Lepšie ako ukazovať, je uhnúť sa. Nemyslím tým, že zmiznúť z cesty, keď ide vždy nejaké auto za Vami a nemá akurát možnosť Vás obehnúť. Myslím tým napr. situáciu, kedy ide za Vami napr. kamión, ktorý na frekventovanej ceste bez krajnice nemá toľko možnosti na obiehanie, keďže nemá ani takú akceleráciu ak je to navyše aj do mierneho stúpania a za sebou má už kolónu áut. Vtedy ak sa naskytne možnosť uhnem napr. na mieste, kde sa cesta aspoň trochu rozšíri pri okraji cesty, tak tú kolónu nechám prejsť a potom pokračujem zase v jazde.
Niečo podobné sa dá zažiť napr. medzi ZA a MT pod Strečnom, kde sú úseky s jazdným pruhom bez možnosti predchádzania. Vtedy som mal za sebou už kamión a kolónu áut, tak na najbližšom mieste, také odstavné parkovisko, som to nechal prejsť a pokračoval po tom úzkom úseku ďalej.
04.09.2014 - 07:42:35
03
Príklad "skvelého" osadenia dopravných značiek. Z Panónskej cesty smerom na most SNP. Na Panónskej môže cyklista jazdiť, cez most SNP nemôže.
Čo spravíš, keď zbadáš zákaz vjazdu pre cyklistov?
a) Prehodím bike cez zvodidlá a prenesiem ho cez lúku
b) Otočím to cez 6 jazdných pruhov a plnú čiaru
c) Budem vydávať zvuk ako môj starý Simson a zahrám sa na jednostopové motorové vozidlo
d) V núdzi volám 112

Prílohy:

MostSNP.jpg
MostSNP.jpg 140.74 KiB thumb_up0thumb_down

04.09.2014 - 10:38:19
08
idem dalej
04.09.2014 - 10:47:00
04
Pri takomto "náhlom" umiestnení tejto dopr. značky by sa patrilo vyznačiť možnú obchádzku. Inak je to číri nezmysel. Z pohľadu dopraváka idiotizmus. Cyklista sa zrazu musí vypariť. Zaujímavé, že s obdobnými značkami ako zákaz vjazdu traktorov bola vždy táto umiestnená na križovatke, kde sa mohol traktorista rozhodnúť, kadiaľ ten úsek obíde. ;-)

K tomu ukazovaniu, či ma môže vozidlo predbehnúť...áno, je to ohľaduplné, ale ak vozidlo prejde vďaka ohľaduplnosti cez plnú čiaru ešte v zákrute, porušuje dopravné predpisy a ak do niekoho nabúra na vine je stále sám vodič. Alebo ak bude neďaleko polícia striehnuť na pokuty, tak má zarobené. Je to teda možno ohľaduplné ale zároveň porušenie pravidiel cestnej premávky. Tých pár sekúnd je fakt nutné ušetriť a niesť riziko, že niekoho zabijem a namiesto ušetrených niekoľko sekúnd stratím hodinu dve vyšetrovaním a potom po súdoch a s výčitkami svedomia? ;-) Asi tie sekundy fakt za to stoja....preto je popri cestách toľko "sekundových" krížikov.
04.09.2014 - 14:19:29
02
Súhlasím s Lordom Klaymenom nadomnou, ale netreba zabúdať na to, že (ak si to dobre pamätám a ak to v poslednej dobe nezmenili), tak aj cez plnú čiaru sa môžu predbiehať (obchádzať) vozidlá, ktoré stoja, alebo idú tak pomaly, že sa dajú považovať za prekážku v doprave. Čiže napr. pomalý cyklista. Ak sa nemýlím žiadna konkrétna rýchlosť tam určená nebola, takže je to na posúdení zainteresovaných.
04.09.2014 - 14:56:28
00
JOLI neviem ci som ta spravne pochopil. Je uzka cesta tak namiesto toho aby som donutil vodica drzat sa za mnou a neohrozovat ma az kym sa nebudem moct bezpecne uhnut alebo on ma bezpecne obehnut tak sa stiahnem na krajnicu, necham sa "liznut" a ked sa daco poserie tak sa nemam kam vyhnut a jedina zachrana je jarok. Spravne? Nemyslim.
04.09.2014 - 15:04:44
00
110mat110

Vtedy ak sa naskytne možnosť uhnem napr. na mieste, kde sa cesta aspoň trochu rozšíri pri okraji cesty , tak tú kolónu nechám prejsť a potom pokračujem zase v jazde. [/b]


Myslím že JOLI to vysvetlil zrozumiteľne. Ja robím to isté a dosť často. Vtedy už nejde len o liznutie, ale aj o nebezpečenstvo že ťa to strhne pod kamión, predsa len tesne obiehajúci kamión už narobí pekný prievan.
04.09.2014 - 17:02:32
00
110mat110 neviem ci to spravne chapes, ale:
... ak sa naskytne možnosť uhnem ...

tiez to robim, cesta nepatri len mne a par sekund (desiatok sekund) ma nezabije, kamionisti sa spravidla aj podakuju
edit, tak uz ma predbehol..
04.09.2014 - 17:03:19
04
mne sa tiež dnes stal nevídaný úkaz, šiel som do kopca a bola predomnou pravotočivá zákruta do ktorej nebolo vidieť a zo zadu som počul prichádzať auto, tak som sa klasicky dal úplne na kraj, obišiel ma a poďakoval sa výstražnými smerovkami :) to sa mi stalo prvý krát, asi aj preto že to bolo na Morave
04.09.2014 - 19:48:43
02
Bikejoring Ale na morave aj cyklisti pred prechodom zosadnu a tlacia ho :) To len u nas su cyklisti blbci :P
05.09.2014 - 09:57:08
00
a kua :o
http://www.topky.sk/cl/10/1422083/Desive-FOTO-V-Bratislave-sa-prevratil-autobus--Hlasia-desiatku-zranenych-a-mrtveho-
05.09.2014 - 11:52:22
00
matvej11 Na SME su uz aj prvi konspiratori:
> kto je na vine? autobus lezi na boku skrz stredove zvodidla,kusok odtial traktor,vykasajuci priekopu.strasne vela fizlov a podozrivo vela tzv.vladnych limuzin...otazka:nesposobil nehodu nahodou niekto z nasich zakonodarcov?bol som na mieste asi 5minut po nehode(ak pisu,ze sa stala o 10:25)a cirou nahodou tam jazdilo halabala v protismere aj v smere jazdy aspon 6 kusov ciernych limuzin s majakmi.policajnych aut tam je aspon 10 ks...som zvedavy,co sa tam vlastne stalo...
>> nieco extra sa tam muselo stat, siel som tadial hodinu pred nehodou, cesta krasna rovna sucha akurat na krajnici kosili...bud mu traktor, ci chlapik s kosackou "skocil" pod kolesa a vodic to chcel strhnut, alebo mu prdla pneumatika, alebo nieco ine co ho prinutilo strhnut volant
>>> sme na sme, takže na vine je Fico
05.09.2014 - 12:03:01
00
hned sa najde plno odbornikov od stola...
05.09.2014 - 12:07:55
00
pri vekovom priemere nasich vodicov autobusov tam moze byt pravdepodobnost infarktu ci inej zdravotnej tazkosti.
05.09.2014 - 13:43:47
00
V správach som letmo zachytil, že prišlo ku kolizii s tým traktorom, či čo.
05.09.2014 - 14:42:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up