Dodanil by som ešte hluk,máme tu tiež takého velkoobjemoveho,celé noci gumuje kruháče,že ani ventilačku neotvoríš. Cez deň prejsť s kočarom po meste ,aby ti decko nezobudil ,je umenie. A to mám zvuk športových motorov rád,ale nie v meste,chodím si ich popocuvat na rallye.🙂
11.12.2020 - 12:00:22
00
Jezus napísal:
Na cestovanie 310 kW naozaj netreba, ani 200 kW. Takze taketo zdanenie luxusu je podla mna uplne v poriadku. Kto chce opicu... :)

Od teba by som takéto tvrdenie nečakal. Sám predsa vieš, že výkonnejšie auto prispieva k bezpečnosti, aby si aj s nákladom ľahko obehol pomalšieho účastníka premávky (napríklad vtedy, ak sa začne vytvárať dlhšia kolóna áut a tí zozadu sa začnú postupne predbiehať pred pomalších alebo defenzívnych jazdcov, čo je veľmi nebezpečné a obiehať by sa malo pekne porade od 1. v kolóne). Taktiež pri súčasnej hustote premávky je bezpečnejšie, keď sa vieš rýchlo rozbehnúť a zaradiť z pripájacieho pruhu. Atď. Je jedno, aký výkon v aute máš. Ja s mojim 4,7 V8 môžem byť celkovo ekologickejší ako niekto s litrovým 3-valčekom. Lebo nevyužívam auto na presuny po meste. Chodím pešo, výnimočne mhd. A posledný bod - na dlhé cestovanie nie je nič lepšie, keď sa ti motor prevaľuje medzi 1500-2000 otáčkami.
11.12.2020 - 12:08:08
06
kajto na hluk su normy, to maju kontrolovat organy a STK, ale keby si to chcel ako dane tak OK :-) Ja by som zdanil svetla na jednotkovej fabii a pomalu jazdu za vozidlami znacky skoda, dacia, :-D
https://autobild.pluska.sk/poradca/hlukove-normy-fakty-famy
tmax to su vsetko rozumne dovody, ale ten padny je ten posledny :-)
11.12.2020 - 12:11:09
02
Dudo napísal:
to nie je o luxuse, to je sucastou ekologickych zdaneni, vid okolite krajiny, aj ked mas pravdu, ze tym Fico kompenzoval socialne balicky


V dovodovej sprave navrhu zakona ktorym to Fico&co zaviedli sa ziadna ekologia neuvadza. Ak by islo o ekologiu tak by sa cena odvijala od niecoho uplne ineho ako je vykon motora, a zlavu by mali aj hybridy, plynove alebo vodikove auta.
Len to tam tichucko vsunuli, bez vysvetlenia preco taketo rapidne zvysenie. (z 33 eur na 2997 eur zo dna na den)
jedine ich vysvetlenie bolo:
Citujem:
"V návrhu sú zahrnuté úpravy a zmeny, ktoré na základe iniciatívy Ministerstva financií SR predložili zainteresované správne orgány."
a citacia pokracuje:
"Zámerom predloženej novelizácie zákona je predovšetkým posúdenie úrovne súčasne platných sadzieb poplatkov, ktoré pri viacerých úkonoch a konaniach už nezohľadňujú skutočne vynaložené náklady príslušných orgánov..."

Skutocnym zamerom vtedy bola potreba dalsich a dalsich penazi na financovanie nakupu hlasov volicov pre volby.

Samotne ministerstvo financi (vedene smerom neskor pri dalsej novele, ked do poplatku zaviedlo ako vstupny parameter aj vek vozidla) napisalo:
Registračný poplatok slúži jednak na krytie administratívnych nákladov štátu s vydaním dokladov k vozidlu a vedením evidencie vozidiel a jednak má povahu majetkovej dane.

Majetkovej, nie ekologickej.
Majetkovej aj preto, aby sa nejaki vrtaci nezacali pytat, na ake ekologicke projekty tieto vybrane peniaze boli minute.
Ked ide o prachy ekologia je az na poslednom mieste. Ak nie na poslednom, tak sluzi len ako zasterka.

BTW: nazvali to majetkovou danou, ale zaradili to medzi nedanove prijmy statneho rozpoctu. (221004-správne poplatky). Hodne intelektu Kazigrafa. Ale to oni robili bezne, zvysovali povinne platby beznych ludi a firiem pre stat, ale nikdy to nenazyvali danami. To aby mohli tvdrdit, ze "my dane nezvysujeme." Umyselne ale nedodavali, ze my to vyberame vo forme poplatkov. (koncesionarske, registracne, odvody napr. bankovy odvod, osobitny odvod pre obchodne retazce, atd. atd.)


Naposledy upravil Minikin dňa 11.12.2020 - 12:55:15, celkovo upravené 4 krát.

11.12.2020 - 12:24:21
02
tmax, tak Ty uz mas trosku skreslene vnimanie vdaka tomu cim jazdis. :) Ale to nic nemeni na tom, ze najväcsi strelci na okreskach su prave ti, ktori maju vykonny motor a myslia si, ze oni to z konca tej kolony o nakladaku a 6 autach stihnu este pred zakrutou. Zial prave takito to casto nestihnu. A velmi casto zomru ini kvoli nim. Takze moj nazor je, ze na to, aby clovek jazdil bezpecne na okreskach naozaj 200+ kW nepotrebuje. Ak si niekto okresky myli s pretekarskym okruhom a nedodrziava MPR a predbieha vsetkych co idu 90 km/h, tak to je uz uplne ina debata a tam samozrejme plati, ze cim viac vykonu, tym lepsie. Ale takych aj keby zdanili aj desatnasobne oproti dnesku, tak ja s tym budem OK. A o ekologii som vobec nepisal.
11.12.2020 - 12:25:51
00
110mat110 napísal:
Ako sukromnik neplatis cestnu dan

Zatial nie ale pockaj ked papalasi zistia, ze za takto doj.. nu ekonomiku malokto bude platit dane a nebude ani na ich platy.
11.12.2020 - 12:34:04
01
Jezus napísal:
Ale to nic nemeni na tom, ze najväcsi strelci na okreskach su prave ti, ktori maju vykonny motor a myslia si, ze oni to z konca tej kolony o nakladaku a 6 autach stihnu este pred zakrutou.

