NIKDY !!! NIKDY !!! nebrat cennikovu cenu ak nezosekas aspon 10-15 % z tabulkovej ceny tak neni o com,

viem ze pri FORDoch sa da zosekat az o 20% z ceny noveho

nenechaj sa osklbat !!!

P.S. co cakas od predajcu skody ako to, ze bude nadavat na vsetky ostatne auta ?


Nikdy menej ako 10-20%? Na to si ako preboha prisiel? :shock:
Vela zastupeni automobiliek ma marze JEDNOCIFERNE...

Okrem toho, pracujem s autami, ale v zivote som pred zakaznikom nenadaval na konkurenciu. Kazda znacka ma aj svoje plusy aj minusy, urcite sa neda povedat ze niektora znacka je kazova a druha sa nepokazi.

Mal som na auto podobne poziadavky ako saldi, okrem toho dost pozeram na bezpecnost, preto som sa nakoniec rozhodol pre Mercedes B 180 CDI. Zvonku to tak nevyzera, ale vnutri je fakt dost velke. Z doterajsieho poctu predanych kusov mozem povedat, ze spolahlivost je vyborna, kradeze ziadne. Ano, vyber bol ovplyvneny tym, ze pre tu znacku pracujem, ale to auto je fakt super, aj ked drahsie oproti konkurencii :oops:

Ale velmi sa mi paci napriklad aj dudov autobus :lol:


heh, tak to si ma teda fakt pobavil, to ze by mali jednociferne merze predajcovia Dacie a Daewoo by som mozno este uveril ? ale Mercedes ?
ak maju slovenski predajcovia jednociferne marze vysvetli mi ako je mozne, ze su na slovensku nove auta zhruba o 10 az 20 percent drahsie v nemecku ?

a ako som dosiel k tomu, ze nebrat cennikovu cenu ?

otec kupoval octavku v roku 2000 cennikova cena 672.000 , po navsteve 3 roznych predajcov a troch navstevach toho isteho predajcu vyjednal 602.000 Sk

potom kupoval Mondeo v roku 2003 cennikova cena 925.000 Sk, po dvoch navstevach zlava 72.000

pri kupe Volkswagen Passat 2.0 4motion, v roku 2007, cennikova cena 1.117.000 , vysledna cena 1.032.000 Sk

vsetky auta kupovane v KE.

moja osobna skusenost, potreboval som kupit nove brzdov kotuce na mondeo, prisiel som do Fordu a tam mi zavesili 28.000 bez montaze,

trochu som popatral na internet a nasiel som tie iste OEM kotuce za 16.000,

tomu hovoris jednociferna marza ?

kamarat mal Ackovy mercedes, pravidelna prehliadka vymena oleja, filtrov, palivovy, bezne veci 22tisic v origo mercedes servise
14 tisic u sukromnika

takze len tolko k chudacikom distributorom, ktori ledva ziju zo svojej jednocifernej marze...

P.S. to aj pri kupe biku beries cennikovu cenu ? ja ked v kamennom shope nezjednam aspon 5-10 percent tak odchadzam...


Naposledy upravil ondrej81 dňa 16.12.2007 - 18:13:18, celkovo upravené 1 krát.

16.12.2007 - 18:04:30
00
renault akurat tak za trest, alebo ked ta bavi mat to v kuse v servise pre dake prkotiny

To hadam nie. Myslim, ze nemozno aplikovat jednu osobnu negativnu skusenost s renaultom na celu plejadu ich produkcie. Sem tam sa pokazi mercedes, vw, audi, bmw a nepise sa o tom.
16.12.2007 - 18:04:37
00
to nie je jedna negativna skusenost
16.12.2007 - 18:06:41
00
renault akurat tak za trest, alebo ked ta bavi mat to v kuse v servise pre dake prkotiny

To hadam nie. Myslim, ze nemozno aplikovat jednu osobnu negativnu skusenost s renaultom na celu plejadu ich produkcie. Sem tam sa pokazi mercedes, vw, audi, bmw a nepise sa o tom.


