Zatial to tu nikto nespomenul, ale moznostou je aj Renault (Grand) Scenic, ktory ponuka moznost benzinu s automatom. Rovnako tak sa donho zmestia tri sedacky vedla seba. Na motor pocut zatial iba chvaly, ale nakolko je to novinka, az cas ukaze ako je na tom so spolahlivostou. Vykonu (hoc toto je samozrejme velmi subjektivna zalezitost) by som sa nebal. Ak by si auto kupoval na dlhsie obdobie ako par rokov, tri deti na zadnych sedackach este dlho nebudu vazit nejako zasadne vela.
09.10.2019 - 12:10:21
00
Aj Mercedes B150 by mohol splnat kriteria.
09.10.2019 - 17:26:09
00
Scenic aj Béčko sú úzke, dve sedačky 9-36kg a už si tam nikto ďalší nesadne...
09.10.2019 - 17:39:09
00
Ten vw touran je podla mna ideal.Kamos to ma a dame tam pohodlne dva cestaky.
Becko zvonku vypada male ,ale zvnutra je to celkom priestranne auto.
09.10.2019 - 18:05:18
00
lto napísal:
Jezus: ale je dobre povedat, ze ten 1.5 TSI nie je klasicky maly preplnovany turbobenzin ala dychavicne 1.1htp :lol:

HTP je 1.2 litra, nie 1.1 litra. :) A nebyt niektorych konstrukcnych chyb, tak je to na uvazovane pouzitie dobry motor s nizkou spotrebou. Ale u kamosky, ktora ho tyra uz 240 tisic km, sa tie konstrukcne chyby akosi nie a nie prejavit a to casto jazdi dialnice s olejom pod minimom, co znamena, ze je v obehu tak 1,5 litra (uz sa jej podarilo dat dialnicny presun aj s olejom pod liter kedze velmi "zodpovedne" kontroluje jeho hladinu). :)

A co sa tyka malych preplnovanych benzinov, tak dnes aj litrovy motor ma vykonu aj krutaku dostatok a prekonava dynamikou aj 1,6 litrove atmosfery. Takze ano, dnes aj litrovy motor postacuje na bezne pouzitie s prehladom (samozrejme niektorym pretekarom nie). :)
09.10.2019 - 18:13:48
00
Pre rodinu s tromi deťmi + dvaja / 4 dospeli , jednoznačne doporucujem VW Multivan biturbo 204 diesel HP 450Nm 7 DSG ... na rodinne auto tohto zamerania / dovolenky , bezpečnosť , dostatočná výkonnostna rezerva pri predbiehaní , váha vozidla, životnosť motora / ja osobne by som benzín nedával . Cely doterajší život som mal benzíny - 8 kusov , všetky nové . Posledné dve sú diesle / euro 5 a 6 / a neľutujem ... a teraz smelo do mna všetci obdivovatelia chorej Gretky :D
09.10.2019 - 18:38:52
04
Roman, to radis stanlee-mu, ktorý napísal:
".... lebo jazdím dosť krátkych jázd a celkovo nenabehám viac ako cca 12 000 ročne."?
09.10.2019 - 18:45:14
03
Ja jazdím 7000km ročne na 2.0tdci a úplne v pohode.Ked regeneruje tak sa preveziem pár km a je pokoj.Zena má starý 1.4 benzín a tam neriešime nič.Ale čo má Tsi,FSI,priamy vstrek,malý objem plus turbo,je z dlhodobého hľadiska blbosť.Aspon u mna,čo tie chobociny 😀opravujem.Ale aspoň je kšeft😀.
09.10.2019 - 19:15:32
01
Ramon1 napísal:
Pre rodinu s tromi deťmi + dvaja / 4 dospeli , jednoznačne doporucujem VW Multivan biturbo 204 diesel HP 450Nm 7 DSG ... na rodinne auto tohto zamerania / dovolenky , bezpečnosť , dostatočná výkonnostna rezerva pri predbiehaní , váha vozidla, životnosť motora / ja osobne by som benzín nedával . Cely doterajší život som mal benzíny - 8 kusov , všetky nové . Posledné dve sú diesle / euro 5 a 6 / a neľutujem ... a teraz smelo do mna všetci obdivovatelia chorej Gretky :D

s tým si ježiša zabil :D
na trtkanie po meste 30kou stačí aj ten liter vysavača :P
09.10.2019 - 19:21:38
00
...nakoľko už Avensis nie je našim rodinným autom , ale len autom do mesta pre manželku a deti a najazdí na ňom ročne 6-7K km a je to diesel , nevidím dôvod prečo by som ju mal predať a kupovať kkcinu na benzíne aj keď na nu mám ... aj keď dogma vraví : “ ... nenajazdis 30K km ročne a diaľnicu v DE , tak o diesle ani v najtemnejších snoch neuvažuj” . Avensis kombi ma 8 rokov 125hp diesel , mt , posledné tri roky už výhradne mestské cykly jazdi - a hovno sa pokazilo , pravidelne servisovanie a výmena naplní robí z dieselovej mestskej mašiny bezproblémové vozidlo ... kto nemal a nemá s čím zrovnávať a drží sa len internetových “ usmernení “ , nech si robí ako chce . Ja si kúpim ako ďalšie auto diesel a 3liter 6 valec . Keby som chcel náhodou ťahať loď alebo predbehnúť taťku s ”TSI -íčkom rodinného typu ” , plne nalozeneho na dovolenkový trip , ktorý počúval múdra v tejto téme .

zihadlo 5 A dufam , že týmto som ho aj zaklincoval ?
09.10.2019 - 19:24:06
05
Ak bude auto aj pre polovičku, tak by som zvážil kompaktné mpv. Kombíky často bývajú úzke a 2 sedačky a mamina v strede nie je reálne. Pohodlné to nebude ani u tých mpv, ak máš macaté sedačky, ale pôjde to. Idéalne sú autá ako Sharan, Smax, Galaxy,... Tam však okrem ceny narazíš možno aj na problémy s parkovaním. Navyše už sú ťažké spotreba leze vyššie.

Ktoré kompaktné mpv má vzadu 3 sedačky? Touran, C-max (asi bude dosť lacnejší, technicky je však forďácka dvojspojka horšia a aj spracovanie, ecoboost je fajn), kedysi existoval aj Grand C-max, dá sa to ešte zohnať? Opel Zafira? R Scenic sa myslím trochu zmenšil v poslednej generácií, tak možno Espace, ale tam asi nič moc tie turbobenzíny.
09.10.2019 - 19:28:25
01
Nespomenul sa mpv pezot 5008 2l dizel 150hp. Ale už len ako jazdenka. Keďže je z neho teraz suv
09.10.2019 - 19:35:22
01
Spomenul ;) ... čiastočne.
09.10.2019 - 19:36:29
01
Kia Carens sa ešte kedysi robila. Celkom škoda, že nám tie mpv vymierajú. Pritom cieľovka stále zostáva, či už sú to mladé rodiny, alebo starší ľudia kvôli vystupovaniu a nastupovaniu. Ale vlastne pri pohľade do štatistík do dáva zmysel. Natalita je nízka, takže mladé rodiny niesu a ak sú, tak nemajú na nové auto. Starší ľudia si kúpia SUV, aby mohli jazdiť cez obrubníky, pretože už nevládzu parkovať. Teší ma však, že v mojom okolí je teraz veľký baby boom :)
09.10.2019 - 19:50:00
00
A prečo nie tá Toyota Verso? Lebo sa už nevyrába? Ak je niekde na sklade kľudne by som do toho šiel. 1,8 alebo 2 l benzín.
09.10.2019 - 19:51:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up