mdfk - ak dobre pozeram, to mas svista? ci sa mylim?
04.01.2021 - 10:02:06
01
weexo napísal:
ake pouzivas? mne uz 3. rok drzia "obycajne neznackove" Champion, sice vrzgaju, ale zotieraju stale dobre. Staci obcas ocistit pri umyvani celneho skla a v zime im trochu podkurit predtym, nez ich rucne odlepis od skla.. nic zlozite

Používam zase BOSCH.
Pôvodné "prvé" vydržali 6-7 rokov - začali vŕzgať ( mne to moc vadí ) potom dva roky tie isté BOSCH, ďalšie Valeo tiež vŕzgali ale už po roku no a teraz zase BOSCH.

...a teraz na LEONe ešte ani neviem čo je ( zatiaľ idú super klop klop ) majú tri roky ak sú tam teda originál :?:
04.01.2021 - 10:12:06
00
mondzo napísal:
mdfk - ak dobre pozeram, to mas svista? ci sa mylim?

Áno presne tak je to swištiak M13A 2008.
04.01.2021 - 10:34:02
00
aku tam mas spotrebu na tom?
04.01.2021 - 11:02:29
00
Lubik napísal:
Používam zase BOSCH.
Pôvodné "prvé" vydržali 6-7 rokov - začali vŕzgať ( mne to moc vadí ) potom dva roky tie isté BOSCH, ďalšie Valeo tiež vŕzgali ale už po roku no a teraz zase BOSCH.

...a teraz na LEONe ešte ani neviem čo je ( zatiaľ idú super klop klop ) majú tri roky ak sú tam teda originál :?:


Mal som v minulosti BOSCH - boli vyrobene v EU a boli fajn. Pred rokom som dostal nove BOSCH - uz vyrobene v Cine a z vyroby zle stieraju. :/
04.01.2021 - 11:32:48
00
lapaloma napísal:
ford mal problém so žiarovkami v predných svetlách, ale o batérii som nikdy nepočul, dokonca to bolo asi jediné auto kde mi batéria neumrela odrazu ale umierala pomaly pomalinky ale rozpoznateľne cca 4 mesiace


Starsie fordy ficali na vyssich napatiach. Ja som pri obycajnej baterke na 14,2V dostaval chyby baterie. Ked RJ rozoznala klasicku bateriu tak vymyslala s nabijanim. Ked nerozoznala, bolo este horsie. Z toho vyssieho napatia pramenia aj problemy so ziarovkami a vsetkym tym.

P.S. problem s piskajucim stieracom vybaveny. Natrepal som pod ochrannu gumu motorceka kusok plastickeho maziva a uz je ticho. Nebol to problem so sklom ani s gumickami.
04.01.2021 - 11:35:03
02
mondzo napísal:
aku tam mas spotrebu na tom?

Mával som 5,6 no po príchode E10 sa mi to ustálilo na 5,8. ( neviem či to je tým ale aspoň si to mám ako odôvodniť )
Medzi tým som mal 5,9 a najhoršie rovných 6.0 ale to boli prechodné hodnoty. Dlhodobo som mal 5,6 a teraz mám dlhodobo 5,8 s tým že nejazdím na spotrebu. Hlavne okresky pahorkatina, predbiehanie ak je treba. Normálna dynamická jazda.
04.01.2021 - 11:58:07
00
mdfk ja tomu nerozumiem, mam rocnik 2007 tu istu motorizaciu 1.3i 68kw a podla papierov ma 6.3L a jazdime okolo 7L (priemer, aj mesto, aj mimo mesto aj dialnica sem tam), sa mi ani nechce verit, ze sa pohybujes pod 6L :). Najazdene to ma okolo 187t km. Ja som to zobral na furikovanie do mesta hlavne pre manzelku, ale celkom sa mi to zapacilo a sem tam ho zoberiem manzelke aj mimo mesta a ked si to clovek chce uzit, tak toci (svist si to aj pyta) a tam uz to ide smerom k 7.5L, viac som asi nevidel na pristrojovke. Vyssia spotreba moze byt aj vysledkom jazdenia predchadzajuceho majitela, dochodca, aspon tak si to vysvetlujem, iny styl jazdy, motor ma vyssiu spotrebu, mozno zly zabeh. Neviem a nejak specialne to ani neriesim. Mas na tom nejake upravy?
04.01.2021 - 12:17:08
00
No inak to je pravda že ten swišť je dosť zábavné auto na šoférovanie a otáčky mu chutia :) Predbiehanie tiež bez problému. Bojím sa keď sa swišť jedného dňa porúča čo by som mal kúpiť aby som nebol sklamaný. Nové swifty sú krásne ale pohonom nejako neohúrili a človek by aj mal nejakú predstavu, no nikto to akosi v nových modeloch neponúka.
Auto je inak úplne bez úprav. Jediné je že bolo vždy servisované v autorizovanom servise - výmena kvapalín, náplní, filtre, olej. Nutno podotknúť že servisný interval tiež nebol vždy na chlp dodržaný s výnimkou prvých pár prehliadok. Ale dostalo vždy to čo potrebovalo skôr či neskôr. Minulý rok menený aj olej v prevodovke. Ešte uvediem že auto vozí zhruba 50% 2 osoby, 30% sám a 20% 4-5 osôb. Hodnoty spotreby beriem ale len z palubného "PC" a reálne odpočty z tankovaní som si nikdy nerobil.
04.01.2021 - 12:40:37
00
Swifta Sporta som starsieho tiež pár rokov dozadu kúpil manzelke.Nesmierne si ho obľúbila a mal som čo robiť ,aby som ju presvedčil ho predať. Mali sme to pekne podelené,ona ho jazdila do 3k rpm a ja od 3 do 8. Bol ale až moc zábavný ,tak som ho radšej predal. Síce len 130 koní ,ale pri tej 1 tone to docela išlo. Nechápem,ako môžu chalani riadiť tie 300 k predokolky,to už musí byť o zivot.BTW videl som ,že už sa dajú kúpiť za normálny peniaz Toyotky GT 86 a Súbaru BRZ -To je moje vysnene,ale bohužiaľ v tomto živote to už nestihnem....
04.01.2021 - 18:29:00
01
ja som si parádne užíval okresky a horské cestičky po slovensku s 300koňovým megánom RS 4tej generácie :) s tým natáčaním zadnej nápravy to sedelo v zákrutách ako prikované :) ale tak to už je kapánek ťažšie a väčšie auto ako svišť :)
04.01.2021 - 18:47:38
00
Kajto normalne. Mas tam špèru a veľmi lepkave pneumatiky. Jedného času som mal na takom aute obuté nonstop Federal rsr-rr,no to sa už nedalo vydržať :) ale lepidlo to :) treadwear 120 :p
04.01.2021 - 19:33:47
00
Ak by mal niekto zaujem ma na to este 13 dni. :)

https://www.liveauctioneers.com/item/95041485_davids-personal-kitt-knight-rider-car
10.01.2021 - 00:29:31
02
to by musel este poskocit bitcoin :D
10.01.2021 - 19:36:01
00
11.01.2021 - 14:21:08
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up