Ja dnes vyfintenu blondinu v nadupanom Mercedese, ako spomalila za cyklistom na jeho rychlost, a pockala kym prejdu auta oproti, aj ked by sa tam kludne vopchala. Mimo obce. Nasledne obehla s velkym odstupom. :)
10.07.2021 - 21:09:10
04
ja som mal dnes vážne obavy o svoje zdravie keď som stál s bajkom "na červenej" a červený renault ktorý odbočoval na svetelnej križovatke doľava vzhľadom na rýchlosť dostal šmyk a LTT ma minul...
10.07.2021 - 22:14:41
00
Spomínate si na debatu o pokutovaní vodičov za jazdu v strednom pruhu na D1? Celé to naberá nový rozmer, keď si prečítame text skopírovaný z FB Polície SR:

"Dobry den, chcela by som z celeho srdca podakovat vasmu kolegovi, ktory nam dnes pomohol na dialnici pri SC v smere do TT. Uviazla som sama s malym hendikepovanym synom, snazila sa volat asistencnu sluzbu. Nevedeli sme spociatku vystupit z auta kvoli hustej doprave ? Volala som dialnicnu patrolu aby nas prisli oznacit. Snazila som sa odparkovat co najviac na kraji, ale bol tam dost strmy spad a auto bolo naklonene no napriek tomu este zasahovalo do jazdneho pruhu. ?
Snazila som sa dostat sa z auta a vybrat syna. Policajt prisiel velmi rychlo snad do 15 minut, to sme uz sedeli dole v priekope a modlili sa aby pomoc prisla co najskor. Pan policajt odklonil dopravu, vymenil koleso kym prisla dialnicna patrola uz nas iba odprevadil. Som velmi vdacna, priserne som sa bala. Zial v tom strese som si nezapamatala jeho meno ? Bolo to medzi 13 az 13:30 hod. Velmi dakujem neskutocne si to vazim, myslim ze zrovna taketo nieco ani nie je v naplni jeho prace. ❤ Dufam ze sa mu to vrati odinakial. DAKUJEME ZE POMAHATE"


Vďaka policajtovi, ale pointa je v tom, že jazda v pravom pruhu môže byť v prípade poruchy o život a odľahčenie toho pruhu, aby viac áut jazdilo v strednom, je na diaľnici bez krajnice rozumným riešením...
15.07.2021 - 11:08:02
03
Ach jaj to čo tu zas za múdrosti vyťahuješ. Úúplne najlepšie by bolo keby všetci jazdili len v ľavom pruhu a v tých zvyšných dvoch by si ľudia menili kolesá resp. by si opiekli nejaké špekačky pri čakaní na pomoc.
15.07.2021 - 11:37:04
07
Mna sa dnes autobusar snazil vytlacit mimo cestu ... ale mozno mu krivdim a mal to presne vypocitane :D len teda mne ritku pekne stiskalo ... na ceste od borov do devinskej
15.07.2021 - 16:52:34
00
si tak idem po bielej ciare premavka minimalne, celkovo klud - vedla mna v pravo vyhradeny pruh na pozdlzne parkovanie a zrazu z poza chrbta pocujem - pozor cyklista! (kricala spolujazdkyna na sofera, mala nastastie otvorene okienko) - obzriem sa a auto par cm od mojho lytka sa chce dostat do toho parkovacieho pruhu (priamo cezomna? ) - stihol som to tam este strhnut - ten kkt ma absolutne nvidel - nechapem - este rozhadzoval nasrane rucickami - comu som uz vobec nechapal. okolo sla este jedna zena na octavii, spomalila a pozerala ci som ok a len si tukala na celo.
a tohto sa vzdy bojim - pocujem sice zamnou auto ale nevidim co je to za kkta - kam cumi, co robi za volantom a ci vobec vnima ze ma nieco pred sebou.
17.07.2021 - 15:37:05
00
a kvoli takymto situacia by nebolo lepsie keby sme na bicykloch jazdili v protismere?
17.07.2021 - 16:16:51
00
tak to si neviem predstavit - to by bolo riadne neprijemne
17.07.2021 - 16:31:08
00
???? veľmi plodná diskusia. Neviem, v akom stave riešenia to je ale ako jediné (a aj tak nie 100%) riešenie je oddeliť cyklistov od motoristov (cyklotrasy, viac a všade). Jak je možné, že v Nemecku či v Rakúsku sa necítim ohrozovaný autami a na SK a v Taliansku áno? To nenisú len cyklotrasy, to je aj "vyhláška".
V Nemecku sú na úrovni, kde to už podľa mňa len "dolaďujú", hlavným problémom je teraz odbočovanie nákladných áut vpravo. Samozrejme, s cyklistami to riešiť nejde, tak to chytili z opačného konca a sú to šoféri, čo si majú dávať pozor. A je to pravda, nech si vraví/píše kto chce, čo chce...

