Pointer dal podnet, tak som to cele presunul do novej temy, snad nevadi. RooT

...pozval som redaktorov...vyzerá to tak že prídu...

len nech nechodia aspon do juna, lebo teraz je to v karpatoch katastrofalne... lesaci to tam riadne roztocili... znicene tur. chodniky, kopa konarov, stromy cez chodniky, blato po kolena, na miestach, kde bola lucka je teraz ornica... skoda reci...
27.02.2007 - 08:49:25
00
No, lesaci sa v poslednej dobe vysantili skoro vsade :cry: ... hlavne, ze nas cyklistouv drbu ochranari, ako hrozne nicime prirodu a lesne chodnicky ... je mi z toho zle a do placu sucasne :cry: :evil: ... ale co, u nas bohuzial vyhrava biznis a prachy nad zdravym rozumom :roll: :x
27.02.2007 - 09:00:15
00
pravdu mate :cry: po dlhom case som isiel po mojej trase, ktoru poznam naspamat a nestihal som sa cudovat :evil: skoro vsade boli povypilovane stromy, na jednom useku dokonca aj potok "upravili"
je to bieda, mne to pripada, ze u nas na SR to bude vyzerat ako v tych americkych videach(bikerskych- bikeparky) az o nejakych 10-15 rokov a to este ci nahodou pani ministri nebudu privatizovat slovenske lesy- nakoniec tu budu korejci na kazdom kroku :x
27.02.2007 - 09:17:23
00
Najlepší sú tí čo nám stredom turistického chodníku ktorý má šírku 1 m zakopali stredom optický kábel a nechali v strede kopu hliny prikrytú šutrami. Absolútne nezjazdné. Ke´d som sa maníka pýtal či to nevedia upraviť do pôvodného stavu, povedal že to do roka sadne samo, a ľudia nech chodia po chodníkoch v meste a nie po hore. Mal som chuť mu jednu pri...ať. Zničil nám krásny príjazdový chodník kade cez víkend chodilo 100 bikerov. Teraz nezjazdné. Max nejaký motocross.
27.02.2007 - 09:30:52
00
najvyssi cas kupit motorku :) :)
27.02.2007 - 09:44:31
00
minuly tyzden som si dal oblubenu trasu, skoro ma j...o. Ti kreteni ( rozumej lesnici) musia tazit drevo prave ked je najviac mokro a rozj..... kilometre cesty kym to nalozia. Kolaje hlboke pol metra, ked rozbiju jednu cestu, ze sa im po nej neda jazdit tak si urobia vedla novu, pre istotu z kazdej strany. Ked ma stopol na jesen jeden ochranar a zacal mi nadavat, poslal som ho do prdele , po poslednej skusenosti by som mu asi slahol pumpou do ksichte. My im vadime ale LKT-cka su v norme.
27.02.2007 - 09:55:14
00
Ja uz ani nemam silu sa and tym rozculovat, nema to zmysel a len sa clovek este viac nastve. Ochranari ma este nezastavili a ani by som im to neradil vzhladom k tomu, co si o nich myslim ... urcite by to nedopadlo dobre take stretnutie :x ... len si teraz nie som isty, ze pre koho :twisted: :oops:
27.02.2007 - 10:01:53
00
To je sila! Vidim ako vsade lesaci vystrajaju az mam pocit ze kym bude co tak budu pilit. Velmi casto chodim jednu trasku a kazdorocne sa vdaka lesakom meni k horsiemu a horsiemu, pribudaju nove pasy vypilenych stromov a nicia rozne bike cesty. Je mi vzdy moc luto ked take nieco urobia. Ta spominana dolinka ma tak 7 km a naokolo to byvalo posiate krasnymi 30 m zelenymi smrekmi aj teraz je to posiate ale pnami.
Dufam ze aj lesaci raz pochopia ze to takto nemoze ist do nekonecna.
27.02.2007 - 10:06:07
00
ja ked som raz isiel nad skycovom cez horu, tak predomnu sa vynorila typicka lesna cistinka cez ktoru prechadza cesticka, no otras :cry: vyzeralo to tam ako na mesiaci a potom dalej, asi 20 cm hruba vrstva popadanych a poodpilovanych vetiev z ihlicnatych stromov, to sa nedalo ani prejst, bud som niesol, alebo pretlacal vetvy a odchadzoval, otras :cry: :roll:

to Chris Sharma: oni si to uvedomia, azked bude posledny strom.

keby som mal moc, tak dam zakon, ze kolko stromov vyrubes, tolko aj zasadis, ale nie ze vyrubem a idem dalej - najprv jeden zasad a potom jeden mozes vyrubat... Exclamation
27.02.2007 - 10:09:23
00
u nas sa ochranari= polovnici a to je este horsie, t.j. ludia sa pechoria pestovanim zemiakov, pridu diviaky a je to v ....
:x
a ked nieco ulovia, tak ziapu na celu dedinu, ale o nahrade skody ani reci :cry:
27.02.2007 - 10:13:54
00
Ale chalani, veď tie cesty sú tam pre lesníkov, inak by tam ani neboli. Prvoradý je hospodársky význam lesa, až potom rekreačný...
27.02.2007 - 14:35:32
00
No asi to tak bude :cry: Teraz sa rube vsade, ved do konca marca treba vyrubat co najviac nie?A ze je z toho bordel, koho to trapi?Uz tomu chybaju len manici na motorkach a bude to komplet. Hlavne ze bikeri su najhorsi :x
27.02.2007 - 14:44:46
00
... chybaju len manici na motorkach...


nechybaju... pred tyzdnom som stretol troch exotov na motorkach, samozrejme bez evidencnych cisel, ako sa valia po turistickej znacke...

pointer: odkedy su turisticke chodniky siroke 1m pre lesnikov na traktoroch a nakladakoch? a aj toto vypoveda dost o pristupe k hospodarskej funkcii lesa...

Prílohy:

DSC00573.JPG
DSC00573.JPG 270.44 KiB thumb_up0thumb_down

27.02.2007 - 14:59:41
00
Minuly rok na jar

Prílohy:

012 Jarna tazba dreva 2.JPG
012 Jarna tazba dreva 2.JPG 393.91 KiB thumb_up0thumb_down

27.02.2007 - 16:50:46
00
Takto rozjazdenú cestu na jar nepovažujem za nič strašné...vždy lepšie ako keby mali byť všetky cesty v lese vyasfaltované...
27.02.2007 - 20:56:36
00
keyboard_arrow_up