lto napísal:
Strasne vela sa teraz opravuje, pomaly v kazdej zastrcenej dedine .. asi vypredaj asfaltu :lol:



dediny robia kanalizácie ktoré mali byť už dávno hotové :D :D šoporňa už rok rozkopaná :D hájske budú kopať až budúci rok.... a takých dedín je plno :D viničné robili tuším minulý rok alebo to už je 2 roky dozadu? ) :D
12.08.2021 - 14:18:38
00
Tak to neviem, tam kde som videl, urcite nebola kanalizacia robena .. presiel som sa skoro celym Slovenskom .. vsetky mozne cesty od dialnic po 4. triedu ... neni to nejake presne cislo, ale statistiky vidim, ze sa cosi deje. Zrejme sa museli uvolnit peniaze na nieco, neviem. Ale je toho dost .. uz len spodny juzny tah, same ob,edzenia a do toho este sa pustili do stavby rychlostnej cesty za Krivanom do Lucenca .. ten blby usek. Uplne tam vyrezali stromy a teraz ked je hic je to pekne hnusne tade ist.
12.08.2021 - 14:23:33
01
lto tak 16 rokov sa tu kradlo vo veľkom :D potom keď sa konečne na tých rozpadnutých cestách začne zrazu robiť (je jedno či kanalizácia, alebo len oprava vozovky) tak je to fakt všade, keďže sa to za tie roky riadne zhumpľovalo :/
Po dlhšej dobe som zamieril aj do PK a hneď ma tam prekvapilo ďalšie kopkanie kanalizácie v Grinave :D fakt sa robí na cestách všade po slovensku...

Slovenská ľupča, tam stále "opravujú" ten nešťastný most :D
12.08.2021 - 14:26:45
00
Zipsik napísal:
ludia hlavne nedávajú pozor :D to je asi najväčší problém na cestách...

väčšina nehôd je spôsobená z nepozornosti....telefón v paprči v mestách aj na dialniciach je mám taký pocit čím ďalej tým bežnejšia vec....

Súhlasím. Všetky tie nehody, čo sa tam doteraz stali, boli zrážky s kamiónom. Prvý bol ten poslanec tuším za SaS, ktorý zasunul svoje auto odzadu pod náves tak, že jeho koniec bol na zadných sedadlách. Ďalšiu som videl dodávku keď som išiel z práce, tá mala náves na strane spolujazdca rovnako až za sedadlom, ten vodič to ale prežil. A tento Passat dnes vyzerá, že to v poslednej chvíli strhol doľava a pravou stranou trafil opäť náves.

Prílohy:

D2_dodavka.jpg
D2_dodavka.jpg 224.85 KiB thumb_up0thumb_down

D2_dodavka_1.jpg
D2_dodavka_1.jpg 37.61 KiB thumb_up0thumb_down

D2_passat.jpg
D2_passat.jpg 151.3 KiB thumb_up0thumb_down

D2_poslanec.jpg
D2_poslanec.jpg 125.56 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil astro dňa 12.08.2021 - 14:31:59, celkovo upravené 1 krát.

12.08.2021 - 14:29:14
00
astro napísal:
Slavomirsk "Hold your horses", povedal by klasik. Nikde som nenapísal, že za to môžu diaľničiari alebo ten most, či niekto iný tak nerozumiem tvojmu útočnému štýlu.



Ja si moje kone drzim o to nemaj strach ani na teba neutocim ... iba som skonstatoval ze problem je asi niekde inde ... btw s mostom si to spojil ty:

"Ďalší, tuším tretí mŕtvy odkedy diaľničiari opravujú most pri Boroch :tmi:"
12.08.2021 - 14:31:36
00
To ešte neviete? Vždy za všetko môže ten druhý alebo vonkajšie vplyvy.
12.08.2021 - 14:34:37
00
Slavomirsk Ale veď áno, časový úsek odkedy sa opravuje most - tvoria sa kolóny - je obmedzená rýchlosť - zahusťuje sa premávka - vodiči sú nepozorní..... :!:
12.08.2021 - 14:34:50
10
Zipsik napísal:
ludia hlavne nedávajú pozor :D to je asi najväčší problém na cestách...

