Gusto, ak je niekde na verejnom priestranstve -parkovisku vrak, su ine moznosti ako sa to da odstranit... najprv vyzva nalepena na okne, potom odtah na naklady majitela.
Ale je8nut ti pokutu 332 euro za to ze si presvihol STK o mesiac, alebo si ides dat nepojazdne auto docasne odhlasit, to je zcestne... bohuzial nasimi uradmi siroko praktizovane
11.01.2022 - 14:45:28
01
Aka je tam vlastne premlcacia doba? Moj sikovny tatko v auguste zistil, ze ma 1 a pol roka (!!!) neplatnu STK aj EK a do dnesneho dna ziadna pokuta ani nic. Samozrejme hned isiel na TK aj bez problemov presiel. Aj zamestnanec STK sa vraj cudoval.
11.01.2022 - 14:50:23
00
No tak som skusil poziadat o vymenu maleho TP cez portal MINV a vyhadzuje chybu, v tom zmysle, ze nie je mozne vydat cipovu kartu bez vydania papieroveho (velkeho) TP... To tam maju zase dobre nastavene, treba sa trepat na inspektorat osobne.
11.01.2022 - 15:09:40
00
pa3km - premlcacia doba nie je ziadna... aj pat rokov spatne ti mozu vyrubit pokutu. Ja som ju dostal pred rokmi ked som bol odhlasovat veterana... Nastudoval som si vyhlasku, oprel sa o paragraf 21 (udaje musia zodpovedat skutocnosti, inak je TP neplatny) a handrkoval som sa dovtedy az pokutu nezrusili...Teda urad zamietol vsetky odvolania, az ich nadriadeny organ zrusil pokutu aj cele konanie.
Zazil som tam vtedy pred tymi cca 8 rokmi na urade uplne zufalych ludi... jeden mal ukradnute auto, druhemu ho zobrala povoden a uz sa nenaslo. Obidvaja dostali pokuty ze nemali STK a na uradnikov neplatili ziadne argumenty... Teraz blahosklonne "znizili" tie pokuty a spravili akciu ak zaplatis hned. Stale je to ale pokuta nad ramec zakona na ktoru nemaju podla sucasnych pravnych predpisov pravo ju udelovat... A este si spominam na pekny vyrok jedneho advokata s ktorym som sa radil a pohorsoval nad touto vecou...citujem: "No ani si len nevies predstavit, kolko statnych institucii zakon nedodrzuje, resp. skusa svoje konanie obhajit neexistujucimi pravomocami..."
11.01.2022 - 15:25:40
02
matt napísal:
...ale mal som na mysli skor "statny aparat" a jeho digitalizaciu Slovenska. Predsa len pokutu za pripadnu neplatnu STK/EK mi neposiela stanica technickej kontroly

Ak mas obciansky s cipom, zagerstruj si tu vozidla a nastav si upozornenia na STK. Da sa pouzit SMS aj email. Pouzivam to dlhsie a aj napriek tomu, ze je to statne, to funguje :)

https://www.jiscd.sk/
11.01.2022 - 19:09:25
04
K tym nalepkam STK a EK, od 1.7.2021 uz neboli potrebne (ani som za ne neplatil)- neviem, ci sa odvtedy nieco zmenilo alebo ziskuchtiva firma dopredava zasoby;)
11.01.2022 - 20:14:22
00
nelepia sa nikde, zakonom to zrušili....
11.01.2022 - 20:57:17
00
milos21 napísal:
Ja stále nerozumiem nutnosti vôbec niečo pri sebe mať. Prečo to nemôže byť ako s občianskym, kedy moju identifikáciu ho nepotrebujú. Vo vnútroštatnom styku tomu nerozumiem, veď si údaje môžu vyhľadať behom zastavovania vozidla. Inak neviem či mi nekončí STK tento mesiac, ďalšia buzerácia (lebo to nie je vždy len o overenie technického stavu vozidla, ale riešia sa aj blbosti, ktoré nič nemenia)

V UK sa v aute žiadny technický nevozí. Existuje iba veľký papierový a ten je doma. Ani doklad o poistke. Policajt keď zastavuje auto, vie kto je oprávnený ho šoférovať, či má poistku, tax etc. Niekedy jazdím na firemnom aute aj bez vodičáku a akéhokoľvek dokladu. Keď musím niekde ísť neplánovane a som v práci na bicykli. Vtedy doklady nenosím. Policajt sa opýta na meno, prvý riadok adresy, prípadne DOB. Ak by sa mu niečo nezdalo, musím sa do nejakého termínu dostaviť na miestnu policajnú stanicu a ukázať doklady.
11.01.2022 - 22:54:48
00
Ved aj u nas vie policajt o aute vsetky tieto nalezitosti ked ho zastavuje; a aj tak si pamatam, ako mal iniciativny oficier tendenciu posulozovat ma, lebo mi niekam zapadla biela karta a mal som len zelenu (plus obidve z poistky na dalsie obdobie, bolo to kusok pred koncom). Nemal som vtedy este aktivovane internety v telefone, tak som si aktivoval nejaky datovy balicek tam aby som to mohol z mailu vylovit… a on fakt cakal, kym som to nenasiel aspon digitalne.
11.01.2022 - 23:31:31
00
Joe70 napísal:
V UK sa v aute žiadny technický nevozí. Existuje iba veľký papierový a ten je doma. Ani doklad o poistke. Policajt keď zastavuje auto, vie kto je oprávnený ho šoférovať, či má poistku, tax etc. Niekedy jazdím na firemnom aute aj bez vodičáku a akéhokoľvek dokladu. Keď musím niekde ísť neplánovane a som v práci na bicykli. Vtedy doklady nenosím. Policajt sa opýta na meno, prvý riadok adresy, prípadne DOB. Ak by sa mu niečo nezdalo, musím sa do nejakého termínu dostaviť na miestnu policajnú stanicu a ukázať doklady.


V Irsku je to tak ze kazde auto musi mat vystaveny doklad o poistke na celnom skle...
11.01.2022 - 23:47:14
00
Dnes je uz aj ta zelena karta biela a bielu uz nedavaju :)
12.01.2022 - 00:09:26
03
nickovw08 napísal:
Veru TK je čistá buzerácia,aby auto neprešlo kvôli tomu,že mi nesvieti stropné lampicka na čítanie je choré


A teraz este tu o Karkulke
12.01.2022 - 12:40:45
00
Keď natrafis na iniciatívne ho blbca ako ja tak potom sa môžeme ďalej spolu baviť dovtedy ani náhodou vďaka
12.01.2022 - 12:51:07
00
je horsi, ako triedny nepriatel!
12.01.2022 - 12:53:13
10
slzy mi idu do oci, pri tych spomienkach. Aj ked som nemal tuto kratku verziu
thumb_up0thumb_down
12.01.2022 - 19:16:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up