria po Bystrici, výpovede očitých svedkov hovoria, že auto išlo veľmi rýchlo a vodič buď nezvládol riadenie alebo sa mu dostatočne nevenoval. Keby to bol mikrospánok, tak by to skončilo ako napísal Nazgul alebo sa nááhodou musel prebudiť práve pred nárazom...
14.06.2021 - 14:13:20
01
..tiez pochybujem o mikrospanku, zazil som sam, nastastie bez nehody. Bez sance ze by stihol zareagovat a nevyletiet z cesty, ak by ich zrazil v mikrospanku a to ho prebralo
14.06.2021 - 14:49:37
01
https://www.cas.sk/clanok/2541263/jazda-v-protismere-skoncila-katastrofou-trnavcan-na-elektrokolobezke-sa-zrazil-s-autom/
14.06.2021 - 16:50:19
00
na parkovisku pred lidlom je taky pas chodnika pomedzi parkovacie miesta. minule som vycuval z druheho miesta od toho chodnika a zacal som pomaly ist dopredu smerom k tomu chodniku, oproti islo tiez auto. zrazu sa nam pred kapotami mihol maly chlapec na e-kolobezke iduci po tom chodniku asi 20km/h, pricom sa vobec nepozeral do strany. dupli sme obaja na brzdy fakt v poslednej sekunde. kebyze ho jeden z nas strajchne, tak by fagan skoncil minimalne dolamany.
14.06.2021 - 17:11:46
00
perez napísal:
Co ma byt akoze inak na tom, ze presiel do protismeru, zabil tam cyklistku a vazne zranil dieta ktore stale bojuje o zivot? V com bola vinna ta rodina? Zena bola prokuratorka a muz dopravak, chlapik to bude mat tazke...

Napríklad to, že na tom aute mal rozbitú pravú stranu a keď do nich narazil zpredu, tak je to minimálne dosť divné. Na fotkách jeden bajk v jarku napravo druhý na ceste naľavo, áno viem ľahko ho tam mohlo odhodiť, ale mne teda nie je ani náhodou jasné ako sa to takto mohlo stať, že auto má poškodenú pravú prednú časť.
14.06.2021 - 17:18:11
00
Však ja nič nehodnotím, nesúdim, neobhajujem lebo proste neviem, mikrospánok som len tresol z brucha. Hlavne že vy máte úplne jasno nad mechanizmom, áno kľudne nemusel zvládnu riadenie v rýchlosti ako tam mohlo byť x iných relevantných príčin, proste neviem. Kľudne si môžem vymyslieť že cyklisti z nejakej príčiny chceli prejsť na druhú stranu a vodič strhol riadenie v snahe zabrániť čelnému nárazu, neviem. Čo som čítal, videl fotky, videá, tak naozaj neviem. Hlavne podľa niektorých tam cyklisti nemajú čo robiť, keby som chcel ísť na Krížnu, tak sa tej ceste nevyhnem, či už časti na Šturec alebo Donovaly.

A mikrospánok, ja som ho ukočíroval na 3 kolesách a šúchajúc na podvozku k opačnej krajnici...
14.06.2021 - 17:19:56
01
“Hlavne podľa niektorých tam cyklisti nemajú čo robiť” - veď toto, kým sa nezmení takéto myslenie tých niektorých, tak sa nepohneme nikam. To je ako presúvanie viny na obeť pri znásilneniach, tam sú tiež niektorí schopní tvrdiť že “a veď bola tak vyzývavo namaľovaná, mala minisukňu, usmiala sa na mňa, ...”.
14.06.2021 - 17:55:59
010
Fotodokumentaciu k tomu nemam:
Dňa 21.04.2021 v čase o 10:15 hod. v katastri mesta Košice, MČ Košice- Sever na ulici Vysokoškolská došlo k poškodeniu SMV Kia Ceed EČV KE...KH následkom stretu s cyklistom na priechode pre chodcov v mieste kríženia s cestičkou pre cyklistov vyznačenej na chodníku. Cyklista bezprostredne po strete so SMV privolal na miesto udalosti hliadku KDI PZ SR a s odstupom času prostredníctvom hliadky PZ SR aj lekársku záchrannú službu.Poškodenie SMV spôsobom odlomenia spätného zrkadla na strane vodiča bez ďalších zjavných poškodení vozidla (fotodokumentácia v prílohe č.1).Hliadka KDI PZ SR po prvotnom preverení miesta udalosti predbežne určila ako vinníka stretu cyklistu, ktorý však odmietol riešenie škodovej udalosti vlastným zavinením. Vzhľadom k uvedenému hliadka KDI PZ SR vykonala na mieste udalosti bezodkladné úkony vo vzťahu k dokumentácii udalosti z dôvodu ďalšieho procesného objasňovania priestupku. Udalosť nahlásená priamemu nadriadenému, ktorý bol prítomný pri vykonaní dychovej skúšky menovaného OPFS na prítomnosť alkoholu s negatívnym výsledkom. Likvidácia škodovej a poistnej udalosti podľa výsledku procesu objasňovania priestupku s označením priestupcu.
15.06.2021 - 11:41:18
00
Som zvedavy, na vysledok setrenia. Z toho popisu mi to tiez znie, na chybu cyklistu ale nechcem robit zavery. Nie som organ.

Tym sa dostavame k otazke, co sa ma stale pyta priatelka, ked ideme po cyklochodniku a ja zastavujem a schadzam na vacsine prechodov. Preco? Presne preto. Zle vyznaceny prechod (cyklochodnik zrazu prechod a dalej cyklochodnik), kde cyklista ani vodic o sebe nevedia
15.06.2021 - 12:23:02
00
110mat110 napísal:
Som zvedavy, na vysledok setrenia. Z toho popisu mi to tiez znie, na chybu cyklistu ale nechcem robit zavery. Nie som organ.

no ja som si medzi riadkami precital toto:
cyklista sa necakane vyrutil na cestu, sice po cykloceste, ale bezhlavo, kia zaflekovala, cyklista zaflekoval, spadol, doudieral a doskriabal sa ... k stretu s autom nedoslo ... vodic cyklistovi vynadal, cyklista mu odkopol spätak a zavolal hliadku a zachranku ...
prisla policia, pofotila neposkodene auto s rozbitym spätakom, vyhodnotila ze cyklista narazil do auta/spataku a poslala ho do ta tam ... :D
15.06.2021 - 12:35:31
01
Bohužiaľ, toto je stále nedoriešená vec. Jednak sa nám zatiaľ nepodarilo presadiť združený priechod pre chodcov a cyklistov a jednak zatiaľ projektanti nepoužívajú "holandské" križovanie - keď je cyklochodník (a prípadne aj chodník pre peších) vyvýšený nad vedľajšou ulicou, ktorá ústi do hlavnej a na ktorom by mal cyklista dopravným značením prednosť. Namiesto toho sa stále používajú priechody pre cyklistov, dke prednosť nemá a de iure musí pred každým, priechodom spomalovať :-(
Robíme na tom.
15.06.2021 - 12:37:18
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up