Problém je, že srsť má svoju funkciu aj u hominidov. A by ste sa divili akú všelijakú. Preto vyhoľovačov nem chápem, že sa nechali vypatlať komercii.
Takisto by asi bolo menej nedorozumení a neporozumení keby sa prirodzená biosignalizácia pachmi neprebíjala inými smradmi. Mimochodom ochlpenie slúži o.i. na fixáciu tých pachových signálov... ale nielen... napr. také šuškochlpy majú za úlohu zabraňovať vnikaniu parazitov do šušky... predsa len tá prdel je neďaleko a napr. takým hlístom napr. je dosť jedno kam sa vydajú (očičká nemajú, že jo), ak ich chlpy nestopnú.
Celkove tá komerčne prepatlaná časť populácie sa vydala cestou kade sa evolúcia rozhodne nerozhodla vybrať, následok je jasný - pokles biologickej kvality populácie (do čoho hovoria aj také "in" nezmysly ako prvé pôrody hlboko po 30ke a pod.)
No a medzi nami horolezcami, neviem si predstaviť, že by som v zime liezol (ale aj bikoval) bez aspoň akého-takého strniska (a takisto sa neodporúčam pred odchodom do mrazu ráno umývať, to vám potom priam trhá ksicht - po akcii je to už lepšie, do rána sa ochranná tuková vrstvička ako-tak obnoví). S Poliakmi na zimné himalájske expedície (boli priekopníkmi) chodil jeden doktor, ktorý mal průpovídku ... po poľsky si nespomeniem, ale Joska Rakoncaj to do češtiny prebásnil ako "Časté mytí krátí žití."
29.12.2008 - 20:26:45
01
pri vsetkej ucte tulenik to si uz asi prehnal, budes nejaky naturalista, ok, nic proti, proti gustu ziadny... ty kokso ale druhy krat si ten tvoj prispevok uz citat nebudem,
v tom ma napada ten vtipek ako sa devat rocna sestra pyta svojej 18 rocnej, preco ma zarastenu, ze ci jej to nezavadzia pri sulozi... a keci o pachoch a pod.. no pardon,
29.12.2008 - 20:37:25
00
Nie naturalista ale normálny prírodovedec, takže na rozdiel od bežnej populácie viem, na čo by som siahal, keby som sa nechal prepatlať. Evolúcia pachových signálov trvala stovky miliónov rokov, a príroda nič nerobí zbytočne... a že ty si sa nechal vytrieť nejakým módnym trendom, ktoré sa v nejakej vymletej palici kdesi v nejakom kancli zrodili za 20 min, aby bolo čím zaplácnuť nejakú rubriku v nejakom výkaze a následne to vyskladniť do reklamných oddelení, to je už tvoj problém :D
29.12.2008 - 20:46:00
00
rozoberat to tu asi nieje vhodne ale o com konkretne teraz pises? resp o holeni ktorej konkretnej casti? nie nie, nebudem si kazit naladu,, len sa ta opytam jednu vec, taky krasny plny prirodnych pachov vyvijanych stovky milionov rokov vlezies k zene do postele? hmmm, mnamky

ak to nevyznelo ako zart, tak to holenie ruk som srandoval, ruky si ozaj netreba holit, tie nie,
29.12.2008 - 20:55:13
00
samozrejme, a nikdy neboli protesty (tie pachy jej dokonca niečo signalizujú, a zas si to nepredstavuj ako "pach výrazne citeľný", naopak, on je spravidla subliminálny)
mimochodom pokiaľ si to predstavuješ tak, že v 40kach horúčavách nevleziem mesiac pod vodu - tak to si PORIADNE vedľa, ale na druhej strane je naozaj málo prípadov, keď čistá voda nestačí, bez človeku nie vlastných prísmradkov
na druhej strane sa určite nebudem máčať ráno ak je vonku pod nulou, mám len jeden ksicht
odporúčaná študijná literatúra: Desmond Morris - Nahá opica (alebo niečo novšie, "opica" je prvá a najslávnejšia z jeho kníh, netreba sa toho báť, písané je to populárnovedecky; mimochodom tiež z nej podaktoré kruhy skákali do stropu)
a ešte doplnok k tým zimným expedíciám - pokiaľ si nepretržite v prostredí so subnulárnymi teplotami, tak nie je problém neumyť sa mesiac (napr. Šerpovia a Inuiti sa fakticky neumývajú - funguje to kým sú doma - nízke teploty a UV žiarenie robia svoje, ale ak by dorazili do našej klímy, do 3 dní by ho bolo cítiť na kilometre), naopak, vykonávanie tejto zbytočnosti by ťa stálo čas, energiu (aj jej zásoby v podobe podkožného tuku), ľahší vznik omrzlín, podchladenia, atď.
29.12.2008 - 21:01:50
00
tuleník toto tu chýbalo konečne sa prebudzaš :mrgreen:
29.12.2008 - 21:11:26
00
tak vieš, medzi nás outdoorákov zavádzať maniere metrosexuálnych buzíkov, to chce riadny tulení kusanec :P
no a jasne že sa budím, ja, husky, malamut a samojed sa preberáme, keď teploty klesnú pod nulu :)
29.12.2008 - 21:15:40
00
opatrne tulenik, myslim ze sme pisali o umyvani sa a smrdeni za beznych pomienok, neplet sem teraz extremne podmienky, ak to chces teraz otocit na velkeho outdooraka tak sa kludne mozeme bavit tym smerom. Uplne tu rusime zmysel tejto temy,
Mas svoj nazor na ochlpenie a ja svoj, kludne si kus do chlpov ked ti je to prijemne, ja s tym problem nemam. koncim,
29.12.2008 - 21:22:05
00
Chlpáň, z tvojich príspevkov je zrejmé, že si kožuchovec a cykloturista-batôžkár, nie cyklista...
Myslíš si, že tie nohy na obrázkoch patria vypatlaným metrosexuálnym buzíkom?
Príloha:
balik.jpg
balik.jpg 384.39 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

cyclinglegs.jpg
cyclinglegs.jpg 156.99 KiB thumb_up0thumb_down

29.12.2008 - 22:40:34
00
Opice patria do lesa nie na bajk... 8)
29.12.2008 - 22:49:25
00
Na holenie rúk by ma naozaj nik neukecal!


Ani mňa nie..poznám lepšie metódy... :mrgreen:
29.12.2008 - 22:50:21
00
Toto som u zien nikdy nechapal a ani nechapem.Tak chlpate nohy by ste nikdy nenosili,ale ruky s chlpami to je pohoda...Hlavne u tmavej zeny to vyzera otrasne.Hladka koza je zaklad kultury.
29.12.2008 - 22:55:14
00
sice mimo temu ale nada mi... tiez som zastaval nazor ze holit nohy si nikdy nebudem a je to "teple". Zopar krat som lahol a postupom casu som prisiel na pravy dovod "odchlpovania sa". ovela rychlejsie sa to hoji. To ze su vyrazne narusene termoregulacne vlastnosti som zistil hned prvy vyjazd. Aj drobny vanok sposoboval to, ze mi bola riadna kosa. Ale je to len o zvyku...
29.12.2008 - 22:59:33
00
taka oholene nohy su zaklad ... hlavne u zien ... to uz sa berie ako samozrejmost, ale roboty s tym je asi ako na kostole
29.12.2008 - 23:05:37
00
nielen nohy.
29.12.2008 - 23:07:04
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Kozmetika)
keyboard_arrow_up