presne tak, ja neopovrhujem ziadnym autom, podla mna v dnesnej dobe si uz clovek nemoze vybrat vyslovene zle auto...na kazdom nieco skor alebo neskor odide...

s klesajucou cenou aut sa coraz viac dostavaju do popredia prevadzkove a servisne naklady...., preto sa nemcovi tuknute auto viac oplati predat ako ho dat opravovat ...

rozculuje ma akurat absolutna nenazranost slovenskych autodealerov a bazarov...a poniektorych servisakov...
16.12.2007 - 18:08:38
00
Aj na ludoch riesis iba to, ako vyzeraju? :?


Samozrejme. Len a iba.



Ked si videl v mojom texte slovo iba? Chces porovnavat ludi a auta? :)
16.12.2007 - 18:14:07
00
ja osobne by som sa urcite mrkol aj na toto,ale su to moje srdcovky :P
Dodge Caliber
http://www.etrend.sk/generate_page.php? ... 79170#pool
VW Tiguan
http://www.volkswagen.com/vwcms_publish ... sk_SK.html
Ford Kuga
http://fordcentrum.ford.sk/news.php?nwc_id=2&nws_id=29
16.12.2007 - 18:22:32
00
geroy: jasne, auta budu dostupnejsie. Bude to uz o drahom servise. Akurat dnes som sa rozpraval so susedom, co ma S.Ignis, potvrdil, ze vzadu je malo miesta na sedenie a do kufra sa mu vmesti tak akurat sane. Co vsak povedal dalej je sveta pravda. Auto je zla investicia. Ak niekto kupi auto za milion ci dva, jeho vec, on by to ale nikdy neurobil. Dobru sluzbu urobi auto za polovicku. Ludia casto aj nedomyslia mnohe veci. Maju 400 litrov a kupia auto za 400 litrov. Treba mat rezervu.

Skoda roomster: mne sa paci, je priestranne. Aj citroen berlingo je podobne. Ale este neviem ako sa rozhodnem. Je v tom vela faktorov.

Inak sa mi paci tato tema, lebo nikto tu nikoho nemusi oblbovat ako na auto forach.
16.12.2007 - 18:22:55
00
geroy: jasne, auta budu dostupnejsie. Bude to uz o drahom servise. Akurat dnes som sa rozpraval so susedom, co ma S.Ignis, potvrdil, ze vzadu je malo miesta na sedenie a do kufra sa mu vmesti tak akurat sane. Co vsak povedal dalej je sveta pravda. Auto je zla investicia. Ak niekto kupi auto za milion ci dva, jeho vec, on by to ale nikdy neurobil. Dobru sluzbu urobi auto za polovicku. Ludia casto aj nedomyslia mnohe veci. Maju 400 litrov a kupia auto za 400 litrov. Treba mat rezervu.

Skoda roomster: mne sa paci, je priestranne. Aj citroen berlingo je podobne. Ale este neviem ako sa rozhodnem. Je v tom vela faktorov.

Inak sa mi paci tato tema, lebo nikto tu nikoho nemusi oblbovat ako na auto forach.


jj, ved to, az mi je luto, ze som sa tak nechal uniest...pomaly kazdy druhy prispevok je moj :)

zaujimaju ma totiz aj argumenty inych, ani ja napriek tomu, ze si myslim ze mam celkom prehlad v svojom segmente nemam patent na idealnu kupu.

proste treba auto vnimat ako prostriedok na dopravu z bodu A do bodu B,
samozrejme tak ako kazdy chlap aj mne sa rozbucha srdce ked sedim v nejakom 3 litry ale ked si zas zratam kolko by som do toho musel vrazat, tak si radsej kupim novy bike :), lyze, sportove nacinie, dovolenku...
16.12.2007 - 18:27:58
00
heh, tak to si ma teda fakt pobavil, to ze by mali jednociferne merze predajcovia Dacie a Daewoo by som mozno este uveril ? ale Mercedes ?
ak maju slovenski predajcovia jednociferne marze vysvetli mi ako je mozne, ze su na slovensku nove auta zhruba o 10 az 20 percent drahsie v nemecku ?


