Kym si "jednostopy" účastník neuvedomí, že je v cestnej premavke neviditelny,silno mu klesajú šance na starobny dóchodok...
12.01.2022 - 08:14:14
01
Jano1987 tebe nejaky cyklista prebral frajerku/a a potom siel na cervenu? alebo kde je problem? mas par zlych skusenosti s cyklistami a skoro si dostal “na budku”, nepotesi, chapem, ale obhajovat tu teraz silou mocou kazdeho sofera, a este na cyklo fore, mi pride uz trosku prehnane

k tej ZA, nie je o com, ten vodic ho zabil, jedina “chyba” cyklistu, ze nepredvidal, stava sa to tam bezne, blbe je, ze z toho kopca to kludne rozbehnes na 50-60km/h, co ale je zasa urcita ochrana, pretoze ma tam parkrat borci dokonca obehli a hned odbocili doprava do tej dedinky, dalsi z dovodov, preco som obmedzil na SK cestnu cyklistiku
12.01.2022 - 08:37:18
05
Dnes šiel za mnou skoro po celom obchvate BA chlapík tak, že ľavou častou auta bol za krajnicou. Nechápem to… to je nejaká úchylka? Jedine čo dosiahne je to, že z bordelu čo je za krajnicou dostane defekt a zablokuje dopravu v polovici BA.

Prílohy:

93E11671-C4AD-4F86-824F-099275ECE614.jpeg
93E11671-C4AD-4F86-824F-099275ECE614.jpeg 538.12 KiB thumb_up0thumb_down

12.01.2022 - 09:27:22
00
mirec16 nie, neprebral mi žiadnu frajerku. Poukazujem len na zjavnú disproporciu v situácii dodržiavanie predpisov autá, chodci, cyklisti a v kontrole zo strany Polície SR. Neobhajujem tu žiadnych šoférov, ale ako som napísal vyššie, stane sa nehoda auto vs chodec/cyklista, hneď všetci píšu, že za to môže šofér. Hneď vedia, že pozeral do mobilu, alebo išiel príliš rýchlo atď. Aj nedávno, čo na Gagarinovej auto zarazilo večer chodca. Napriek tomu, že chodec tam mal doslova pár metrov od seba svetelnú križovatku aj s prechodom, sa rozhodol, že si to dá krížom cez Gagarinovu. Podľa väčšiny diskutujúcich bol na vine zase len šofér. Ľudia to napísali automaticky.

Situácia je taká, že chodci a cyklisti vyžadujú od šoférov dodržiavanie predpisov a vešteckú guľu, pritom oni samotný majú majú predpisy na háku. V prípade cyklistov by mali ovládať všetko na rovnakej úrovni ako vodič. Chodci toho majú ledva A4 a aj tak to neovládajú. Červená, STOP, Daj prednosť v jazde sú základné značky, či signály, ktoré musí každý ovládať a mal by ich rešpektovať. Žiaľ situácia vyzerá tak, že prejde auto ma červenú? Zobrať mu doživotne vodičák. Prejde na červenú cyklista či chodec? Bože, čo také sa stalo. Tak išiel na červenú, je tam toho. Cyklisti a chodci sa sťažujú, že ako ich autá ohrozujú, ako treba meniť pravidlá a neviem, čo všetko, aby boli oni vo väčšom bezpečí, ale oni samotný pritom aktívne napomáhajú tomu, aby sa im niečo stalo. V Južnej Kórei sa napríklad prerábajú prechody pre chodcov, aby svietil prechod v mieste obrubníka na zeleno/červeno. Od vynálezu smartphonov im stúpol počet nehôd na prechodoch cez 4000%, lebo chodci čumia do mobilu a proste sa nepozrú na semafor, či môžu prejsť. Tak to aspoň úrady dúfajú, že ľudia si to všimnú na zemi. A ani to veľmi nepomáha. Čo bude ďalšie opatrenie? Postavia sa ploty oddeľujúce chodník a cestu a v mieste prechodu tam bude vyskakovacia rampa? Ak to nepomôže a ľudia to budú preliezať, pustí sa do toho elektrina? Toto už nie je o pomoci, ale o podporovaní lenivosti ľudí. V nemeckom parlamente sa objavila správa, že je snaha, aby šoféri museli ísť každých 5-10 rokov na preskúšanie. Samozrejme nie je to zadarmo. A cyklistov sa to klasicky netýka, pritom je to rovnaký účastník dopravy ako auto. Podľa nemeckej polície za cca 75% nehôd cyklistov na cestách môžu samotný cyklisti. Logicky by sa teda malo riešiť tých 75%. Ale nie, rieši sa tých 25%, lebo treba chrániť cyklistov.
12.01.2022 - 09:30:25
01
perez ale aj si reálne išiel či to bola taká tá BA kolóna že sa ide skoro krokom? lebo v takom prípade idem rovnako po krajnici aj ja a rovno vytváram záchranársku uličku....
12.01.2022 - 09:36:02
07
perez dôvodom je vytvorenie uličky pre záchranné zložky. Stojace auto nalepené nárazníkom na tom pred ním sa už do strany v prípade potreby neposunie.
12.01.2022 - 09:40:18
03
ja to vidim skor na zvedavost, sa posunie aby videl aka dlha je ta kolona :D
12.01.2022 - 09:43:22
01
perez napísal:
Dnes šiel za mnou skoro po celom obchvate BA chlapík tak, že ľavou častou auta bol za krajnicou. Nechápem to… to je nejaká úchylka? Jedine čo dosiahne je to, že z bordelu čo je za krajnicou dostane defekt a zablokuje dopravu v polovici BA.