fakt netuším prečo? keď dnešné autá majú infotainment.... telefón pripájam ešte v podzemnej garáži a prepínanie hudby/ podcastov, prijímanie hovorov / volanie riešim cez volant, dokonca ešte aj smsdky mi to vie prečítať... inak povedané nemám jediný dôvod chytať za jazdy telefón do rúk.....


nechcem moc mudrovat ale to ze niekto drzi telefon v ruke nieje taky problem ako to ze sa nesustredi na to co sa deje okolo neho - na to vsetko co popisujes, nemusis drzat tel v ruke, ale si schopny popri tom sustredit si na jazdu, vnimat dostatocne okolie a reagovat?

necumis do tel ale nieco ti cita SMS a tvoja hlava musi vnimat ten text a rozmysla nad nim namiesto toho aby registrovala co sa deje okolo teba - ze pred tebou ide kamion asi o 50km/h menej ako ides ty. reakcie spomalene lebo rozmyslas nad textom spravy a zrazu uz brzdit nestaci - musel by si vyhodit kotvu.
12.08.2021 - 14:49:15
01
Zipsik napísal:
ludia hlavne nedávajú pozor :D to je asi najväčší problém na cestách...

väčšina nehôd je spôsobená z nepozornosti....telefón v paprči v mestách aj na dialniciach je mám taký pocit čím ďalej tým bežnejšia vec....

fakt netuším prečo? keď dnešné autá majú infotainment.... telefón pripájam ešte v podzemnej garáži a prepínanie hudby/ podcastov, prijímanie hovorov / volanie riešim cez volant, dokonca ešte aj smsdky mi to vie prečítať... inak povedané nemám jediný dôvod chytať za jazdy telefón do rúk.....

záchranárska ulička je na slovenských cestách asi nadávka... vždy stojím/ pomaly sa posúvam v kolóne skoro jediný natlačený na zvodidlá....

začínam mať silný pocit že by sme mali spraviť vodičák pre všetkých bez rozdielu na dobu určitú ako ho majú kamionisti (každých pár rokov povinné preskúšanie...)

a polícia by mohla začať viac riešiť skôr takéto priestupky a nie len rýchlosť.... lebo rýchlosť sama o sebe nebezpečná nieje a práveže vodič idúci rýchlo na zväčša naplno venuje ceste.....(aspoň ja osobne nemám problém s rýchlo jazdiacimi šoférmi, oveľa väčší rešpekt mám práve z telefonistov, mamičiek obsluhujúcich ratolesti za jazdy a podobne...)

To beries velmi optimisticky ze vacsina ludi ma v dnesnej dobe v aute infotainment.
12.08.2021 - 15:09:48
00
Minimalne premiovky urcite nie...tie nemaju ani smerovky.
12.08.2021 - 15:38:54
06
Relyful napísal:
To beries velmi optimisticky ze vacsina ludi ma v dnesnej dobe v aute infotainment.

Ja som mal napisany dlhy prispevok k tomu ale nakoniec som to zmazal lebo by to zas smerovalo do flejmu. Samozrejme vsevedko ma najlepsi infotejment lebo to potrebuje a ocakava ze to musi mat kazdy.
12.08.2021 - 15:45:01
10
je to úplne jedno, či to niekto má, alebo nie... nemáte mať čo mobily v rukách pri šoférovaní :D
12.08.2021 - 15:49:36
017
Jackob47 napísal:
je to úplne jedno, či to niekto má, alebo nie... nemáte mať čo mobily v rukách pri šoférovaní :D

Myslim ze svoj komentar smerujes zlym smerom :)
12.08.2021 - 16:32:27
10
lto napísal:
Strasne vela sa teraz opravuje, pomaly v kazdej zastrcenej dedine .. asi vypredaj asfaltu :lol:


Ano, minuly rok sa otom hovorilo celkom vela.

https://e.dennikn.sk/2276673/rozbiehaju-sa-najvacsie-opravy-ciest-v-dejinach-co-bude-s-tou-vasou/
12.08.2021 - 17:03:42
10
Či ten problém neni v tom aké sú cesty a plechovky bezpečne?
Všade už su bezpecne znížené rychlosti plechovky zo všelijakými asistentmi aj kde aku lamu presvedčia že vie "šoférovať " tak aky problem si zavolať?
12.08.2021 - 17:07:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up