Pokazene auto , co tazko ovplyvnis a zamerne odstavenie auta na zlom mieste su tak trochu dve rozdielne veci :) Ano, vysledok moze by ten isty, ale to nie je v tomto kontexte doelzite. Takych situacii, kde moze dojst k problemu je vela. Najlepsie je vobec nejazdit.

edit: a nepisat .. furt neni spustena registracia proti FOP virusu.
13.08.2021 - 13:55:49
00
Je irelevantne z akeho dovodu je prekazka na ceste ked do nej napalis preto, ze nevidis kam ides...
13.08.2021 - 13:57:08
08
jezus podla mna pises hluposti ...
na dialnici je min. odstup 70m, ale to nie preto ze pri 130km/h dokazes zastavit na 70m, ale kvoli reakcnemu casu ... lebo sa predpoklada logicky, ze ani auto pred tebou nezastavi na mieste, ale ma nejaku brzdnu drahu ...
za dalsie, vystrazny trojuholnik na dialnici sa dava 100m za auto ... vidis ten rozdiel ? to uz je vzdialenost na ktoru zastavis pred pevnou prekazkou ...
takze ak pri dodrzani 70m (2s) odstupu vybocim do odbocovacieho pruhu a tam narazim na pevnu neoznacenu prekazku, na vine je prekazka ... jednoznacne
13.08.2021 - 14:32:57
00
Treba si uvedomiť, že základom je predvídavosť v každej situácii. Jezus má v tomto pravdu, že nie je irelevantné čo v tom pruhu môže stáť, keď do toho šofér vrazí. Za mňa stačilo mi vidieť dávnejšie toto video a hlavne pri schádzaní z diaľnice si nechávam veľký odstup od kamiónov kvôli rozhľadovým podmienkam.
thumb_up0thumb_down
13.08.2021 - 14:35:36
08
Nazgul napísal:
Dnes, trasa BB - ZV, odbočka na Sielnicu... Išiel som za kamiónom, ktorý pokračoval rovno, takže som cez neho prd videl... Cca v 90 km/h som spoza neho odbočil doprava na odpájací pruh a v tom momente som skoro zrušil policajtov, čo tam v strede pruhu niekoho odstavili a riešili... Vynikajúce miesto na taký úkon a pud sebazáchovy na bode nula...


Stalo sa aj nam. Pri dedine mame zastavku v pripajacom pruhu RC. Je tam relativne uzko, rastu tam stromy a cela zastavka je plechova - nevidiet cez nu, ale vidiet zadok busu ked tam stoji.

Klasika, pozriem, bus tam nie je, rozbehnuty vojdem do pripajaceho, kuk dozadu, kde je medzera a predomnou policajt s trojnozkou v zastavke a pred zastavkou v slepom uhle stoji auto. Nastastie uz teraz meraju schovani za pumpou asi 200m skor.
13.08.2021 - 14:50:50
00
Hento video, to obcas vidavam na Pristavnom moste .. sofer bol asi psychopat... v kazdom pripade tuna sa krasne ukazuje, ako je nahovno, ak sedi clovek na lavej strane. Ak by sedel vpravo, strhne to este dolava. Ale adrenalinove kolizne situacie su uz casto aj bez takyhcto pruhov .. zazil som uz.

Ale moj prispevok nebol o tomto .. nie vsetko je mozne predvidat a ja netusim aka situacia bola, ked odbocoval Nazgul. Ale piise o 90km/h, co neni 130 a je to dost rozdiel. Aaale, mozno siel bez prehladu, mozno nie. Nic to nemeni na tom, ze ak policajti stopuju auta, nemali by to robit na kritickom useku. Je totiz uplne jedno, ci su soferi sialenci alebo nie. Ak viem, ze je nieco problem, tak sa tam nebudem vytrcat, aj keby som bol 100x v prave. Nehovoriac o tom, ze nie raz ak clovek dodrzuje nejaky odstup a rychlost, tak ho nedodrzi, lebo sa mu tam natrepe dalsich 10 aut a 20 kamionov /prehanam/. Staci si trosku posoferovat u nas :D
13.08.2021 - 14:56:17
00
JOLI Vševed Jezus ale píše, že to je JE irelevantné... Čiže podľa neho je jedno čo a kde na diaľnici odstavíš, ale keď do Teba niekto práskne, je to jeho chyba... Tak to ako sorry...
13.08.2021 - 15:16:22
01
presne tak ... jedna vec je oredvidat,druha tomu napomahat

ked postavim dom s plochou strechou,kde sa da dostat a niekto odtial spadne,pretoze tam nie je zabradlie,bude to aj moja chyba

a o tom je toto cele ...
13.08.2021 - 15:43:29
00
..ano a pre to vsetky domy s plochou strechou maju zabradlie :D
13.08.2021 - 16:44:35
00
nuz,kto chape pointu,odnesie si poucenie,kto nie,sa smeje ako hlupak :) .. zarad sa kam chces,ale mozno sa ti nieco prihodi a spomenies si ;)
13.08.2021 - 16:57:10
01
..a ked pointu chapem, len ten priklad mi prisiel smiesny, aj tak som hlupak? :)
13.08.2021 - 17:24:26
05
No ja či mám volant vľavo alebo vpravo vždy vidím kam odbočujem. Dokonca aj keď som jazdil v UK so Slovenským autom. Stačí rozumný odstup. Policajti tam stáť nemali, ale naozaj tam mohlo stáť pokazené auto, pneumatika z kamióna etc. a tam výhovorka, že vyrútil som sa spoza kamióna by asi neobstála.
EDIT: Pozrel som si super video od JOLI Presne tú situáciu vystihuje. Namiesto policajtov to bola kolóna.


Naposledy upravil Joe70 dňa 13.08.2021 - 22:25:23, celkovo upravené 1 krát.

13.08.2021 - 22:20:33
01
Nechcem vam do to nejako vstupit ale ak mate problem tam na sielnicu, co je slusne prehladna cesta tak radsej vratte vodicak
13.08.2021 - 22:22:03
04
Porušenie zákazu vjazdu bolo zistené v 2 prípadoch - no neviem, keby napisali v aspon 20-tich tak aj uverim ze poctivo kontroluju. za posledne roky sa to rapidne zhorsuje. clovek sa uz aj v lese boji ze ho auto zrazi. este keby tam aspon jazdili defenzivne ale naprasi ti do ksichtu, nespomali, aby si rovno do jarku skakal lebo sa nezmestis vedla neho - nie vsetci samozrejme ale hulvatov pribuda raketovym tempom
navyse mam pocit ze nevedia kde su na ceste - ide oproti mne - v pavo ma vyse metra placu ale natlaci sa na mna tak ze laktom beriem kriky vedla lesnej cesty - horsie situacie ako na asfaltkach
https://www.ksinnazavada.sk/sites/default/files/clanky/2021/zvyseny_pocet_priestupkov_pocas_hubarskej_sezony.pdf
15.08.2021 - 17:49:50
00
Nazdar, mňa takmer zabil motorkár rozhodol sa obehnúť 2 auta skoro bolo čelovka ✌️?Šútovce smer Bojnice
16.08.2021 - 14:35:19
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up