Ale to stále nič nemení na fakte že škodovka je predražená či je nová alebo jazdená a to sa nebavíme ešte o tom čo všetko si priplácas aby si mal auto aspoň v základe
01.12.2021 - 07:08:02
02
tiez som sa jej branil, frflem najma na podvozok, ale v case, ked som ju kupoval ako novu, nemala konkurenciu siroko daleko, cenou, tym co som potreboval a najma kufrom... ale som si vedomy, ze to bolo davno a casy sa zmenili... rocnik 2012
01.12.2021 - 07:18:27
00
Ja osobne by som si radšej príplatok za golfa tam sa proste Octavia nechytá ani spracovaním a už vôbec nie podvozkom to je nebe a dudy
01.12.2021 - 07:23:13
00
lenže golf nemá taký kufor :D a oproti ochcafke je celý menší..
01.12.2021 - 07:25:54
00
Tak je tam cca 30L rozdiel,ale to ma nepresvedčilo aby som si to aj tak kúpil
01.12.2021 - 07:33:12
01
nickovw08 napísal:
Ja osobne by som si radšej príplatok za golfa tam sa proste Octavia nechytá ani spracovaním a už vôbec nie podvozkom to je nebe a dudy

Tu v ČR ani nie. Keď som kupovala svojho Golfa 7 Variant tak som sa išla pozrieť aj do showroomu vedľa kde mali škodovky. Úplne rovnaký model Oktávky Kombi s rovnakým motorom a výbave bol drahší od Golfa o 50tis Kč (cca 2.000Eur).
01.12.2021 - 07:38:31
00
Zas tak veľký rozdiel ako popisujes v tých autách nie je :D Pred mesiacom som vymenil Octaviu za golf.
01.12.2021 - 07:39:28
00
Ono je to paradox, ja keď som konfiguroval auto, porovnal som si passat a superb, ktorý bol na začiatku konfigurácie lacnejší. Keď som si však nakonfiguroval rovnakú motorizáciu a výbavu, výhodnejšie mi vyšiel passat, ktorý už vtedy mal navyše full led svetla.
01.12.2021 - 07:44:05
00
v tom case bol golf variant o vyse polovicu drahsi, jasne, ze asi vybava bola niekde inde, ale mne stacili zakladne veci ako tempomat a pod v tom case... a najma, do variantu by som nenarval kocik pre dvojicky, moj bycikel + odrazadlo pre starsieho naraz :-D ...a aj lyze som tam mal tusim vtedy moje :-P
01.12.2021 - 07:50:08
00
Tak, ak je skodovka drahsia ako volkswagen, tak je nieco na trhu alebo v cenovej politike Skody nedobre. Ale uz sa to vyrovnava. Skodovka ma obrovsky prepad predajnosti a na roznych trhoch. Je mozne, ze to je len cipovou krizou, ale podla mna to uz management a marketing prehnal. Octavia 4 uz nie je nizsia stredna trieda, ale stredna trieda a tam nevycnieva ako by mala, aby bola predajna.

A teraz to neberte, ze skodovky su zle auta. Nie su. Len su na to, co ponukaju, predrazene. Argument pre nakup skodovky vzdy bol uzitkova hodnota - velky priestor, nizka spotreba, rozumna cena, lacne nahradne diely. Preto sa aj pozicionovala vzdy niekde na pomedzi. Teraz narastla a neni to dobre.

Asi by bolo dobre, keby sa skutocne posunula vo VW koncerne tam, kde je Dacia v Renaulte. Lacne auto pre bezne pouzitie a pridala tam to ze vydrzi. Len dufam, ze tento volny pad zvrati a ze ako znacka prezije. Lebo pride konsolidacia trhu a nasliapnute to ma zle.
01.12.2021 - 08:23:13
02
Skodovka ma prepad napr aj u dlhorocnych odberov. aj u nas jazdili chalani najprv skodovky, no momentalne dostanu za uplne rovnake auto s rovnakymi parametrami a motorom lepsiu percentualnu zlavu u VW ( presne sumy tu uvadzat nebuem )
Podvozky golf/ octavia su identicke, ( bol som kuknut cisla dielov na parkovisku :D ) ine je rozlozenie hmotnosti a prevysy. Dalsim asi u mna najlepsim rozdielom je odhlucnenie. golf bol je a bude vzdy lepsie odhlucnenym vozidlom. VW dokaze ponuknut o niekolko percent lepsiu zlavu, a tym padom ti zvysi na nejaky lepsi stupen vybavy.
Mam octaviu, bijem ju jak hluchy dvere a ide, ak by bola vyskladana s lepsim motorom a vybavou bolo by to skvele auto. o rok budem menit a pravdepodobne si priplatim za passat aj ked ten ma mensi , resp uzsi kufor co je u mna ako hokej brankara podstatna vec.
Posledna vec je kazivost, to ze cely bosch system eletriky prerobili u skodovky na poslednu chvilu na delphi len aby usetrili nejake peniaze beriem ako uplny pruser
01.12.2021 - 08:30:00
02
scarinko to, ze si kupil teraz jazdenu Octavku nie je zle.
Praveze ti moze vydrzat dlho a ak sa bude kazit, tak ti ju opravi kamarat v najblizsej garazi za par susnov. A diely budu lacnejsie ako do japonca alebo korejca.

Ja som hodnotil aktualne portfolio novych aut. A teda, podla rozumu velmi neni co v Skodovke kupovat. Mozno Scala, ale to neviem. A na nakup od srdca je vo VW koncerne Seat alebo Audi, pre nas menej majetnych.
01.12.2021 - 08:32:00
00
No ono sa možno ta oktavia zvonku tvári ako stredná trieda, ale podvozkovo je to golf, takže klasická nižšia stredná, s bonusom zle naladeného podvozku 😂
01.12.2021 - 08:33:13
00
Vsak to. Presne to. V triede, kam sa pcha, je jednoducho horsia ako ostatni.
01.12.2021 - 08:35:13
00
Skoda ma fakt podivne nastavenie cien uz v 2018 ked som kupoval citrona vychadzala skodovka za tu istu cenu v podstatne nizsej vybave… ak by som chcel porovnatelnu vybavu s citronom priplatil by som si cca 2500€ a este stale by som sa musel zmierit s nezaujimavym interierom skody a nepeknym exterierom fabie 🙈

Vyhodou je fakt len to ze to zoservisuje hocikto na kazdom rohu a ND su za hubicku…
01.12.2021 - 08:37:45
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up