Cize ty ako cyklista krajnicu vobec nepouzivas, lebo je tam podla teba bordel, z ktoreho dostanes defekt? :)
12.01.2022 - 09:51:11
01
Kristina napísal:
perez dôvodom je vytvorenie uličky pre záchranné zložky. Stojace auto nalepené nárazníkom na tom pred ním sa už do strany v prípade potreby neposunie.


A pritom by stacilo nelepit sa na auto pred sebou...aj to je taka uchylka, ktora ma za nasledok zbytocne tukance a nasledne upchavanie ciest...(a to este nepocitam cumilov, ktori spomaluju pri obchadzani tuknutych aut).. :-P
12.01.2022 - 09:55:42
02
Jano1987 sme na cyklo fore a tema je skusenosti s vodicmi a komentujes neumyselne a nestastne zabitie cyklistu vodicom v ZA

ale odhliadnuc od toho, zamyslel si sa niekedy nad tym, ze jeden z dovodov spravania sa napr. chodcov a cyklistov je len prisposobenie sa realite, v ktorej je u nas bohuzial este stale automobil obrovska modla, ktorej prisposobujeme vsetko od nastavenia semaforov (5s pre chodca, 2min pre auto) az po vystavbu novych stvrti? a nie nie je to len o stavbe novych cyklochodnikov, to je jednoducho v hlavach (vid ako tu teraz niekto z neznalosti usmevne komentoval vytvorenie zachranarskej ulicky 🤷‍♂️)
12.01.2022 - 10:02:05
02
Jano1987 ak si sa pytal na to, kolko ludi zabiju zvierata, tak 10% smrtelnych dopravnych nehod v SR je sposobenych zrazkou so zverou.
A tie historky na zaklade, ktorych zovseobecnujes, ze si sa 5x v zivote viezol v autobuse ktory brzdil, alebo ze ta 2x trafil cyklista na chodniku, tak tie su skor na pousmiatie, ako dokaz, ze pozrite sa ako to je. Ja som mal napriklad diametralne ine skusenosti, ktore su ale rovnako bezvyznamna stastisticka vzorka v mimoriadne velkej populacii ako tie tvoje.
12.01.2022 - 10:06:33
06
perez vidi viac dopredu - ci sa kolona rozbieha/brzdi
12.01.2022 - 10:19:46
00
perez napísal:
Dnes šiel za mnou skoro po celom obchvate BA chlapík tak, že ľavou častou auta bol za krajnicou. Nechápem to… to je nejaká úchylka? Jedine čo dosiahne je to, že z bordelu čo je za krajnicou dostane defekt a zablokuje dopravu v polovici BA.


Nebol to Angličan s volantom vpravo? Keď som bol pol roka v Anglicku s vlastným autom s volantom vľavo, občas som si takto pomáhal kvôli výhľadu, aj keď sa nedá povedať, že by som stále jazdil po krajnici...
12.01.2022 - 10:24:27
00
Keď máš volant vpravo, tak vybočenie doľava Ti výhľad veľmi nezlepší, skôr naopak... :-)
12.01.2022 - 10:31:01
02
Zipsik, v momente keď som fotil, tak som stal, ale kolóna nebola, išlo sa 50-90 km/h. Určite nebola kolóna keď sú autá na seba nalepené. A priestor na uličku sa robí tak, že si nechávam aspoň meter-meter a pol rozostup.
Per, ja po cestách nejazdím. Vôbec.
Len pre info, jazda za krajnicou je zakázaná pre motorové vozidla.
12.01.2022 - 11:17:32
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up