To zalezi len na tom, odkial tomu (bavime sa len o privode pre biele svetlo) das stavu. Ak to proste pripojis niekam, kde mas prud pri nastartovanom aute, bude to svietit furt a xenony tomu budu ukradnute. Ja som si to este cez rele pripojil na parkovacky (ktore mi svietia vzdy so stretavackami), takze ked zapnem len parkovacky alebo aj stretavacky, denne svietenie zhasne. Co som to onehda cital, nie je to nutne z pohladu noriem pre denne svetenie, len sa mi nepacilo kombinovat biele denne so zltymi halogenmi, plus som chcel mat moznost mat len parkovacky bez denneho.
14.11.2021 - 21:36:33
00
Vypnutie dennych pri zapnuti blinkra je ok, ma to kopec novych aut, dokonca to aj dava zmysel-lepsie vidis ten blinker
14.11.2021 - 21:38:54
01
Zoidberg mne sa prave mari, ze denne by si nemal mat sucasne so stretavackami. Vypaloval ma jeden mercedes vcera, jeho xenony v stretavackach neboli nic voci tym led pasikom, ktore na W212 si myslim original nedavali.
14.11.2021 - 21:54:31
00
Neviem, ako inde, ale mne automaticky prepína denné a stretávacie podľa toho, koľko svetla je. Podobne, ako mi automaticky prepína stretávacie a diaľkové.

Aj Mercedes to určite bude mať tak.
14.11.2021 - 22:04:53
00
Mame sa na H i20 denne so stretavackami nevypina, asi su v tom vztahu dalsie premenne. Ja som s mojim zapojenim tak ci tak ok- je istejsie mat DRL vypnute ked ho netreba.
14.11.2021 - 22:12:20
00
Kedysi to nemohlo byť, ale potom asi z toho nejak upustili.. aj môj Superb z 2014 má denne LED a zároveň sú to aj smerovky, čiže keď zapnem smerovku, denne zhasne a LED pásik vedľa začne blikať na oranžovo. A so stretávackami svieti aj denne.
14.11.2021 - 22:22:25
00
Písal som tu príspevok a stratil sa záhadne :D Užívateľ sa tu chce pochváliť, že jeho priateľka, si plánuje kúpiť nový vágen, Sportage v základnom benzíne. Všetci mu tu píšu alternatívy, ***** nie, potrebuje benzín s apple kár plej. :D Chalanisko, chce len potlapkať po rameni, ako dobre sa jeho spoluosadníčka rozhodla. Lebo nechce avtomat, nece žabžrútov, má to byť do 3rokov staré, po3,14či. Dácia je je na 3,14ču, Ford je nakkt, na VW vlastné ani nemá. Nakoniec daný užívateľ ani nebude rozhodovať. čo sa vlastne kúpi :D Neviem ako Vy, ale vnímam tu "dvoch" užívateľov, slovom dvoch. Jeden je daný užívateľ a druhého neprezradím, jasné že áno je to kenai :D
14.11.2021 - 22:41:36
19
Izzy68 napísal:
Zoidberg mne sa prave mari, ze denne by si nemal mat sucasne so stretavackami. Vypaloval ma jeden mercedes vcera, jeho xenony v stretavackach neboli nic voci tym led pasikom, ktore na W212 si myslim original nedavali.


Citroen to ma tak ze denne svietenie svieti furt a je jedno ci svietis stretavackami alebo dialkovymi… vypnut ho viem len ked zapnem obrysovky… :)
14.11.2021 - 23:27:36
00
K tym nightbreakerom, mam ich na aute uz rok. Mam tie najsilnejsie laser a zatial su OK. Na denne mam samostatnu ziarovku, cize svietia len v noci ale v noci jazdim celkom casto. Cize za mna vydrz zatial OK (ocakaval som tak pol roka). Trocha horise su v hmle, lebo robia pred sebou taky neprijemny laserovy efekt a ani hmlovky to nepresvietia

A DRL sa u mna vypina, ked sa zapne blinker. A to mam halogeny. Jedine ostanu svietit parkovacky. Tie mam aktivovane diagnostikou, aby mi svietili aj zadne svetla s DRL.
15.11.2021 - 04:54:21
00
Pani, mate nejake skusenosti s GOODYEAR ULTRA GRIP PERFORMANCE?
15.11.2021 - 07:43:10
01
zoidberg, a ako bol si s tým už na stk? A rozmýšlal si nad tým,ako by si mohol dopadnuť v prípade nehody,keď Ti poistovňa zahlási,že si nemal certifikované svietenie a blinkre?