Odporucam Ti stiahnut si cenniky a zistis, ze tie ceny u meredesu su v SK v 90% rovnake a v 10% nizsie ako v DE. Logisticke naklady si urcite vies porovnat sam. Okrem ineho si v SK garancky neplatis, v DE cvakas za vsetko... Ide to z marzi importera a oblastnych zastupeni.

Vela predajcov vyuziva pokles kurzu na udelenie "zlavy". Cenniky v Sk boli napriklad kalkulovane pri kurze 38-39 SKK/EUR, teraz je kurz o 5 SKK/EUR nizsi... Pri cene auta 20000 EUR Ti to spravi uzasnu zlavu 100 tisic korun. Takze ked si vtedy dostal tu koktaviu so zlavou 60 tisic, mozno Ta este stale oj**ali :lol: Ovela transparentnejsie je uvadaznie cennikov v EUR.

Ceny servisov a nahradnych dielov tu neries, nemas potuchy o nakladoch a kde vznikaju... Vies kolko stoji napriklad taka pocitacova diagnoza a jej prevadzka? Alebo sprosty zdvihak, brzdova stolica ci jednoucelove pripravky? Nahradne diely sa vozia dva az trikrat denne, myslis ze mame naftu, vodicov a rozvozove auta zadarmo? V niecom sa to odrazit musi a su to prave ceny dielov a normohodin.

Jozko Ferko z Hornej Dolnej Ti spravi servis na starom zdvihaku a s naradim z moskvica za par supov, ale daj mu preprogramovat riadiacu jednotku alebo nastavit hydraulicky podvozok Active Body Control na S-ke 8)

Podobnost s cyklosuciastkami a cykloservismi nie je vobec nahodna, vid temu o OEM komponentoch.

Ver tomu, ze ak by som mal podnikat, urcite by som si neotvoril predajnu aut, lebo su aj jednoduchsie a menej financne narocne druhy podnikania :wink:

A na znak zmierenia Ta pozyvam k nam, kludne pridi na kavu a mozes sa odviezt sa na com len chces :D


Naposledy upravil dutchman dňa 16.12.2007 - 18:41:50, celkovo upravené 2 krát.

16.12.2007 - 18:38:20
00
.... tak si radsej kupim novy bike :), lyze, sportove nacinie, dovolenku...

Ved prave, ide o nase konicky.
16.12.2007 - 18:39:26
00
heh, tak to si ma teda fakt pobavil, to ze by mali jednociferne merze predajcovia Dacie a Daewoo by som mozno este uveril ? ale Mercedes ?
ak maju slovenski predajcovia jednociferne marze vysvetli mi ako je mozne, ze su na slovensku nove auta zhruba o 10 az 20 percent drahsie v nemecku ?


Odporucam Ti stiahnut si cenniky a zistis, ze tie ceny u meredesu su v SK v 90% rovnake a v 10% nizsie ako v DE. Logisticke naklady si urcite vies porovnat sam. Okrem ineho si v SK garancky neplatis, v DE cvakas za vsetko... Ide to z marzi importera a oblastnych zastupeni.

Vela predajcov vyuziva pokles kurzu na udelenie "zlavy". Cenniky v Sk boli napriklad kalkulovane pri kurze 38-39 SKK/EUR, teraz je kurz o 5 SKK/EUR nizsi... Pri cene auta 20000 EUR Ti to spravi uzasnu zlavu 100 tisic korun. Takze ked si vtedy dostal tu koktaviu so zlavou 60 tisic, mozno Ta este stale oj**ali :lol: Ovela transparentnejsie je uvadaznie cennikov v EUR.

Ceny servisov a nahradnych dielov tu neries, nemas potuchy o nakladoch a kde vznikaju... Vies kolko stoji napriklad taka pocitacova diagnoza a jej prevadzka? Alebo sprosty zdvihak, brzdova stolica ci jednoucelove pripravky? Nahradne diely sa vozia dva az trikrat denne, myslis ze mame naftu, vodicov a rozvozove auta zadarmo? V niecom sa to odrazit musi a su to prave ceny dielov a normohodin.