Je to o ľuďoch a za čas, ktorý účinkujem za volantom, by som si netrúfol posunúť misku váhy na jednu alebo druhú stranu (dýchavičné motorčeky vs. výkonné autá).
11.12.2020 - 12:37:56
04
Ja som zatial nikdy nevidel aby clovek na Fabii HTP siel predbiehat kolonu. :) Ale zato som videl vela takych, co mali vykon naviac. A nie raz z toho vznikla nebezpecna situacia.
11.12.2020 - 12:39:59
00
Zhodneme sa, že sa nezhodneme. :-)
11.12.2020 - 12:41:35
01
Jezus napísal:
Ja som zatial nikdy nevidel aby clovek na Fabii HTP siel predbiehat kolonu. :) Ale zato som videl vela takych, co mali vykon naviac. A nie raz z toho vznikla nebezpecna situacia.

ja som videl a ešte aj na kopci brestová od RK :D
hornooravský chachar si fandil, mal asi kilometer a skoro to nedal okolo kamiona
a to nebol jediný čo to skúšal, chodím tadial denne niekolko x
11.12.2020 - 12:43:21
00
Ja som si tak kedysi stanovil, že čo má viac ako 100 koní na tonu, je už slušné autíčko na bežné vozenie...

Príklad: auto strednej triedy má cca 1350 kg čiže má aspoň 135 koní, tak už sa v tom dá normálne jazdiť, predbiehať, atď.

Ak by sme to vzali aj s nosnosťou auta, tak 1350 kg + nosnosť 450 kg, čiže 180 koníkov a viac už dáva slušný základ na športovejšiu jazdu...

veľmi veľa koní potrebujú priamkári, (príp. drifteri) a jak ja vravím, až na zákrutách sa ukáže, kto vie ako jazdiť... 😉

Ale tiež súhlasím s tým že radšej nizkootáčkový atmosférický 6-8 valec, ako trojhrnkové mega-turbo, OK tak kompromis 2 litrový 4 valcový bi-turbo benzín 🤣🤣🤣
11.12.2020 - 12:46:20
01
zihadlo 5 napísal:
ja som videl a ešte aj na kopci brestová od RK :D
hornooravský chachar si fandil, mal asi kilometer a skoro to nedal okolo kamiona
a to nebol jediný čo to skúšal, chodím tadial denne niekolko x

Ja som zazil este lepsieho na Rovnej hore smerom zo Zazrivej do Terchovej. Ani nepredbiehal, len proste nevedel jazdit / nemal ziadny odhad. Proste rodinka v nejakej Fieste alebo co to bolo na vylete a dusil to na trojke hore aj ked uz davno padli otacky na hranicu volnobehu. Ja som siel na bajku po kraji a len som pocul ako ten motor trpi. Dosli na moju uroven a tam definitivne zastali a motor skapal. Myslel som, ze nic take nikdy neuvidim. Neveril som, ze su aj ludia co v strmom kopci nepodradia aj ked motor strati tah a cakaju kym otacky padnu az na nulu. :)
11.12.2020 - 12:54:13
03
madbugie napísal:
Príklad: auto strednej triedy má cca 1350 kg čiže má aspoň 135 koní, tak už sa v tom dá normálne jazdiť, predbiehať, atď.

No ani nie, lebo je rozdiel predbiehat v limuzine a pritom zobat hrozno a pit sampanske a ani nepocitit ze sa daco deje, hlukovo alebo ako kolvek inak alebo predbiehat s hatchbakom ktory sice "ide dobre" ale musis ho vytocit do 5tis a podradovat. Ale viac menej suhlasim s tebou, ako ja som 2r jazdil na 44kW wv pole a neprislo mi to vtedy lenive, sice ked bolo auto plne, tak to neslo do kopca vobec ale samemu mi to prislo dost dynamicke :D

A samozrejme dodatocna dan statu za tento "luxus" je fakt prachsproste vydieranie. Dom za pol mega? kludne, mobil za 1500euro? nech sa paci, mramorovo zlaty hajzel? kludne, ale vykon 200kw vo velkom 2.5tonovom bezpecnom aute? si sa snad zblaznil nie? to zdanime. Dufam ze to sulik zrusi, takuto kravinu.


Naposledy upravil Robio dňa 11.12.2020 - 13:08:48, celkovo upravené 1 krát.

11.12.2020 - 13:07:00
00
tmax napísal:
obiehať by sa malo pekne porade od 1. v kolóne).

Jaaj lenze kym sa ti vpredu zobudia, ze mozu, uz mam polku kolony obehnutu :D
11.12.2020 - 13:07:19
01
Tiež sa viem zozadu predierať vpred, ale nakoľko mi to nepríde bezpečné pre ostatných účastníkov premávky, trpezlivo čakám. Zatiaľ ma to nikdy nestálo viac ako jednotky minút života. ;-) Samozrejme, nemám na mysli kolónu 2 áut.
11.12.2020 - 13:12:49
05

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up