Jasné, že keď idem autom, určite poznám všetky predpisy. Ale keď idem na bicykli, aj kebyže poznám zákony, nik ma z nich nikdy neprekúšal. Tzn. keď idem autom, dávam kur#a pozor, hlavne pri cyklistoch. (U mňa je cyklista osoba jazdiaca na bicykli a nemám potrebu sa zdraviť každému, kto tiež ide na bicykli, tak ako z auta nezdravim každého, kto ide na aute)
18.07.2021 - 17:30:00
02
corsair rozdiel medzi Nemeckom a Slovenskom je najmä v kultúre, v mentálnom nastavení. Prejavuje sa to v ohľaduplnosti vodičov voči nemotorovým účastníkom premávky, niekedy až absurdnej.
Infraštruktúra a vyhlášky sú už iba jedným z dôsledkov iného spoločenského nastavenia.
A pridal by som asi aj vzdelávanie, chodcov a cyklistov vtu rešpektujú aj tínedžerské partie v autách, podľa mňa ich to učia už v autoškole.
18.07.2021 - 17:59:24
02
Áno? Ja by som tipol, že minimálne ¾ ľudí v Nemecku nie sú Nemci ale Slovania a iní "vychodoeurópania" a "blízkovychodniari". A z nich asi ½ ani trvale nežije v Nemecku a sú tam len "na zárobky". Stačí pozrieť pred vianocami na Google maps, cesta z Passau do Bratislavy nám trvala 12h lebo celá Európa išla domov (RO, H, SRB, BG, TR, UA, GE...). Keby nemali tvrdé zákony, je tam (v Nemecku) rošambo.
Ale zas pravda, že Nemec tiež povedal, že u nich vodiči serú na cyklistov a on sa necíti na ceste bezpečne. Vtedy som sa mu smial ale dnes už chápem o čom hovoril. Keď každý večer sedí pred TV a necháva sa strašiť
18.07.2021 - 19:19:53
01
Nepísal som o Nemcoch, ale o Nemecku.
Tá ohľaduplnosť evidentne nezávisí od národnosti.
18.07.2021 - 20:00:27
02
Však... Príklad... Ja, ako cudzinec urobím kix, hneď štraf. Poviem o tom kamarátom, kolegom a odvtedy dávame si všetci pozor na každý krok ako líška keď ide kradnúť sliepky. A polizei len čakajú, kedy ťa môžu 🍌
19.07.2021 - 19:01:58
00
Úplnou zhodou okolností som práve pred chvíľou vbehol tu v Koblenzi v Nemecku na bicykli na priechode pre chodcov pred policajné auto, zbadal som totiž náš hotel a tak som k nemu odbočil a poriadne som sa nepozrel.
Policajt hladko zastavil, usmiali sa obaja na mňa a ešte mi aj ukázali, že mám prejsť.
Netuším, čo to boli Turci, Nemci či Arabi, ale skrátka iná kultúra než tá naša karpatská.
19.07.2021 - 19:43:52
00
Chápem. Mentalita sa mení podľa aktuálnej geografickej polohy
19.07.2021 - 21:42:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up