Ja nerýpem,iba zisťujem informácie,lebo tento systém,čo máš ty sa mi veľmi páči. Každopádne,tvoj Civic,aj moja Mazda3 má rovnakú pôvodnú blinkrovú žiarovku (wy21w)
15.11.2021 - 15:18:41
00
O dva mesiace planujem STK, tak nad tym akurat dumam. Pravdepodobne len odpojim denne svietenie, takze budem mat iba podozrive LED ziarovky v blinkroch, ktore ale explicitne zakazane nie su. Aspon ja som to zatial nenasiel- vid poznamky nizsie. Potesim sa, ak sa k tomuto niekto dalsi vyjadri.

Ad denne svietenie- STK by nepresla, lebo od cinskeho vyrobcu nemam schvalovacie papiere, ale pri nehode sa toho neobavam, kedze oslepenie tam nehrozi a dennym svietenim je mozne dodatocne vozidlo vybavit (a nemusi to byt v TP)

Co sa tyka blinkrov, sem som nalepil veci, co som k nim nasiel; ziadnu z nich imho neporusuju. Najblizsie nelegitimnosti ma zakaz prevadzkovat vozidlo "ktoré je dodatočne vybavené neschváleným systémom, komponentom", ale kedze vyrobca mi do blinkru akurat kaze BAU15s, verim, ze LED BAU15s nie je neschvalena.
https://pastebin.com/s13Qcbq3
15.11.2021 - 17:49:37
00
Dôležité u teba je asi skôr to, že tvoj reflektor nemá schvalovaciu značku, ktorá pokrýva aj denné svetlá. Áno, je to možno hlúposť, ale presne za takéto veci ťa na STK veľmi radi pokefuju, keď natrafis na veľmi aktívneho technika. Ale inak som s LED ziarovkami v smerovkach, parkovacích svetlách a cuvacich svetlách 2x prešiel cez TK :)
15.11.2021 - 18:26:42
00
Dane svetlo je vzdy homologovane s nejakym zdrojom svetla (napr. H7 a len H7). Dana funkcia je vzdy vyznacena na svetle, aby sa dala lahko identifikovat. Ak tam namontujes nieco ine, co ma taky isty bajonet (napr. LED ziarivku s H7 bajonetom), pripadne dalsie fukcie blinker/ denne svietenie tak uz nepouzivas auto tak ako bolo schvalene od vyrobcu pre danu krajinu.

Nemusis prejst cez STK, mozes prist o technicak pri obycajnej kontrole a ked sposobis nehodu mozes prist o poistne krytie.

Je to naozaj na zvazenie a na rozhodnuti kazdeho z vas. Mne osobne to je u prdele, ja sa tym neriadim tiez ?
15.11.2021 - 18:48:06
00
misoR napísal:
Dôležité u teba je asi skôr to, že tvoj reflektor nemá schvalovaciu značku, ktorá pokrýva aj denné svetlá. Áno, je to možno hlúposť, ale presne za takéto veci ťa na STK veľmi radi pokefuju, keď natrafis na veľmi aktívneho technika. Ale inak som s LED ziarovkami v smerovkach, parkovacích svetlách a cuvacich svetlách 2x prešiel cez TK :)

To hej, prave preto som chcel denne svietenie schovat a tvarit sa, ze mi to LEDkuje len naoranzovo. To, ze su niektore segmenty tej "ziarovky" inej farby ako ine, je vo vypnutom stave vidiet iba pri detailnom skumani. A von to zo zvedavosti isto nebudu vyberat, lebo v tom Civicu sa blinkrova ziarovka meni cez blatnik- co je aj dovod, preco sa mi to nechce na den menit :D

Duck1980, ani to nie je uplne iste; Napr. vies legalne pridat denne svietenie s funkciou obrysovych svetiel s tym, ze povodne obrysovky zaslepis. Potrebujes nejaky homologizacny papier od vyrobcu, ale v podstate zmenis fungovanie celeho svetla a je to ok (a pritom to nie je DRL specificke pre model auta)
Napr. https://www.svetziaroviek.sk/fotky19593/fotov/_ps_1008826_Denne_svietenie_LED_PHILIPS_DayLight_8_12V_instalacia.pdf
15.11.2021 - 19:29:33
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up