Jozko Ferko z Hornej Dolnej Ti spravi servis na starom zdvihaku a s naradim z moskvica za par supov, ale daj mu preprogramovat riadiacu jednotku alebo nastavit hydraulicky podvozok Active Body Control na S-ke 8)

Podobnost s cyklosuciastkami a cykloservismi nie je vobec nahodna, vid temu o OEM komponentoch.

Ver tomu, ze ak by som mal podnikat, urcite by som si neotvoril predajnu aut, lebo su aj jednoduchsie a menej financne narocne druhy podnikania :wink:

A na znak zmierenia Ta pozyvam k nam, kludne pridi na kavu a mozes sa odviezt sa na com len chces :D


ok berem :) stavim sa :) aj ked mercedes planujem az na stare kolena ale preco nie :))))))))

co sa tyka tych nakladov na nakladne servisne zakroky to je jasne, ze by som siel aj ja do fordu kebyze mi nieco odide s elektronikou,

mne je jasne ze predajcovia neziju z malych sukromnych majitelov ale z firiem, ktore maju cele flotily ...
16.12.2007 - 18:47:17
00
geroy: jasne, auta budu dostupnejsie. Bude to uz o drahom servise. Akurat dnes som sa rozpraval so susedom, co ma S.Ignis, potvrdil, ze vzadu je malo miesta na sedenie a do kufra sa mu vmesti tak akurat sane. Co vsak povedal dalej je sveta pravda. Auto je zla investicia. Ak niekto kupi auto za milion ci dva, jeho vec, on by to ale nikdy neurobil. Dobru sluzbu urobi auto za polovicku. Ludia casto aj nedomyslia mnohe veci. Maju 400 litrov a kupia auto za 400 litrov. Treba mat rezervu.


Presne tak, auto pre sukromnu osobu nie je investicia, ale spotrebny statok. Plati rovnica, ze ak chces auto za x-tisíc, musis mat k dispozici 3 krat tolko financii (poistky, servisy, palivo...), aby Ti zostalo aj na zivobytie.

Cim drahsie je auto a cim viac je v nom doplnkovej vybavy, tym je pokles hodnoty vacsi. Pri ocenovani jazdenych aut sa na cenu vybavy moc neprihliada.

Jeden z prikladov: Auto (benzin, objem 5litrov), ktore stalo 3,6 miliona, predal zakaznik po dvoch rokoch a 100000 km za milion a bol rad ze ho vobec predal :shock:
16.12.2007 - 18:52:54
00
Jeden z prikladov: Auto (benzin, objem 5litrov), ktore stalo 3,6 miliona, predal zakaznik po dvoch rokoch a 100000 km za milion a bol rad ze ho vobec predal :shock:

Problem je, ze malokomu vznikne potreba kupovat jazdene auto za milion. Inak, podla mna dost zle vyznieva nazov "ojazdene" a treba to nahradit nazvom "jazdene". Vyraz ojazdene evokuje, ze uz ma blizko do dochodku.
Pozeral som tak zo zaujmu AAA Auto a celkom ma prekvapuje, ze niekto predava 4-rocnu fabiu kombi a vraj najadene 30 ci 40 tisic. Som pocul, ze to je tunel. Dali dolu 100 000 km.
To ma odradza kupit jazdene auto. Neviem po kom, ake skryte zavady a pod. To skusim vyjednavat ako mi tu niekto poradil s predajcom dat dolu 10-15% ceny.
16.12.2007 - 19:03:55
00
Ked budem mat cas a budu mat verziu kombi, pojdem pozriet ci otestovat toto:
www.autolenta.com.ua
Sa stavim, ze neviete co to je! Prosim nesledujte vlakno.
16.12.2007 - 19:19:23
00
Vraj koli tomuto chodievaju chlapi na autosalony:
automix.centrum.cz
16.12.2007 - 20:03:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up